Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

Pisałem o niezbyt dużych odległościach,ponieważ mam od nawiewu do ostatniego anemostatu 20mb.Dlatego pisałem,że gdybym robił jeszcze raz to dał bym dodatkowy nadmuch z uwagi na tą właśnie odległość. Obserwując swój dom,mogę powiedzieć że 10m między nawiewem a anemostatem wyciągowym ,to nie jest duża odległość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Karolek. Rozumiem że mierniki trzymasz przy otwartym oknie.A jest możliwość posadowienia jednego na podłodze a drugiego pod sufitem,nawet przy otwartym oknie? Czy widzisz możliwość zamknąć na noc okno? Ciekawe ile by było przy braku wentylacji.Z czego wynikają gwałtowne skoki stężenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mi pare dni jeszcze. Zrobie ten test tylko musze poznac jak ten sprzet sie zachowuje. Bo nie jest to high end pomiarow. Kalibruje w roznych sytuacjach i patrze. Dodatkowow bede zglaszal do supportu prosbe o kalibracje czujnikow wilgotnosci - bo na ta chwile nie ma mozliwosci przez oprogramowanie tego zrobic.

Co do skokow stezenia - to jest moment kiedy przebywam w pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miedzy 9-11 mnie nie bylo ??? Czyzby jakas nie proszona para w mojej kanciapie ? A moze nieszczelnosc klimy za oknem ma jakis wplyw na mocny CO2 czy tez raczej zaklocenia odczytow? Interesujace ....

 

Przepraszam zmeczenie robi swoje. Dzisiaj pracowalem w nocy w trybie "emergency" wiec pospalem nad ranem dluzej. Ok 9 sie przebudzilem i powoli zwiekszalem swoja aktywnosc. Czujniki staly na parapecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej zapytam. Nie szkoda Ci energii, którą musisz dostarczyć do podgrzania tego powietrza nawiewanego ? Chyba, że masz pomysł na zagospodarowanie tego ciepłego wywiewanego powietrza ?

Zdolności żeby zrobić coś ambitniejszego nie mam, a wymiana będzie niewielka więc będę musiał to zaakceptować:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie pytanie do Jaśka. czy Ty gnasz tylko powietrze z GWC ? Masz jakaś inną czerpnie i tym samym jakiś by pass?

 

u mnie cały czas leci przez GWC bez żadnego cudowania ...

w planie jest niby jeszcze kolektor powietrzny w postaci czarnej blachy przykręconej do ściany ale to bez "ciśnienia"...

kolektor będzie miał tak samo jak GWC własny wentylator i wedle potrzeby będzie przełączane przez jakiś sterownik...

nawiew przez tą samą dziurę co teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolek to karolek,teraz niech miloszenko zbada dokładnie swoją spapraną WM to się przekona czemu narzeka na nią i na placu boju o WW pozstanie tylko łatwowierny i naiwny karolek ;)

noname dał się już zrobić w pręta ;)

 

Tak przy okazji,nydar jeśli chcesz uchodzić za "guru" to najpierw popraw swoje ewidentne babole w domu...

Grzejesz grunt stratami jak laik,takie rzeczy nie przystoją osobie chwalącej się "pasywnym",czyżby "pasywny" to wytwór Twojej chorej wyobraźni i błędnego spojrzenia na technologię budowy ?

Jak zabezpieczyłeś swój dom przed mostkaimi cieplnymi do gruntu ?

Tylko nie mów,że po raz kolejny moje pytanie jest trafieniem w punkt i po raz kolejny nie odpowiesz na moje pytanie ?

 

To byłoby już czwarte pytanie bez odpowiedzi...

 

Nydar, wez opowiedz jakim to mostkiem do gruntu jest twoja sciana skladajaca sie w 100% z izolacji :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze.Karolek posłuchał i zamknął okno.Mam nadzieję że doczeka rana:lol2:.No i ciekawe czy będzie miał kaca?

 

Zauważyliście? Jak karolek podłączył tą aparuturę to i kszhu zniknął.Ciekawe.

 

Jeszcze nie zamykalem, mam zamiar zrobic to dzisiaj. Najprawdopodobniej. Na ta chwile przestawilem te czunjniki w inne miejsce i wyszedl problem, bo odciecie zasilania od glownej stacji Indoor 1 powoduje automatyczne zalaczenie kalibracji CO2. A dla jej celow powinno byc 400ppm w powietrzu. Wniosek ze najlepiej kalibrowac na zewnatrz albo w otwartym oknie. A ja przelaczylem pod wieczor i trzymalem to w swojej kanciapie bez wentylacji... wiec do kalibracji jeszcze raz. Caly czas czekam na dluzszy kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak od pierwszego posta tego wątku...

Ktoś kto nie miał styczności z prawidlowo wykonaną WM próbuje wbić do głowy karolkowi i innym,że jego wymyślona wentylacja jest lepsza od...no właśnie od czego i pod jakim względem,skoro nie ma porównania do niczego innego ?

Że żyje mu się lepiej w porónaniu do...no właśnie do czego skoro nie ma żadnego innego porównania ?

Na tej podstawie ktoś ocenia,że jego jest lepsze niż WM,że WM to zło ?

Pytanie,na jakiej podstawie ? Chorej i wydumanej fantazji ?

Dla karolka być może fantazja ma znaczenie ale dla rozumnych inwestorów realia się liczą a nie fantazja.

 

Pytanie do nydara o ilości świeżego powietrza dostarczanego do poszczególnych pomieszczeń jest aktualne.Moje dane są wyzej,nie wydumane i nie wymyślone a wymierzone i tego również się spodziewam po jego odpowiedzi.

 

Góro, WW to nie fantazja. Poczytaj literature.

Z pewnoscia wole to niz reklamowana przez ciebie Lune ktora zuzyje wiecej pradu niz zrekuperuje.

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak od pierwszego posta tego wątku...

Ktoś kto nie miał styczności z prawidlowo wykonaną WM próbuje wbić do głowy karolkowi i innym,że jego wymyślona wentylacja jest lepsza od...no właśnie od czego i pod jakim względem,skoro nie ma porównania do niczego innego ?

Że żyje mu się lepiej w porónaniu do...no właśnie do czego skoro nie ma żadnego innego porównania ?

Na tej podstawie ktoś ocenia,że jego jest lepsze niż WM,że WM to zło ?

Pytanie,na jakiej podstawie ? Chorej i wydumanej fantazji ?

Dla karolka być może fantazja ma znaczenie ale dla rozumnych inwestorów realia się liczą a nie fantazja.

 

Pytanie do nydara o ilości świeżego powietrza dostarczanego do poszczególnych pomieszczeń jest aktualne.Moje dane są wyzej,nie wydumane i nie wymyślone a wymierzone i tego również się spodziewam po jego odpowiedzi.

 

Wielokrotnie w tym wątku było opisywane ile gdzie i dlaczego.

Fiat 126p i BMW. Samochody. Jeden i drugi dowiezie do celu. Kumasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak od pierwszego posta tego wątku...

Ktoś kto nie miał styczności z prawidlowo wykonaną WM próbuje wbić do głowy karolkowi i innym,że jego wymyślona wentylacja jest lepsza od...no właśnie od czego i pod jakim względem,skoro nie ma porównania do niczego innego ?

Że żyje mu się lepiej w porónaniu do...no właśnie do czego skoro nie ma żadnego innego porównania ?

Na tej podstawie ktoś ocenia,że jego jest lepsze niż WM,że WM to zło ?

Pytanie,na jakiej podstawie ? Chorej i wydumanej fantazji ?

Dla karolka być może fantazja ma znaczenie ale dla rozumnych inwestorów realia się liczą a nie fantazja.

 

Pytanie do nydara o ilości świeżego powietrza dostarczanego do poszczególnych pomieszczeń jest aktualne.Moje dane są wyzej,nie wydumane i nie wymyślone a wymierzone i tego również się spodziewam po jego odpowiedzi.

 

A Ty mialeś styczność z WW, żeby wydawać takie werdykty? Do czego więc porownałeś swoja wm ? Tylko nie mów, że tylko do WG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...