Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a to poziome źródło to darmo dają ...;)

 

Problem w tym, że jeśli ma to firma zrobić, to na tym kroją najwięcej. Jeśli zrobisz to sam, czyli sam zamówisz koparkę, sam kupisz rurę PE fi32 i sam (z dwoma pomocnikami) ułożysz to napewno zmieścisz się w tych 15k wliczając w to koszty materiału dolnego źródła, koparkowego i dwóch pomocników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że jeśli ma to firma zrobić, to na tym kroją najwięcej. Jeśli zrobisz to sam, czyli sam zamówisz koparkę, sam kupisz rurę PE fi32 i sam (z dwoma pomocnikami) ułożysz to napewno zmieścisz się w tych 15k wliczając w to koszty materiału dolnego źródła, koparkowego i dwóch pomocników.

te 15k za co ...?

za PC z dolnym źródłem ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i to brutto z VAT 23%.

- PC: http://allegro.pl/hewalex-wke-10-0h-a-p-gruntowa-pompa-ciepla-i3538166065.html

- rura PE fi 32 4x 150m po 3zł/mb = 1800zł

- koparkowy - 1000zł

- dwóch pomocników - 100zł /dniówkę / głowę

- złączki zawory itp. - 1000zł (?)

 

SUMA: ok. 14k

 

Jeszcze na browara zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i to brutto z VAT 23%.

- PC: http://allegro.pl/hewalex-wke-10-0h-a-p-gruntowa-pompa-ciepla-i3538166065.html

- rura PE fi 32 4x 150m po 3zł/mb = 1800zł

- koparkowy - 1000zł

- dwóch pomocników - 100zł /dniówkę / głowę

- złączki zawory itp. - 1000zł (?)

 

SUMA: ok. 14k

 

Jeszcze na browara zostanie.

taaa...

a układ to wodą wypełnisz...

a gdzie tu zasobnik CWU i wszystko inne z podłączeniem powiązane...

a za 1k koparkowy to 10 godzin pokopie ...;)

 

i jeszcze podstawowy warunek...

inwestor jest instalatorem i wie co robi ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zasobnik, to zaraz okaże się, że i podłogówkę mam liczyć...

 

W jeden dzień 4 pętle w spirali położysz i koparkowy w 10 godzin spokojnie się wyrobi.

 

Na miejscu inwestora dolne źródło wolałbym sam położyć.

 

Powyższe ceny są przy 23%. Przy 8% masz ok. 1,8k na brakujące rzeczy których nie uwzględniłem (włącznie z browarem ;) ) - bez zasobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zasobnik, to zaraz okaże się, że i podłogówkę mam liczyć...

 

W jeden dzień 4 pętle w spirali położysz i koparkowy w 10 godzin spokojnie się wyrobi.

 

Na miejscu inwestora dolne źródło wolałbym sam położyć.

 

Powyższe ceny są przy 23%. Przy 8% masz ok. 1,8k na brakujące rzeczy których nie uwzględniłem (włącznie z browarem ;) ) - bez zasobnika.

ja robię takie rzeczy i wiem ile co kosztuje...:yes:

 

ale liczcie sobie dalej ...

jeszcze trochę i poniżej 10k zejdziecie ...:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w sumie nie ten watek, ale ciekawe rzeczy prawicie. Na jakiej glebokosci sie to kladzie?

Co do zasobnika to czy gaz czy PC czy inne ustrojstwo i tak byc pewnie bedzie. Wiec doliczac po co ? Kalkulujmy tylko zrodlo energii to niego.

 

Jasiek to mnie nie piszesz z pewnoscia, bom "instalator" ale nie z tej branzy. Poza tym zeby samemu robic trza byc w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i to brutto z VAT 23%.

- PC: http://allegro.pl/hewalex-wke-10-0h-a-p-gruntowa-pompa-ciepla-i3538166065.html

- rura PE fi 32 4x 150m po 3zł/mb = 1800zł

- koparkowy - 1000zł

- dwóch pomocników - 100zł /dniówkę / głowę

- złączki zawory itp. - 1000zł (?)

 

SUMA: ok. 14k

 

Jeszcze na browara zostanie.

 

Lepiej byloby jakby jednak podawac koszt kompletnej instalacji z wykonana kotlownia (tak jak np. Arturo ma).

 

Bo to dolne zrodlo to tylko 1 etap prac w kierunku calego systemu grzewczego.

 

Jak sie zacznie wszystko sumowac to te tysiace sie niestety zbieraja.

 

Zeby to zrodlo zadzialalo to musisz jeszcze spiac kotlownie, dolozyc zasobnik do CWU, zrobil podlogowke/grzejniki, rozdzielacze zamontowac, itd.

 

Wiem bo przez to przechodzilem i mimo ze moj kociol tani i wydajny to i tak uzbieralo sie ponad 20 tys :(

 

P.S. Nie kazdy szanujacy sie instalator (hydraulik) idzie na to ze czesc systemu inwestor wykonywal samodzielnie. Dlatego zeby wiadomo bylo kto ma naprawiac wszelkie hydrauliczne przypadlosci zadnej rurki sie nie dotykalem, choc zbyt wielu awarii sie nie spodziewam bo chlopaki robili wolno i dokladnie.

Edytowane przez miloszenko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz powiesic skrzynke i od skrzynki do domu poprowadzic rure z gazem na wlasny koszt. Ja mam w elewacji wiec koszt tego wyszedl jakies 800 PLN (skrzynka plus wyspawanie rurek) i masz juz gaz w kotlowni.

 

Trzeba zrobic ta kotlownie i CO w calym domu (grzejniki czy podlogowka) ale tego koszty juz sie nie beda roznic dla samego gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylącze 2100 brutto, koszt instalacji 1500zł, kociol 3600zł, sterownik 300zł (lub 1000zł bardziej wypasiony), zestaw do odprowadzania spalin 600zł.

Opłate przesyłową podam Ci dokładnie z umowy, jak bede w domu.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...