Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Byc moze duzymi obrotami zaczynasz dogrzewac grunt pod domem :)

 

A byc moze specyfika roku, najpierw dluga i sniezna zima (grunt na pewno nie przemarzal jak w poprzendich latach), a latem dosc mocna fala upalow :)

 

Ciekaw jestem jaka moze byc efektywnosc dogrzewania gruntu pod domem bez RSS, o ile da sie zmniejszyc straty przez podloge i dodatkowo podbic temp nawiewu....

 

Niestety chyba nikt nie ma takiej chalupy, wiec trzeba ta pierwsza postawic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TT 160 - przepływ 467m3/h, pobór prądu 30W, hałas 33db

TD 160 - przpływ 430m3/h, pobór prądu 44W, hałas 29db

 

Czy warto przepłacać ?

 

Nowością jest seria TT PRO.

 

A może coś takiego?:

http://www.ebmpapst.com/en/products/compact-fans/diagonal-compact-fans/diagonal_compact_fans_detail.php?pID=54194

Na all... są po 12zł brutto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TT 160 - przepływ 467m3/h, pobór prądu 30W, hałas 33db

TD 160 - przpływ 430m3/h, pobór prądu 44W, hałas 29db

 

Czy warto przepłacać ?

 

Nowością jest seria TT PRO.

 

A może coś takiego?:

http://www.ebmpapst.com/en/products/compact-fans/diagonal-compact-fans/diagonal_compact_fans_detail.php?pID=54194

Na all... są po 12zł brutto ;)

 

Hmm, widze nie all. ale gdzie indziej ceny po 350 PLN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TT 160 - przepływ 467m3/h, pobór prądu 30W, hałas 33db

TD 160 - przpływ 430m3/h, pobór prądu 44W, hałas 29db

 

Czy warto przepłacać ?

 

Nowością jest seria TT PRO.

 

 

 

A może coś takiego?:

http://www.ebmpapst.com/en/products/compact-fans/diagonal-compact-fans/diagonal_compact_fans_detail.php?pID=54194

Na all... są po 12zł brutto ;)

Dawno w pisane przestałem wierzyć - zawsze wolę zmierzyć pobór prądu i posłuchać.

niecałe 3 dB to dwa razy głośniej!!!

 

Dla przykładu:

http://wentylacja.com.pl/Forum/Provent-Mistral-Geo-czyli-rzetelno%C5%9B%C4%87-70757.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak wykonać/zaprojektować instalację w domu u siebie. Dom mam z poddaszem użytkowym - bardziej jaskowy niz nydarowy - i zastanawiam się, czy nie poprowadzić wszystkich wywiewów do przestrzenni nad poddaszem użytkowym. Nawet tych z parteru. Rury na parterze ulokowałbym w samych narożnikach pomieszczeń tak, aby na poddaszu użytkowym schować je w zabudowanej ściance kolankowej i wyżej poprowadzić między krokwiami (w ociepleniu). Przestrzeń nad poddaszem użytkowym posłużyłaby jako duża skrzynia rozprężna.

Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czli chcesz zrobic podobnie jak nydar? Oprocz ocieplenia calych polaci ?

 

Jeśli to do mnie to tak, identycznie jak nydar tylko, że w domu z poddaszem użytkowym. Narazie nie widzę większych problemów z taką realizacją, a plusów jest sporo ;)

Czekam, że nydar lub jasiek wypowiedzą się na temat takiej realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to do mnie to tak, identycznie jak nydar tylko, że w domu z poddaszem użytkowym. Narazie nie widzę większych problemów z taką realizacją, a plusów jest sporo ;)

Czekam, że nydar lub jasiek wypowiedzą się na temat takiej realizacji.

 

Do Ciebie :)

Ja zamiaruje zrobic takze taka realizacje. Z poddaszem uzytkowym. Ale identycznie to musialbys ocieplic caly dach. Co z wykraplaniem wilgoci zima ?

Jak zamierzasz prowadzic nawiewy i gdzie je umiescic ? Masz jakies schemacik do swojej stodoły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuce sie do waszej rozmowy:)

 

Bo tez bede mial z poddaszem.

 

Chce uzywac GWC caly rok. Przygotuje sobie obejscie dla odzysku z wywiewu co by szla rura od wlotu GWC poprzez stryszek i wracala na parter.

 

Jesli temp. nawiewu bedzie za niska bed wydluzal to obejscie :)

 

Tez mysle zeby wpelni ocieplic az do kalenicy, a na stryszku zbierac wszystko, choc wolalbym to rura wyprowadzic z domu, rura spiro nieizolowana gladka, onna i tak bedzie niejako buforem miedzy dachem na sufitem poddasza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ciebie :)

Ja zamiaruje zrobic takze taka realizacje. Z poddaszem uzytkowym. Ale identycznie to musialbys ocieplic caly dach. Co z wykraplaniem wilgoci zima ?

Jak zamierzasz prowadzic nawiewy i gdzie je umiescic ? Masz jakies schemacik do swojej stodoły ?

 

Będę miał ocieplony cały dach - płyty PIR nakrokwiowo. Dodatkowo na stropie mogę wysypać celulozę jak u nydara.

Nawiew centralnie na parterze i centralnie na piętrze.

Schematów nie mam, ale mogę wieczorkiem wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotuje sobie obejscie dla odzysku z wywiewu co by szla rura od wlotu GWC poprzez stryszek i wracala na parter.

 

Jesli temp. nawiewu bedzie za niska bed wydluzal to obejscie :)

 

Co zrobisz z wodą, która będzie się skraplać na rurze na poddaszu. Tej wody będzie całkiem sporo. Moim zdaniem nie warto w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...