Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

A czy ty jesteś pewien, że ta instalacja pracuje Ci we wszystkich pomieszczeniach ? Przy tak niskim przepływie może się zdarzyć, że w niektórych pomieszczeniach nie będzie wogóle dmuchało.

 

Czy możesz pomierzyć CO2 nad ranem w sypialni przy takiej niskiej wymianie (zamknięte okna i drzwi)?

 

Bede tez tak mierzyl ktoregos dnia, bede tez mierzyl przy wylaczonym reku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niektorzy osiagaja 20 stopni we wrzesniu i spada o 1, 1,5 stopnia co miesiac :)

 

Ja chetnie doladuje grunt poza okresem grzewczym i jak tylko wyjdzie slonce w okresie grzewczym, chetnie dowiem sie jaka jest tego efektywnosc.

 

Natomiast wystarczy centralny nawiew z GWC puscic jaka rura 4,5 wewnatrz domu i dobije do 15:)

 

Ludziom wieje -20 z okien i zyja, i to wieje na pewno "mocniej" niz z GWC srednicy 160mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chetnie doladuje grunt poza okresem grzewczym i jak tylko wyjdzie slonce w okresie grzewczym,
Nic Pan nie doładuje, bo tak duży wentylator zużyłby więcej prądu niż by doładował. Widać, że Pan nigdy nie liczył akumulatorów gruntowych - tu są dane z PW - geologia

pojemnosc_cieplna_gruntu_imagelarge.jpg

Co do zimy i Słońca... Zapewniam Pana, że Słońce - podczerwień, nie ogrzewa powietrza a ciała stałe - im ciemniejsze tym bardziej - tak więc GWC w zimowym promieniach Pan nie doładuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy osiagaja 20 stopni we wrzesniu i spada o 1, 1,5 stopnia co miesiac :)

 

Ja chetnie doladuje grunt poza okresem grzewczym i jak tylko wyjdzie slonce w okresie grzewczym, chetnie dowiem sie jaka jest tego efektywnosc.

 

Natomiast wystarczy centralny nawiew z GWC puscic jaka rura 4,5 wewnatrz domu i dobije do 15:)

 

Ludziom wieje -20 z okien i zyja, i to wieje na pewno "mocniej" niz z GWC srednicy 160mm...

 

Planuje dwa punkty z nawiewem ale boje się zrezygnować z reku własnie z obawy niskiej temp z nawiewu przy użyciu samego GWC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Pan nie doładuje, bo tak duży wentylator zużyłby więcej prądu niż by doładował. Widać, że Pan nigdy nie liczył akumulatorów gruntowych - tu są dane z PW - geologia

[ATTACH=CONFIG]215715[/ATTACH]

Co do zimy i Słońca... Zapewniam Pana, że Słońce - podczerwień, nie ogrzewa powietrza a ciała stałe - im ciemniejsze tym bardziej - tak więc GWC w zimowym promieniach Pan nie doładuje.

 

Nie zamierzam ladowac powietrzem tylko obiegiem wodnym gonionym przez pompke zuzywajaca do 10W.

 

Podgrzanie gruntu daje przede wszystkim minimalizacje strat do gruntu, podgrzanie nawiewu to niejako skutek uboczny.

 

Bez problemu umieszcze nawiew tak, zeby nawet 11-12 stopni nie bylo problemem.

 

Przy wymianie rzedzy 60-70m3/h zaden reku mi sie nie oplaca a musze spelnic dodatkowo warunek okresowego (kilka razy dziennie) wietrzenia z intensywnoscia 400-500 m3/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam ladowac powietrzem tylko obiegiem wodnym gonionym przez pompke zuzywajaca do 10W.

 

Podgrzanie gruntu daje przede wszystkim minimalizacje strat do gruntu, podgrzanie nawiewu to niejako skutek uboczny.

 

Bez problemu umieszcze nawiew tak, zeby nawet 11-12 stopni nie bylo problemem.

 

Przy wymianie rzedzy 60-70m3/h zaden reku mi sie nie oplaca a musze spelnic dodatkowo warunek okresowego (kilka razy dziennie) wietrzenia z intensywnoscia 400-500 m3/h.

isomax idea.jpg Czy coś tak jak w ISOMAX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co trzeba posiadać (jakie urządzenia, programy) aby zrobić takie pomiary. Przydało by się opomiarować tu i ówdzie.

 

sześć elementów na krzyż i masz gotowe koszt max 15 PLN + port RS232 lub przejściówka USU - RS

http://ds18b20.friko.pl/montaz.html

na koniec wstawiasz sobie uzyskane dane do excel-a koloryzujesz i masz :)

 

Napeeewno zmamipulowaaane.:D

A ma ten koleżka kominek? Jak ma .Mógł by podać wykres przy pracy kominka. Twierdzę,że przy WW kominek nie jest utrapieniem dla domu energooszczędnego.

nic nie jest zmanipulowane chcecie to Wam podeśle pliki zapisane prosto z DS18B20.

 

Kominek mam i dla nauki dziś w nim odpale zostawiając włączony pomiar

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie rzedzy 60-70m3/h zaden reku mi sie nie oplaca a musze spelnic dodatkowo warunek okresowego (kilka razy dziennie) wietrzenia z intensywnoscia 400-500 m3/h.
Nie kilka razy dziennie!!! tyko kilkadziesiąt - nie da się wywietrzyć na zapas ( poniżej 350ppm CO2)

Minimalna zdrowa wentylacja to 130m3/h - ogrzanie tego od 0 do 20 20 st.C to 1 kWh czyli 4000kWh w sezonie - odzyskanie 3600kWh sie nie opłaca? Rekuperacja kosztuje 160Euro +VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za rekuperacja za 160 euro? Cena bez catu to nie cena :p Chodzi o Lune?

 

To z jakimis wentylami w komplecie?

Tyle jest rekuperacji w systemie WM z rekuperatorem - reszta to wentylacja... ciche kanały, ciche wentylatory.

Najtańszy system do własnego montażu wentylacja + rekuperacja (ale taki by nie był słyszalny ) to 6500 brutto 23% na dom do 200m2 ( 5 wywiewów 7 nawiewów)

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sześć elementów na krzyż i masz gotowe koszt max 15 PLN + port RS232 lub przejściówka USU - RS

http://ds18b20.friko.pl/montaz.html

na koniec wstawiasz sobie uzyskane dane do excel-a koloryzujesz i masz :)

 

 

nic nie jest zmanipulowane chcecie to Wam podeśle pliki zapisane prosto z DS18B20.

 

Kominek mam i dla nauki dziś w nim odpale zostawiając włączony pomiar

 

Zmanipulowane ,napisane normalnie świadczy o tym,że piszący tak uważa. Zmanipulowany napisane przez aaa i to ze szczerym uśmiechem,oznacza coś zupełnie przeciwnego.Jestem ostatnią osobą na tym FM którą można podejrzewać,że nie traktuje poważnie domowych pomiarów,pozwalających na zrozumienie zjawisk przebiegających w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sześć elementów na krzyż i masz gotowe koszt max 15 PLN + port RS232 lub przejściówka USU - RS

http://ds18b20.friko.pl/montaz.html

na koniec wstawiasz sobie uzyskane dane do excel-a koloryzujesz i masz :)

 

 

nic nie jest zmanipulowane chcecie to Wam podeśle pliki zapisane prosto z DS18B20.

 

Kominek mam i dla nauki dziś w nim odpale zostawiając włączony pomiar

 

obiecane odpalenie kominka 2 godziny od 18 do 20 3-4kg desek z budowy (masa mokrych)

http://imageshack.us/f/801/663w.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmanipulowane ,napisane normalnie świadczy o tym,że piszący tak uważa. Zmanipulowany napisane przez aaa i to ze szczerym uśmiechem,oznacza coś zupełnie przeciwnego.Jestem ostatnią osobą na tym FM którą można podejrzewać,że nie traktuje poważnie domowych pomiarów,pozwalających na zrozumienie zjawisk przebiegających w domu.

 

dlaczego uwazasz ze cos przy tym manipuluje ? jaki mial bym w tym interes i przede wszystkim co bym niby mial udowodnić ???

sa stary juz jestem zeby sie z kims droczyc i udowadniac.

To co pokazuje to jest dokladnie to co zarejestrowaly czujniki w domu 2+2 osoby

 

KONIEC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kilka razy dziennie!!! tyko kilkadziesiąt - nie da się wywietrzyć na zapas ( poniżej 350ppm CO2)

Minimalna zdrowa wentylacja to 130m3/h - ogrzanie tego od 0 do 20 20 st.C to 1 kWh czyli 4000kWh w sezonie - odzyskanie 3600kWh sie nie opłaca? Rekuperacja kosztuje 160Euro +VAT

 

Nie da się wywietrzyć poniżej 350ppm,bo zewnętrzne stężenie jest wyższe. Nie da się wywietrzyć domu zimą do poziomu stężenia zewnętrznego ,bo to by wymagało kilkadziesiąt tysięcy m3/h.

Jeżeli dom zasilany jest w świeże powietrze o temp.+/- 18oC zimą, to rekuperator nie ma sensu .Potrzebne są inne urządzenia do odzysku tej energii. I jak to wyliczyłeś jest tego tyle,że wystarczy na CO energooszczędnego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego uwazasz ze cos przy tym manipuluje ? jaki mial bym w tym interes i przede wszystkim co bym niby mial udowodnić ???

sa stary juz jestem zeby sie z kims droczyc i udowadniac.

To co pokazuje to jest dokladnie to co zarejestrowaly czujniki w domu 2+2 osoby

 

KONIEC

 

K...a jego mać.A gdzie ja napisałem,że manipulujesz. Od 220 stron przekonuję że ciepłe się unosi z wyjątkiem kowadła. A z ciepłym, para wodna ,CO2 ,inne zanieczyszczenia,przez co wentylacja wyporowa jest skuteczniejsza od mieszającej.

 

Koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecane odpalenie kominka 2 godziny od 18 do 20 3-4kg desek z budowy (masa mokrych)

http://imageshack.us/f/801/663w.jpg/

 

No i dupa ... nici z ciepełka kominkowego przy wentylacji wyporowej ... Wszystko ucieka w wywiewniki ...

Dlatego ja nie będę miał kominka :p:P

 

K...a jego mać.A gdzie ja napisałem,że manipulujesz. Od 220 stron przekonuję że ciepłe się unosi z wyjątkiem kowadła. A z ciepłym, para wodna ,CO2 ,inne zanieczyszczenia,przez co wentylacja wyporowa jest skuteczniejsza od mieszającej.

 

Koniec.

 

Krzysiek nie załapał, że Wy po jednej stronie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...