Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

Bardzo dobra szczelność to z tego co pamiętam 0,6 wymiany w ciągu godziny przy 50 Pa różnicy ciśnień miedzy wnętrzem a na zewnątrz. Z tym że 50 Pa powoduje napór wiatru na ścianę,okna,dach o prędkości ok.30km/h. U ciebie wychodzi 0,27 wyminy/h, ale nie wiemy przy jakiej różnicy ciśnień .Może być więc doskonale albo słabo. Jak mierzyłeś ppmy to był średni wiatr czy flauta? Czy ja poprawnie rozumuję? Zrozumiałem że przy zatkanej wentylacji ustabilizowało się stężenie na poziomie o 400ppm więcej jak na zewnątrz.Rozumiem że wyrzutnia i czerpnia w reku też była zatkana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo dobra szczelność to z tego co pamiętam 0,6 wymiany w ciągu godziny przy 50 Pa różnicy ciśnień miedzy wnętrzem a na zewnątrz. Z tym że 50 Pa powoduje napór wiatru na ścianę,okna,dach o prędkości ok.30km/h. U ciebie wychodzi 0,27 wyminy/h, ale nie wiemy przy jakiej różnicy ciśnień .Może być więc doskonale albo słabo. Jak mierzyłeś ppmy to był średni wiatr czy flauta? Czy ja poprawnie rozumuję? Zrozumiałem że przy zatkanej wentylacji ustabilizowało się stężenie na poziomie o 400ppm więcej jak na zewnątrz.Rozumiem że wyrzutnia i czerpnia w reku też była zatkana.

 

U mnie to praktycznie zawsze troche wieje:)

 

Sytuacja sie nie ustabilizowala, tylko wyrownala o 400 wyzej po 12 godzinach, teraz, po prawie 24 godzinach jest 1550 w salonie i 1400 na poddaszu, wiec widac tendencje wzrostowa, choc za chwile po przekroczeniu 1500 bujne reku na maksa na 30 minut :)

 

A wiec, po 24 godzinach przy 3 osobach srednio non-stop (zona z corka sa caly czas, ale od 12 w poludnie do teraz sa tez tescie i ja) PPM uroslo o prawie 1000. Tu juz cos mowi chyba o szczelnosci domu. Dzisiaj wiatr sredni, w nocy wiatru brak ale temp. do -5. Wilgotnosc na poziomie 52%.

 

Wychodzi mi na to, ze wystarczy raz na dobe przewietrzyc i mozna zyc :p uzyskujac srednie PPM dobowe na ok 700-800. Jakie to daje oszczednosci?:) Prosze sobie przeliczyc 400 m3/dobe zamiast 24h x 67 = 1607m3, czyli powoli wychodzi na moje, zeby odpalac wentylacje na 12 minut co godzine :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się.Podkreślam wydaje mi się,że stała mniejsza wymiana będzie korzystniejsza od okresowej.Przy stałej wymianie,można ustawić stężenie na max..Dla CO2 to 1000ppm. Zanieczyszczenia powietrza w domu to nie tylko CO2 i para wodna. To również cała tablica Mendelejewa z wykładzin,lakierów,mebli itd. Przy wymianie okresowej te zanieczyszczenia też będą okresowo wzrastały. Na ile ? Nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ...

znacznie łatwiej jest utrzymywać odpowiednie stężenie CO2 przy choćby minimalnej wymianie ale na okrągło niż cykliczne puszczanie na dużej wydajności...

 

Miłosz ty masz kuchnię gazową czy elektryczną ...?

 

u mnie od kilku dni puściłem wentylację mechanicznie na minimum ( według moich pomiarów to ok. 130m3/h ...) i wilgotność spadła do 28%w domu , na zewnątrz jest w okolicach 0* nad ranem i kilka na plusie w ciągu dnia ...

ni chu ...chu... nie idzie utrzymać niskiego stężenia CO2 przy jako takiej wilgotności...

samo grawitacyjnie jest za mało aby utrzymać choćby w okolicach 1000ppm, przysłowiowym "gwoździem do trumny" jest kuchnia gazowa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
u mnie od kilku dni puściłem wentylację mechanicznie na minimum ( według moich pomiarów to ok. 130m3/h ...) i wilgotność spadła do 28%w domu , na zewnątrz jest w okolicach 0* nad ranem i kilka na plusie w ciągu dnia ...

 

U mnie w dalszym ciągu cały czas 100m3/h i wilgotność nie spadła poniżej 42%,dzisiaj właśnie było te 42%.

Najniższa temperatura była wczoraj w nocy -1,8st.C.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w dalszym ciągu cały czas 100m3/h i wilgotność nie spadła poniżej 42%,dzisiaj właśnie było te 42%.

Najniższa temperatura była wczoraj w nocy -1,8st.C.

 

Co za zbieg okoliczności. Mi też teraz pokazuje 42% i na tym samym mierniku jaki ty masz ;) Zaraz sprawdzę, czy nie można przypadkiem zdrapać tych cyferek ;)

A tak poważnie, to 28% u miloszenko to za mało. Oznacza to, że jednak coś ze szczelnością jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnętrzne przetrzymują parę wodną jako gaz o stężeniu 28%. Zewnętrzne część skondensują.Jak idziesz do roboty i nie ma żródła pary wodnej,to oddają,bo para chce na zewnątrz ale nie może bo styropian. Jak spada w domu to idzie tam gdzie łatwiej czyli do domu.

dobra... dobra...

powiedz lepiej czy "kapanie" do GWC poprawi wilgotność w chałupie, myślę nad takim "kroplomierzem" na deszczówkę tylko czy coś da ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...