Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

zapewne tak, skoro nie ma wyboru. Choć zapewniam Pana, że dla organizmu nie ma znaczenie czy zje Pan zupę drugie i deser czy Pan to wszystko zmiksuje.

Zapytam wprost - robił Pan pomiary rozkładu CO2 i H2O w zależności od wysokości nawiewu? Jestem przekonany, ze nie - dlatego zapraszam na Bartycką zrobimy razem.

 

Na żywieniu to sie pan z pewnością nie zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zapewne tak, skoro nie ma wyboru. Choć zapewniam Pana, że dla organizmu nie ma znaczenie czy zje Pan zupę drugie i deser czy Pan to wszystko zmiksuje.

Zapytam wprost - robił Pan pomiary rozkładu CO2 i H2O w zależności od wysokości nawiewu? Jestem przekonany, ze nie - dlatego zapraszam na Bartycką zrobimy razem.

 

i tu się chłopaku mylisz - ma i to olbrzymie znaczenie - między innymi w długości trawienia, zalegania w żołądku i dokładności strawienia produktów, a co za tym idzie między innymi ilości wytworzonych kwasów żołądkowych itd, itp - inna sprawa to przyjemność z jedzenia poszczególnych dań czy też papki - czyli komfort.

 

ale ty tego nie zrozumiesz, bo masz za bardzo ścisły/ściśnięty umysł ;)

 

lepiej już wypowiadaj się o wentylacji na kanałach PE, bo na tym się znasz, reszta do dla ciebie czarna magia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest możliwe aby instalatorzy i sprzedawcy systemów wentylacyjnych akceptowali wentylację wyporową,skoro w skrajnym przypadku przy uwzględnieniu jej w stadium projektowym domu,koszt jej można zamknąć w kilkuset PLN.Mała wymiana przy akceptowalnych parametrach powietrza zewnętrznego nie idzie w parze z biznesem wentylacyjnym .Stąd krytyka i kpinki w stylu ,,komora gazowa".

 

A może na wentylację naturalną warto się przerzucić? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Języki teściowej produkują w nocy tlen i jeszcze kilka takich,ale do tego potrzebna by była plantacja. W Krakowie wymyślili zakaz palenia węglem,więc się pewnie poprawi.Jest to alternatywa dla ekstremalnych warunków.Podobno w miastach nawiedzanych permanentnie smogiem to zdaje egzamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

How long have you been thinking about it?

 

Mam na oknie kilka kwiatków.

Czasem nawet je podlewam!

(Padłyby jakby nie córcia...)

 

Pomysł niezły jako wsparcie.

Wentylacji nie zastąpi i NIC nie ma wspólnego z wentylacją naturalną...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nałóż worek foliowy nocą i wsadź ppmomierz;).Będzie pewność. Niektóre łykają formaldehydy inne aceton .Różne są.Ale żeby były skuteczne to plantacja by była potrzebna. Nad amazonka jest kłącze które produkuje najwięcej tlenu,ale co z tego skoro i tak dla rodziny potrzebna by była plantacja.Co niektórzy w tropikalnych aglomeracjach próbują je stosować w biurach.Ponoć powietrze lepsze. U nas takim potentatem jest bez.Zimowego ogrodu by wymagał.ale kto wie?Jak nie zabronią węglem palić i oponami,to może warto się nad tym pochylić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ciag dalszy pomiarow.

 

Dokonalem 3 podobne proby wylaczenia wentylacji na okres od 9 do 12 godzin.

 

W zaleznosci od tego o ktorej godzinie byl start warunki poczatkowe byly zaklocone obecnoscia domownikow badz nie. Bede przeprowadzal dalsze proby na dluzsze wyalczenia i z zamykanymi drzwiami, ale te pierwsze testy daja mi przynajmniej obraz co sie dzieje.

 

Srednio w 3 probac PPMy rosly na godzine o:

 

proba 1: (11 godzin bez wentylacji): 38,09 PPM/h oraz 0,67% wilgotnosci/h

 

proba 2: (12 godzin bez wentylacji): 42,50 PPM/h oraz 0,42% wilgotnosci/h

 

proba 3: (9 godzin bez wentylacji): 40,00 PPM/h oraz 0,8% wilgotnosci/h

 

Ze wzgledu na rozne godziny rozpoczecia i zakonczenia testow widze nieduze odchylenia, dosc oczywiste wynikajace z obecnosci w salonie przez 1,2 czy 4 godziny.

 

Natomiast mozna na ta chwile oszacowac, ze srednio ok 40 PPMow na godzine przybywa.

 

Potwierdza to tez test 24 godzinny, mimo, iz srednio bylo ponad 4 osoby a nie 3, sredni przyrost PPMow wyszedl 46/h.

 

Srednia jest dla 3 osob i 330 m3 powietrza w domu.

 

Jesli sypialnia ma 30 m3, to spodziewam sie ze po nocy przy zamnkietych drzwiach i wylaczonej wentylacji wynik bedzie w okolicy 400-500 PPmow wiecej od momentu pojscia spac...

 

Bede wdzieczy za wszelkie konstruktywne uwagi i sugestie odnosnie ew. dalszych testow i co te wyniki moga mowic o szczelnosci i zachowaniu wilgotnosci, PPMow, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz,przyrost dla 330m3 kubatury powinien wynosić ok.40-50ppm/jedną osobę/h. Z tego wynika że sporo idzie bokiem. Podaj na jakim poziomie ustabilizowała się ilość ppm przy określonej liczbie osób.Tzn.kiedy przestały rosnąć i maleć przy nieczynnej wentylacji.

 

Nie zauwazam jakiej stabilizacji, nawet test 24 godzinny pokazuje liniowy przyrost w gore, potem wlaczylem bo nie chcialem utrzymywac PPMow powyzej 1600.

 

Natomiast pamietaj, ze kazdy ten test zawiera kilkukrotne otwarcie drzwi wejsciowych i/lub tarasowych, ciezko zmierzyc ile to wrzuca powietrza z zewnatrz, ale otwarcie drzwi wejsciowych na 30 sekund to beda dziesiatki m3...

 

I jeszcze jedno, na 3 osoby 1 to roczne dziecko, ono raczej mniej CO2 dostarcza niz dorosly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli by stanęło na 1600 to by znaczyło że na lewo jest ok.30m3/h. Lewo w sensie otwierane czasami drzwi i nieszczelności.Ważne też jest czy wszędzie było to 1600 .Aby określić szczelność na podstawie ppmów trzeba by znać średnią w całej objętości domu.Podejrzewam,że średnia będzie znacznie niższa niż 1600.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli by stanęło na 1600 to by znaczyło że na lewo jest ok.30m3/h. Lewo w sensie otwierane czasami drzwi i nieszczelności.Ważne też jest czy wszędzie było to 1600 .Aby określić szczelność na podstawie ppmów trzeba by znać średnią w całej objętości domu.Podejrzewam,że średnia będzie znacznie niższa niż 1600.

 

Na ilu moze stanac nie wiem, sprobuje ale nie wiem czy rodzina zrozumie i czy nie bede sie musial po tym tescie wyprowadzic :p

 

Co do moich wynikow, zawsze sprawdzam salon na dole i lazienke i sypialnie u gory. Wyniki sa baaardzo wyrownane....

 

Moze uda sie pociagnac 2 doby, wtedy mam nadzieje bedzie bardziej dokladnie wiadomo, na ile szczelny jest dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przychodzę tu z pytaniem do zwolenników WW, a zwłaszcza głównego tu jej promotora. Tak Nydar o tobie mowa ;)

 

Gdzieś powoli dojrzewa cały czas nasza koncepcja domu.

Kilku z was pewnie już ją widziało, bo prezentowałem ją w innych wątkach w związku z innymi pytaniami.

Oto ona:

[ATTACH=CONFIG]218929[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]218930[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]218931[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]218932[/ATTACH]

 

Zastanawiam się, gdzie najlepiej by było umieścić nawiewy.

Na dole myślę że mógłby by być gdzieś w okolicach dolnego korytarza/wejścia do kuchni.

Natomiast nie wiem gdzie najlepiej by było umieścić nawiew dla części górnej/nocnej.

 

Proszę o jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...