Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak, sądzę, że łżą, ale nie Ci z NASA, tylko ten gość co to prezentował.

Wczoraj ponowiłem test (wcześniej nie sprawdziłem szczelności worka) i wyszło jeszcze gorzej. Roślina praktycznie non stop produkuje CO2. Odpaliłem ok. 11:00 i wtedy pomiar wskazywał ok. 650ppm

ok. 12:00 było już ponad 800ppm

o 18:00 było 1600ppm

o 21:00 było 2000ppm

ok. 24:00 było 2200ppm

dziś rano ok. 7:00 było 2700ppm

Nie wiem jak wygląda stężenie O2, ale nam chodzi przede wszystkim o CO2 i na tym polu to nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe.Do dnia dzisiejszego sądziłem że w dzień produkują tlen a w nocy CO2. Wyjątkiem miały być niektóre,np.języki teściowej,które w nocy miały produkować tlen a nie CO2. Wiesz .Badałem powietrze latem w dzień i w nocy. Zawsze po zachodzie słońca rosło stężenie CO2 (ok.550-600ppm). Po wschodzie słońca zawsze spadało do ok.400ppm.

Może to jaki nawóz rozkładający się w doniczce powoduje takie anomalie?

Swoją drogą to twoje badanie jest ciekawe,bo jedna doniczka produkująca do 2700ppm(nie wiem ilu litrowy worek).Ludzie mają przecież plantacje doniczek bo nawilżają w ten sposób powietrze w domach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślinka dalej w worku 60L. Teraz mam poziom 2900ppm, a wilgotność 87%.

Co do nawozów to żona czasami coś dolewa do wody, ale nie sądzę, żeby one CO2 potrafiły produkować.

 

Co do produkcji telnu, to może i produkuje, ale z pomiarów wynika, że produkuje również CO2 cała dobrę.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sądzę, że łżą, ale nie Ci z NASA, tylko ten gość co to prezentował.

Wczoraj ponowiłem test (wcześniej nie sprawdziłem szczelności worka) i wyszło jeszcze gorzej. Roślina praktycznie non stop produkuje CO2. Odpaliłem ok. 11:00 i wtedy pomiar wskazywał ok. 650ppm

ok. 12:00 było już ponad 800ppm

o 18:00 było 1600ppm

o 21:00 było 2000ppm

ok. 24:00 było 2200ppm

dziś rano ok. 7:00 było 2700ppm

Nie wiem jak wygląda stężenie O2, ale nam chodzi przede wszystkim o CO2 i na tym polu to nie działa.

 

Tlen produkują jako odpad w procesie fotosyntezy, może za mało ma światła w tym worku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...