Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

światło dzienne, tlen magazynowany w komórkach i uwalniany przez aparaty szparkowe otwierane w nocy, chyba że że zachodzą inne procesy, ale jeśli jest zielona to chlorofil i proces fotosyntezy, a do tego potrzeba światła.

 

A no tak. :) Roślina zapakowana została do worka na śmieci (taki niebieski z biedronki ;)), który jest dość znacznie przeźroczysty. Światło w ciągu dnia spokojnie dociera do rośliny.

 

Pomiar z teraz: 2980ppm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z linku wynika to co napisał malachio, czyli nie ma produkcji tlenu w nocy, tylko jest uwalniany ten, który został wyprodukowany za dnia. Ta roślina nie zmniejsza ilości CO2 w nocy. Ale skąd taki wzrost CO2 za dnia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zawinąć go tylko na łodydze aby doniczka była poza worem.

Z tego co się doczytałem to uwalniają w nocy O2 ale nie produkują CO2. Dlatego dziwne jest,że w nocy i w dzień rośnie stężenie CO2. Bez względu na wszystko kierując się tylko wzrostem stężenia w worze,można powiedzieć,że jedna doniczka produkuje 2000razy mniej CO2 niż jeden człowiek. Mała plantacja w domu przy byle jak sprawnej wentylacji nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Spróbuj zawinąć go tylko na łodydze aby doniczka była poza worem.

Z tego co się doczytałem to uwalniają w nocy O2 ale nie produkują CO2. Dlatego dziwne jest,że w nocy i w dzień rośnie stężenie CO2. Bez względu na wszystko kierując się tylko wzrostem stężenia w worze,można powiedzieć,że jedna doniczka produkuje 2000razy mniej CO2 niż jeden człowiek. Mała plantacja w domu przy byle jak sprawnej wentylacji nie zaszkodzi.

 

W temacie pompki ktora mialaby gonic obieg chlodnicy zastepujacej wymiennik:

 

http://4instal.pl/pl_PL/p/Pompa-cyrkulacyjna-do-cieplej-wody-uzytkowej-Wilo-Star-Z-Nova/2477

 

Czyli reku zuzywajacy max 4,5 W, w wersji tworcy tematu dzialajaca wentylacja dzieki konwekcji na odpowiednio duzym GWC.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zawinąć go tylko na łodydze aby doniczka była poza worem.

Z tego co się doczytałem to uwalniają w nocy O2 ale nie produkują CO2. Dlatego dziwne jest,że w nocy i w dzień rośnie stężenie CO2. Bez względu na wszystko kierując się tylko wzrostem stężenia w worze,można powiedzieć,że jedna doniczka produkuje 2000razy mniej CO2 niż jeden człowiek. Mała plantacja w domu przy byle jak sprawnej wentylacji nie zaszkodzi.

 

Nie da się. Ten kwiat tak wygląda:

IMAG0199.jpg

a tak wyglądał w worku w momencie jak wartość CO2 przekroczyła poziom 3000ppm ;):

IMAG0176.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Gość Arturo72
Nydar, Kszhu, inni, jaka macie temp. pod chudziakiem obecnie?

 

Nydar, duzo doladowales ostatnio grunt pod domem?

 

Pozdrawiam

Na teraz 12,7st.C przy 8,9st.C na zewnątrz,najniższą jaką zanotowałem z ostatnich dni to 12,1st.C a było to przy 2,3st.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nydar, Kszhu, inni, jaka macie temp. pod chudziakiem obecnie?

 

Nydar, duzo doladowales ostatnio grunt pod domem?

 

Pozdrawiam

 

Ciekawość mnie zżarła i w tym roku nie włączyłem (z wyjątkiem kilku dni) ładowania solarnego GMC. Chodzi mi o ustalenie czy te 100mb. pexa pod chudziakiem ma sens czy nie.Póki co wychodzi że tak. Bo jest powietrze chłodniejsze niż zeszłego sezonu grzewczego. O 1,5oC ale jest.Do 15,6 jakie były w połowie kwietnia daleko ale ciekawi mnie kiedy ten stan osiągnę bez doładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Póki co jesteś podejrzany o zaniechanie doświadczenia .

 

Szukałem te worki po lokalnych supermarketach i nie znalazłem ... Gdzie taki przeźroczysty worek, min. 60L można kupić ?

 

Ciekawość mnie zżarła i w tym roku nie włączyłem (z wyjątkiem kilku dni) ładowania solarnego GMC. Chodzi mi o ustalenie czy te 100mb. pexa pod chudziakiem ma sens czy nie.Póki co wychodzi że tak. Bo jest powietrze chłodniejsze niż zeszłego sezonu grzewczego. O 1,5oC ale jest.Do 15,6 jakie były w połowie kwietnia daleko ale ciekawi mnie kiedy ten stan osiągnę bez doładowania.

 

A porównywałeś temperatury powietrza w poszczególnych dniach rok do roku ? Może temperatura na zewn. była niższa i to robi różżnicę tych 1,5oC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pamiętasz jeszcze zeszłą zimę. W grudniu to już były tęgie mrozy. Dzisiaj mamy jesień(przynajmniej u mnie).To że nawiewane powietrze jest chłodniejsze to pikuś, bo 50-cio watową żarówką mogę to zrównoważyć. Problemem jest to że dom zużywa sporo energii cieplnej więcej. Spalam w kominku tyle co w zeszłą zimę w mrozy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...