Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

Tak mało prądu idzie na CWU, ze porównywanie tego z odzyskiem ciepła z wentylacji to nieporozumienie.

 

Dom pasywny - zapotrzebowanie na c.o. 1500kWh dla domu 100m2, a dla CWU ok. 2500kWh (rodzina 4-osobowa).

 

A wymienników do cwu się nie stosuje, bo zbyt mały odzysk i się zaszlichcają.

 

Nie ogranicza to wymiany ciepła.

 

U mnie ogrzanie m3 wody to 8 zł a m3 ścieków to 12.90 a po nowym roku ma być 14zł

Lepiej oszczędzać wodę - i oszczędzamy energię

 

http://ladnydom.pl/budowa/1,106590,6719177,Oszczedzanie_wody_bez_rezygnacji_z_komfortu___Druga.html

To jeszcze raz - ilem3 wody idzie rocznie

 

Zgadzam się. Im bardziej oszczędzamy wodę, im mniej osób zamieszkuje domek tym mniej opłacalny jest odzysk ciepła z wody szarej. Nie mniej jednak nie można generalizować.

 

Proszę pomierzyć - wychodząca z prysznica ma 35st!!!

 

Wiem, i taka wpada do syfonu jaśkowego. W czym problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak mało prądu idzie na CWU, ze porównywanie tego z odzyskiem ciepła z wentylacji to nieporozumienie. A wymienników do cwu się nie stosuje, bo zbyt mały odzysk i się zaszlichcają. U mnie ogrzanie m3 wody to 8 zł a m3 ścieków to 12.90 a po nowym roku ma być 14zł

Lepiej oszczędzać wodę - i oszczędzamy energię

 

http://ladnydom.pl/budowa/1,106590,6719177,Oszczedzanie_wody_bez_rezygnacji_z_komfortu___Druga.html

To jeszcze raz - ilem3 wody idzie rocznie

 

Proszę pomierzyć - wychodząca z prysznica ma 35st!!!

 

Ale ja nie chce oszczedzac wody - che jej zuzywac tyle ile potrzebuje i mam ochoty - np. czesto uzywac wanny. To co zuzyje mam zamiar z uzyciem RSS nydarowego w duzym stopniu odzyskac i to bezobslugowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardziej myslalem tylko i wylacznie o izolacji dachu, a nie o rozwiazaniu kompleksowym.

Czy widzisz jakis problem, zeby zamiast nakrokwiowki zastosowac tylko ekofiber od srodka ?

Takze przy reku ?

 

Jeśli chciałbyś wykorzystać przestrzeń nad poddaszem użytkowym jako skrzynka rozprężna musi być one szczelne i dobrze odizolowane. W przeciwnym wypadku, przy zastosowaniu reku to nie będzie efektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle wiem :)

Tylko ze mozna to osiagnac na kilka sposobow. Jeden z nich to izolacja nakrokwiowa. Inny to ekofiber w krokwiach od srodka. Moze takze inaczej.

 

Możesz dać ekofiber, ale musisz zrobić paroizolację. A za paroizolacją nie skorzystasz z właściwości ekofibru.

 

a gdzie chciałeś zainstalować PC p-p ?

 

Nad nawiewami (te zielone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na parterze może być problem ,chyba że źle plany odczytuję . nad jadalnią masz sufit czy taka antresola ?

 

Antresola (sufitu brak).

Klimatyzator (pompa ciepła powietrze-poweitrze) o którym pisałem w innym wątku ma nawiew regulowany w różne strony (nazwa marketingow 3D ;)). Instalacja tego klimatyzatora po środku nic nie przeszkadza, ponieważ układ łopatek można tak ustawić, że strumień powietrza będzie rozdzielany na połowe - na salon i kuchnię. Na piętrze to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nydara nie ma paroizolacji. Problemow z zawilgotnieniem nie ma.

 

nydar ma dach nie izolowany. Nie musi, bo pcha tam ciepło, które nieszczelnościami dachu ulatuje. Jeśli jednak chciałbyś te powietrze zaciągać do rekuperatora, to część ciepłego ciepła ulecie a część zimnego zaciągnie nieszczelnościami. Efektywność mizerna. Dlatego zwracam uwagę na szczelność poddasza nieużytkowego, jeśli chcesz go wykorzystać jako "skrzynkę rozprężną". Tu nie chodzi o wilgoć.

Edytowane przez Barth3z
nie ten cytat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antresola (sufitu brak).

Klimatyzator (pompa ciepła powietrze-poweitrze) o którym pisałem w innym wątku ma nawiew regulowany w różne strony (nazwa marketingow 3D ;)). Instalacja tego klimatyzatora po środku nic nie przeszkadza, ponieważ układ łopatek można tak ustawić, że strumień powietrza będzie rozdzielany na połowe - na salon i kuchnię. Na piętrze to samo.

 

Hmmm, może tak będzie :) a może trzeba pamiętać o naczelnej zasadzie tego wątku -

" ciepłe unosi się do góry " ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...