Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

>Nydar, jak stoisz z tą PC co miała być na poddaszu, do odzyskiwania ciepła z strumienia powietrza wywalanego z domu ?

 

Co myślicie o takiej opcji, pchania całego zużytego powietrza pod fundament. Zakładam wykroplenie w rurze pionowej ocieplonej w domu i poziomej nieocieplonej. Dlatego mógłby być jakiś odpływ w okolicach posadzki, gorzej juz w ziemi.

 

11.09.2014.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nydar, jak stoisz z tą PC co miała być na poddaszu, do odzyskiwania ciepła z strumienia powietrza wywalanego z domu ?

 

Co myślicie o takiej opcji, pchania całego zużytego powietrza pod fundament. Zakładam wykroplenie w rurze pionowej ocieplonej w domu i poziomej nieocieplonej. Dlatego mógłby być jakiś odpływ w okolicach posadzki, gorzej juz w ziemi.

 

[ATTACH=CONFIG]279256[/ATTACH]

 

Ja bede pchał zimą pod oddylatowany i nieogrzewany garaż. Jesli znajde zdjecie to wkleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylyby 2 opcje:

- z reku np w pomieszczeniu gospodarczym, cieplo jest czesciowo odzyskiwane na podgrzanie powietrza z gwc, reszta idzie pod nieogrzewany garaz.

- bez reku pod ogrzewany dom pozniej pod nieogrzewany garaz.

 

masz jakis pomysl na skropliny? zastanawia mnie tez ze w tym strumieniu ida tłuszcze z nad kuchenki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylyby 2 opcje:

masz jakis pomysl na skropliny? zastanawia mnie tez ze w tym strumieniu ida tłuszcze z nad kuchenki

Ja u siebie w garazu mam studnie RSS i odwadniajaca drenaz opaskowy i RSS, z ktorej bede odpompowywal do deszczowki. Kanaly powietrzne przechodza przez nią, wiec i skropliny tam splyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w garazu mam studnie RSS i odwadniajaca drenaz opaskowy i RSS, z ktorej bede odpompowywal do deszczowki. Kanaly powietrzne przechodza przez nią, wiec i skropliny tam splyna.

 

Nie kumam. Czyżbyś wyrzucał zawartość z RSŚ do zbiornika na deszczówkę przez którego przelatuje powietrze wentylacyjne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam. Czyżbyś wyrzucał zawartość z RSŚ do zbiornika na deszczówkę przez którego przelatuje powietrze wentylacyjne ?

 

:)

Nie.

W garazu mam:

1. Studnie RSS ( betonowa)

2. Studnie szczelna dla drenazu opaskowego (karbowana). Mam gline, wiec chlonnej nie moglem zrobic

 

IMAG0348.jpg

 

Z drenazu rurami PVC ew. woda splywa do studni 2. Studnia 1 jest odwodniona do 2. A z 2 pompka i do kanalizacji deszczowej.

Dodatkowo, GWC ma najglebszy punkt pod domem, i ewentualne skropliny rowniez beda odprowadzane do 2.

A rury z powietrzem ze strychu ida pod plyta garazu przez 2.

Wiec jesli cos sie wykrapla - wszystko trafia do 2

 

Edit - piszac o odwadnianiu studni RSS mam na mysli ewentualna woda gruntowa ktora by sie tam pojawila. Nie zawartosc RSS. Ta oczywiscie trafi do kanalizacji :)

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...