Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

powinno. chyba ze w trakcie rekalibracji bylo wiecej niz pozniej, w trakcie jak odczytywales. Latwo mozna sciagnac arkusz z danymi historycznymi.

 

edit:

ale 375 to w miare ok. Gdyby po wystawieniu pokazal 30 to by znaczylo ze autorekalibracja odbywala sie w niewlasciwych warunkach.

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Nadchodzi czas wykonania rsś a z uwagi na wysokie ceny kwasówki i jej obróbki w mojej okolicy wymyśliłem sobie coś takiego-wykonanie z pcv:

moje%252520rss.jpg

wykonanie na kole kineta fi 315 póżniej w górę gładka rura połączona z kinetą uszczelką i zakończona korkiem, w górnej części rury fi 315 zrobione otwory fi 110 z uszczelkami in su czy jakoś tak no i przelew z boku, na rurę fi 315 założę rurę fi 425 zakończoną na dole i u góry uszczelkami/manszetami 425/315, rura 425 będzie miała na dole wlot gwc a u góry wylot do domu. Koszt maks 550zł. W układzie nie ma kontaktu ścieków z powietrzem z gwc więc powinno być ok. Trochę się boje że oddawanie cieła przez rurę pcv będzie słabe ale po ociepleniu może nie będzie tak źle?

Proszę o ocenę mojej koncepcji-szczególnie te negatywne bo to jeszcze w fazie projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedl czas by napisac co nieco o mojej implementacji nydarowego pomyslu. Przedstawienia obserwacji, także tych negatywnych.

 

RSS - juz podlaczony, bylo troche problemow z uszczelnieniem - opisze pozniej. Czeka mnie opomiarowanie. Jedyne co wiem na tą chwilę, to temp. uzyskiwana z bypass-u GWC, czyli nitki omijającej RSS.

GMC - rurki alupert pod domem, z kolektora/tarasu na garażem - są. Nawet dwie petle, bo w trakcie prac jedna zostala uszkodzona i naprawiona złączką. I w związku z tym są na rożnych głębokościach pod izolacja PF z XPS : 30cm i druga tuż pod. Na chwilę obecną nie mam zapiętego żadnego wymiennika, który by wspomagał grzanie CWU latem - najpierw sprawdze jakie osiągne temperatury i wtedy zastanowie się co z tym można zrobić.

Dach/strych - skosy ocieplone do kalenicy 40cm celulozy, strop nad poddaszem uzytkowym 20-25cm celulozy, wyrzut zużytego powietrza na strych. W najwieksze mrozy temp na strychu: 19o.

 

Rzuty i lokalizacja nawiewów i wywiewów - zabieram sie za Painta, i jutro wrzuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi negatywnymi to przegiąłeś :D:D:D:D:D

Ale 19oC na strychu przy izolacji 20cm na suficie,to straty w praktyce zerowe.Tu możemy ustalić ,że wywalanie zużytego powietrza na nieużytkowe poddasze( odpowiednio zbudowane) ma sens.

30cm pod posadzką i w założeniu ciepło,bo tego nie wiemy ,to też straty bliskie zera.

Zatem zostają ściany i okna. Ciekawe.

Pochwal się ile zużywałeś energii do celów grzewczych, w mrozy ,z uwzględnieniem COP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi negatywnymi to przegiąłeś :D:D:D:D:D

 

to chyb do mnie;) nie chodzi mi czy efekt będzie negatywny jeżeli chodzi o powietrze z gwc tylko czy ta moja koncepcja zrobienia twojego wymiennika z pcv ma sens? Po ociepleniu całości plastik będzie może ciut wolniej oddawał ciepło niż kwasówka ale będzie więc myślę że zasada działania ta sama co u was i powinno hulać;)

karolek jak zrobiłeś baypass?-jakaś przepustnica lato zima?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi negatywnymi to przegiąłeś :D:D:D:D:D

Ale 19oC na strychu przy izolacji 20cm na suficie,to straty w praktyce zerowe.Tu możemy ustalić ,że wywalanie zużytego powietrza na nieużytkowe poddasze( odpowiednio zbudowane) ma sens.

30cm pod posadzką i w założeniu ciepło,bo tego nie wiemy ,to też straty bliskie zera.

Zatem zostają ściany i okna. Ciekawe.

Pochwal się ile zużywałeś energii do celów grzewczych, w mrozy ,z uwzględnieniem COP.

 

Co do negatywow - to poczekaj az je opisze :)

 

Pod posadzka mam 16cm XPS pod PF i 17cm styro nad. Ładowania ciepła jeszcze nie było, ani z GWC, ani z kolektora tarasowego. Czyste sępienie.Temp. pod domem z jedynego obecnie podpietego czujnika to ok 11.5-12st. Nie potrafie go niestety "umiejscowic" dokladnie pod domem, bo nie ja go zakladalem. Jest w rurce alupert, wiec na wiosne wyciagne, sprawdze dlugosc przewodu i naniose na rzut. Glebokosc ok 0.3m pod XPS.

 

Pierwszy sezon - w styczniu do dzisiejszego poranka na cele CO zuzylem 271kWh wliczajac pompki obiegowe. Tradycyjnego rekuperatora brak. COP...??? 4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...