Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

(...)Niech ktoś spróbuje mnie przekonać ,że mam wentylować 150 czy 200m3/h.Ani w tym sensu zdrowotnego ani ekonomicznego ,a w aglomeracjach wręcz robienie sobie kuku.

(...)

Ja Cię nie będę przekonywać, ale wyjaśnij mi jakim sposobem w aglomeracji na zewnątrz domu masz gorsze powierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O Waszym mieście to ostatnio głośno.

Osobiście jestem zwolennikiem zakazu palenia paliwami stałymi. W nowych domach powinni tego zakazać w całej Polsce. Jeśli nie stać Cię na czyste grzanie, nie buduj.

 

Klaudiusz, ale do czego pijesz ? obecnie grzeje gazem, w nastepnym beda kable i klima :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz, ale do czego pijesz ? obecnie grzeje gazem, w nastepnym beda kable i klima :(

 

Nie nie.

Ze stopki wiem czym palisz.

Chodzi mi o Kraków. Ostatnio było głośno o wprowadzeniu zakazu opalania paliwami stałymi w tamtym regionie.

Pytałem właśnie o to, czy także mieszkasz, budujesz w takim miejscu gdzie jest to uciążliwe. Nic ponadto.

Sam czuję jak w mojej okolicy w ciągu ostatnich 3 lat sytuacja uległa pogorszeniu właśnie dzięki nowym domkom opalanych byle czym.

 

Pzdr.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pale, przynajmniej od jakiegos juz czasu :p

 

A co do powietrza to jest dramat nie ukrywam. Mam juz kilku znajomych co z premedytacja przeprowadzaja sie dalej od miasta, choc jak dla mnie to niewielka roznica.

 

Najlepiej miec baze wypadowa co by na weekend uciekac przynajmniej 100-150 km z tego zaglebia PM 10 :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indiana_

UMIESZ czytać ZE ZROZUMIENIEM tekstu?!!!

 

PRZYJMIJ sobie do OBLICZEŃ zgodnie z normami, jakie wybierzesz!

POKAŻ OBLIG!!!

 

Adam M.

 

Zdarza się, że liczę, instaluję i nawet ROBIĘ dedykowane instalacje...

DZIAŁAJĄ!!!

 

A.M.

 

Do AdamaMK

Podaj listę norm dotyczących wentylacji w budynku mieszkalnym, z których chcesz sobie dobierać normy? Każdy projektant i urzędnik interpretuje przepisy według aktualnie obowiązującej normy.....

Nie dziwię się że tu na forum niewiele osób ma świadomość że jakiekolwiek przepisy istnieją, ale myślałem że przynajmniej Ty wiesz co nieco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi już od dawna nie opadają, bo przyzwyczaiłem się do panującego tutaj poziomu wiedzy. Reaguję tylko i wyłącznie na ewidentne bzdury, które mogą namieszać w głowach nowym czytelnikom forum, którzy biorą się za budowę z wyniesioną stąd wiedzą, a potem jest płacz i problemy. Bo na forum bzdur się naczytali....

 

Znam baaardzo wiele osób, którzy dzięki "forumowym mądrością" wybudowali sobie koszmarne kotłownie o znikomej sprawności, niedziałającą wentylację czy wydali zupełnie bez sensu kilkadziesiąt tysiaków. Pamiętajcie dyskutując, że czytają Was inni, i być może wezmą przykład....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj, proszę raz kolejny, te normy dla domu jednorodzinnego!

Nie wstydź się!

Nie powtarzaj jak mantrę - że są...

 

Te, na które się wielu powołuje dotyczą OBLICZANIA lub SPOSOBU POMIARU i - głównie parametrów cieplnych.

Pokaż te, które NAKAZUJĄ budowanie tak - a nie inaczej!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu, w pewnym kraju planowanych niedoborów, tam, gdzie nikt i nigdy nie wprojektował śmierci produkowanego urządzenia na cztery dni po upływie jego gwarancji panował system nakzowo-rozdzielczy...

Nie w tym jednym!

W sąsiednich - też!

W obrębie całego RWPG przyjęto, że władza wie lepiej i NAKAZYWANO robienie wszystkiego - według norm i tabelek.

Ale...

Wtedy te normy i tabelki BYŁY!

 

Wiele się zmieniło od tamtych czasów.

Z nakazów zostały ledwo zalecenia...

I teraz bardzo wielu ludziom BRAK JEST tej opoki, na której dawniej mogli polegać jak na Zawiszy.

I jak teraz się co robi, to... cholera... MYŚLEĆ TRZEBA SAMEMU!!!

A tak było fajnie... Łatwo było...

- I komu to przeszkadzało?!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden mały off-top...

 

Jak byłem gówniarz, to regularnie w budzie na jakiejś lekcji zamiast matmy czy polskiego zabierano bandę czwororęcznych i dwójeczkami prowadzono do higienistki (taka szkolna pielęgniarka to była).

Tam obowiązkowo i każdemu oglądała ona łapy, uszy i kudły.

Ważyła, mierzyła i w zęby zaglądała...

Wpisywała coś w kartotekę i dawała kartkę (najczęściej do dentysty) lub nie.

I niechby jej kto tej kartki podpisanej przez dentystę/innego konowała w trzy dni nie oddał!

Strach się bać!

Na dużej przerwie to na siłę mleko pchali po szklance na pysk...

A na 1-Maja krawężniki były na biało malowane...

Nie znałem gówniarza, co morza i gór na jakichś koloniach nie widział...

WSZYSCY byli na Wawelu, w Malborku i jeszcze w kilku miejscach...

 

Dziś mamy chorą izbę zamiast izby chorych...

Wolno wszystko!

Tylko jakoś tak zapomniano, że wolno też nie mieć, nie pracować, nie jeść...

Wolność słowa jest!

Wszystko wolno napisać i na każdy temat.

A w budownictwie - wolno mniemać!

To mniemają sobie nawet architekci,,,

A biurokraci związani z budownictwem - obowiązkowo mniemają jak im wygodnie!!!

Tylko biedni konstruktorzy, jak rzetelni - to liczą.

:lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nowa koncepcja jest lepsza od tej już sprawdzonej przez X lat to nie mam nic przeciwko temu,jak pisałem wcześniej,za to Nobel się należy.

Ale jeśli nowa koncepcja,nie sprawdzona z wieloma znakami zapytania jest traktowana jako najlepsza z możliwych i polecana wszem i wobec to budzi to we mnie niechęć.

cały czas pracujemy nad jej sprawdzeniem...:stirthepot:

nawet już jest zrobionych kilka WM w tej koncepcji ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest według Ciebie "układ tradycyjny"?

Grawitacyjna wentylacja czy naturalna?

 

Adam M.

 

Pisaliśmy o WM. Pytanie powinno być skierowane do autora tego postu.

 

...Taka ilość powietrza (70m3/h) zadziała wyłącznie przy anemostatach wyciągowych pod sufitem.Przy tradycyjnym układzie WM ta ilość powietrza jest przynajmniej dwukrotnie za mała,ponieważ nieefektywnie usuwa zanieczyszczenia.

 

A już zacząłem doszukiwać się podwójnego dna, może montaż pod sufitem zamiast w suficie. Teraz wiem, że chodziło Ci o rozmieszczenie punktów nawiew/wywiew.

Edytowane przez Karlsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72

Przyjmijmy, że Japońce polskiego nie znają dlatego budują z papieru i listewek od wieków...

I jakoś im się to sprawdza...

:lol:

Nie wiem czy mają MPZP i starostwa, ale tak budują!

 

A my, jak umiemy myśleć, to dostrzegamy zalety i wady tych rozwiązań i odpowiednio je modyfikując do NASZYCH warunków - możemy udoskonalać nasze konstrukcje.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jestem pizgnięty i zbudowałem dom pod koncepcję ,,obrotu energią" ale to mój problem i mojego specjalisty.Ale to samo można zrobić w typowym domu a wartością dodaną będzie mniejsze zużycie energii bo o to walczymy.A czy to jest słuszna koncepcja to mogą potwierdzić lub zanegować naśladowcy.Inaczej się nie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiliśmy taki parterowy wagon (cztery pomieszczenia jedno za drugim,a nawet pięć. z dostawionym z boku wiatrołapem i łazienką) dobudowałem ogród zimowy który służy jako korytarz. Nadmuch jest wzdłuż 12mb szyb, a wyciągi w każdym pomieszczeniu w sufitach. remont trwał pół roku (tynki posadzki). wprowadziliśmy się na początku listopada i przez miesiąc wentylatory http://www.pako.poznan.pl/produkt/wentylatory/wentylatory-ec/k-ec.286.html chodziły na 3/4 (płynna regulacja napięciem). Potem wilgotność zaczęła spadać i stopniowo obniżałem wydajność. w tej chwili pracują na około 10% wilgotność 49-50% temperatura 21-22. Żaden z odwiedzających gości nie skarżył się na zaduch, ani wilgotność. także do mnie przemawiają logika i prawa fizyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...