Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

Czyli wracam do punktu wyjścia: WM z rekuperacją, ale nawiewy dam dwa w podłodze na każdą kondygnacje jeden, i wywiewy wszędzie. Powinno być chyba lepiej? No i czy przy takim spadku (10m na 60m długości) nie obejdzie się przypadkiem bez wentylatora zima? Czy reku tak skutecznie spowalnia pęd grawitacji że wentyl musi być?

 

No i umieszczenie centralki w pomieszczeniu z kociołkiem do CWU też powinno jeszcze coś tam ogrzać mi to powietrze chyba? Rurę bym dał pod sufitem przez całą długość pomieszczenia potem trójnik i w ścianę dwie rury - jedna ścianą w podłogę i do wydmuchu na parterze a druga wydmuch na górze.

 

A może tylko jedna jak u Jaśka? I tak nie będę robił drzwi na klatkę.

Edytowane przez CodeSnipper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem jakie długie GWC planujesz. Ale przy różnicy 10m plus z chałupy wyrzutnia gdzieś na piątym metrze,to masz komin 15m wysokości .Toż to kubrak z ciebie zerwie na czerpni.Myślę,że wentyl nawiewny nie będziesz musiał uruchamiać.Raczej tłumić zimą ciąg kominowy.Jeden czy dwa nawiewy i wszędzie wywiewy,na pewno znacznie zmniejszą zapotrzebowanie świeżego powietrza.

Co do reszt to pokombinuj.Żona będzie zadowolona:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po drodze chce dać nad GWC kompostownik, wąski i długi. Ewentualnie przy wylocie kompostownik z rurkami i jakaś nagrzewnica prosta na rurze GWC. Dobrze kombinuję? Trawy, gałęzi i resztek z kuchni trochę będzie wiec trza to spożytkować.

 

A GWC mogę zrobić i 60m, kolega ma koparkę ;)

Edytowane przez CodeSnipper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompostownik to też pryzma o odpowiedniej szerokości,wysokości i długości.Odpowiednie proporcje A/B/h daje optymalną temperaturę.Z tym ze głębokość posadowienia GWC musi być odpowiednia,bo zbytnie schłodzenie zahamuje procesy gnilne i nici z temperatury.Dał bym rurkę co najmniej 100cm pod kompostownikiem.No i ilość powietrza rozsądna.Na lato jakieś obejście coby nie grzało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dobrze zaizolowany dom ogrzewany kominkiem z płaszczem wodnym ,pędzony patykami to rozwiązanie optymalne.

Pod względem komfortu mieszkania absolutnie nie,salon to nie kotłownia,chociaż jak czytam o kompostownikach,szarych ściekach,procesach gnilnych to komfort mieszkania ma różne znaczenia...

Z drugiej strony jeden marzy o teściowej a drugi o synowej ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo.A czy ty wiesz czym była podlewana marchewka ekologiczna co ci żona kupuje na targu,cobyś miał zdrowsze żarcie.

Kominek nie musi być w salonie.Może być tylko szyba z widokiem ognia a załadunek w pomieszczeniu gospodarczym.Czujesz ten płaski ekran w 3D?

Powiem szczerze,że mnie to nie interesuje.Marchewka ma smak marchewki i to mi wystarczy.Co do kominka to niezłe rozwiązanie aczkolwiek bardzo drogie i nijak się ma do szarych ścieków czy kompostownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo.Beczka .W niej kawałek rury.Efektem jest kilka stopni na plusie.Jakie koszty?Kompostownik? Jeszcze taniej i efektywnie a w pakiecie ekologiczna marchewka.Kominek ? Dlaczego drogi?Narysować ,dać na laser do wycięcia,pospawać,kawał szyby .Ot inwestycja za 2-3kPLN a ekran płaski w trójwymiarze. Baniaczek z wodą nagrzeje i stare gnaty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kszhu.Uwierz ,ze praca przy biurku i siłownia to nie wszystko.Przy kompostowniku inne mięśnie pracują.Samo zdrowie .

Facet ma taką dużą działkę,że zielonego mu nie zabraknie.Znając przedsiębiorczość Górali to będą mu zwozić:D.

Dlaczego jak ktoś ma kasę na rekuperator musi mieć lepiej od przedsiębiorczego z pomysłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo.Beczka .W niej kawałek rury.Efektem jest kilka stopni na plusie.Jakie koszty?Kompostownik? Jeszcze taniej i efektywnie a w pakiecie ekologiczna marchewka..

Nie uwierzę nigdy w perpetum mobile wytwarzane przez bakterie ;)

Kompost,warzywa,marchewka,to są fajne sprawy ale na ogródku działkowym a nie a nie przy domu mieszkalnym na działce 670m2.

Na ranczo mnie nie stać(170-250zł/m2),dlatego też nie mam wentylacji grawitacyjnej wyporowo-hybrydowo-mechanicznej ;)

To zabawa dla bogatych ;)

Kominek ? Dlaczego drogi?Narysować ,dać na laser do wycięcia,pospawać,kawał szyby .Ot inwestycja za 2-3kPLN a ekran płaski w trójwymiarze. Baniaczek z wodą nagrzeje i stare gnaty.

Gdyby było to takie proste to taki wkład nie kosztowałby 10tys.zł :) U mnie kominek ma tylko wyglądać i dawać płomień z zawsze czystą szybą a do tego musi być odpowiednie drewno bo chrust,gałęzie zapaćkają szybę raz,dwa a tego nie zniosę :)

Komfort mieszkania przede wszystkim ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek z natury pazerny jest i z kompostownika by chciał tyle energii coby chałupę ogrzał.Tak się nie da.Ale o kilka stopni temp.świeżego powietrza podgrzać może.Wetknij w kompostownik termometr i odczytaj ile jest w styczniu czy lutym.A z tą bio -gazownią z takiej działki to taki żarcik?

Dobrej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrust to taka przenośnia.Palę odpadami buka suszonego komorowo 45 x 45 x 300 szt.w szt.Za taki wkład płacisz 10000pln,bo nie wiesz jak go zrobić za 2-3kpln.Różnica to myśl techniczna za którą musisz zapłacić i koszty firmy która ci to sprzeda+jej zysk.

Z wentylacją to akurat odwrotnie.Nie stać mnie na rozrzutną WM.Tyś dziany to co innego.Czasami odnoszę wrażenie że twoje posty to przejaw jakiejś frustracji.Może to GWC pod płytą wydziobujące ciepło z domu?

Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie stać mnie na rozrzutną WM.Tyś dziany to co innego.Czasami odnoszę wrażenie że twoje posty to przejaw jakiejś frustracji.Może to GWC pod płytą wydziobujące ciepło z domu?

Dobranoc.

Masz mylne spostrzeżenia :)

U mnie priorytet to tanio,dobrze i komfortowo.

GWC mi do szczęścia nie jest potrzebny,reku chodzi w mrozy bez niego,WM z reku zrobiłem w cenie Twojej WM hybrydowej z naciąganą wydajnością,w domu nie mam nie widocznych kanałów powietrza...

Co do wkładów,masz nowy pomysł na biznes,na jednym będziesz miał ok.5tys.zł na czysto,pytanie ilu ludzi złapiesz na takie "cudo",chociaż widząc po aktywności w temacie wentylacji hybrydowej trochę jeleni się znajdzie ;)

Dobry bajer nie jest zły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy leci za owczym pędem i chce robić sobie z domu jaskinie z ogniskiem pośrodku :sick: Nie mam i miał nie będę kominka bo mi się nie podoba, a nie dlatego że mnie nie stać, albo nie potrafię zrobić go taniej. Ale jak ktoś lubi to JEGO sprawa ( wolnoć Tomku w swoim domku )PS tylko niech mi na siłę nie wmawia, że to takie miłe, tanie, bezobsługowe źródło ciepła bo to nieprawda. Precz z kominkoterorrystami , niech żyje wolność wyboru :bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...