Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kszhu sam jestem ciekaw wyglądu takiego rurowca od środka. Moje kanały są dosyć krótkie, około 10m od wlotu z każdej strony. W sumie to wystarczy do lokalnej wizji tego czy coś tam nie urosło. Przypuszczam że mój łazik da radę wjechać do 20 metrów. Dalej zależy od ciężaru kabla i panujących wewnątrz warunków.

Ale z drugiej strony moje 4 koła jadą po "chropowatym" gruncie. Taki rurowiec jest raczej gładki. Można wprowadzić dodatkowego łazika do ciągnięcia kabelka jeśli pojedynczy nie da rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kszhu sam jestem ciekaw wyglądu takiego rurowca od środka. Moje kanały są dosyć krótkie, około 10m od wlotu z każdej strony. W sumie to wystarczy do lokalnej wizji tego czy coś tam nie urosło. Przypuszczam że mój łazik da radę wjechać do 20 metrów. Dalej zależy od ciężaru kabla i panujących wewnątrz warunków.

Ale z drugiej strony moje 4 koła jadą po "chropowatym" gruncie. Taki rurowiec jest raczej gładki. Można wprowadzić dodatkowego łazika dociągnięcia kabelka...

to ja zapraszam do mnie ...:)

albo wyślij mi tą zabawkę z instrukcja obsługi ...:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek, jednak nie chcesz czytać. Podważam tylko tęgie opowieście o cudownych właściwościach. Widzę, że to niewygodny temat bo nikt go nie chce dotknąć. A jak do tej pory to wciskane jest, że wszystko zgodne z prawem, niemalże za darmo a parametry takie, że dupę urywa - wydajność ponad 100% itd.

 

byłeś ...?

widziałeś...?

wąchałeś ...?

i co tam jeszcze ...?

 

a najlepiej to daj mnie do ignorowanych a będziesz spał spokojniej ...

jak to się mówi... "czego oczy nie widzą tego sercu nie żal ..."

wyluzuj trochę i daj się normalnie rozwijać temu wątkowi, jak ci nie odpowiada to nie zaglądaj ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gentoonx: przytocz może definicje tego co ustawodawca uznaje za budynek i co to jest mieszkanie; jak na razie to widzę, że się zagubiłeś i zamiast argumentów co do tematu próbujesz się czepaić człowieka;

@adam_mk: dlatego w świetle tego co piszesz, nie jest to przedsięwzięcie dla wszystkich

 

Ostatni raz mam nadzieję:

 

Prawo Budowlane

Art. 3.

Ilekroć w ustawie jest mowa o:

...

 

2) budynku – należy przez to rozumieć taki obiekt budowlany, który jest trwale związany z gruntem, wydzielony z przestrzeni za pomocą przegród budowla-nych oraz posiada fundamenty i dach;

2a) budynku mieszkalnym jednorodzinnym – należy przez to rozumieć budynek wolno stojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych albo jednego lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni całkowitej nieprzekraczającej 30 % powierzchni całkowitej budynku;

 

Ustawa Prawo Budowlanego nie definiuje pojęcia budynku wielorodzinnego, gdzie już sam ten fakt jest znaczący jeśli mówimy o budynku jednorodzinnym, którego definicje Ustawa zawiera, co świadczy o tym między innymi, że ustawodawca specjalnie i w określonym celu wydzielił z pojęcia "Budynek" , pojęcie budynku mieszkalnego jednorodzinnego

 

 

albo jeszcze inaczej

 

za rozporządzeniem:

§ 3. Ilekroç w rozporzàdzeniu jest mowa o:

 

...

 

2) zabudowie jednorodzinnej — rozumie się przez to

jeden budynek mieszkalny jednorodzinny lub ich

zespół, wraz z przeznaczonymi dla potrzeb mieszkajàcych

w nich rodzin budynkami garażowymi

i gospodarczymi,

 

...

 

4) budynku mieszkalnym — rozumie się przez to budynek

przeznaczony na mieszkania, majàcy postać:

a) budynku wielorodzinnego, zawierajàcego 2 lub

więcej mieszkań,

b) budynku jednorodzinnego,

c) budynku mieszkalnego w zabudowie zagrodowej,

 

...

 

9) mieszkaniu — rozumie się przez to zespół pomieszczeń

mieszkalnych i pomocniczych, majàcy odrębne

wejście, wydzielony stałymi przegrodami budowlanymi,

spełniajàcy niezbędne warunki do sta-

łego pobytu ludzi i prowadzenia samodzielnego

gospodarstwa domowego,

 

chyba widzisz związek mieszkania z budynkiem wielorodzinnym, a jednorodzinnym nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gentoonx: maksymalnie dwóch to jaki zbiór? tylko dwa czy od jeden do 2?:) zapomniałeś jeszcze wskazać gdzie w rozp. m.in. o wentylacji mowa, że dotyczy to tylko budynków wielomieszkaniowych; a co z budynkami jednomieszkaniowymi? wyjęte spod prawa? banicja?:)

 

@przemysław: tak, to mi zajęło całe kilka godzin

 

Nie obraź się chłopie, ale ty tylko udajesz opóźnionego w rozwoju, czy rzeczywiście masz inny tok ewolucyjny???

 

przeczytaj jeszcze rza ten kawałek rozporządzenia co napisałem wytłuszczonym drukiem, dowiedz się wreszcie że definicja mieszkanie dotyczy budynków wielorodzinnych, a nie jednorodzinnych, bo tam nie jest napisane:

a) budynku wielorodzinnego, zawierajàcego 2 lub

więcej mieszkań,

b) budynku jednorodzinnego zawierającego jedno mieszkanie

 

tylko

 

a) budynku wielorodzinnego, zawierajàcego 2 lub

więcej mieszkań,

b) budynku jednorodzinnego,

 

potem poleć do wytycznych odnośnie wentylacji w rozporządzeniu, które sam przytoczyłeś,

czyli

 

Rozdział 6

...

 

§ 150. 1. W przypadku zastosowania w budynku

przepływu powietrza wentylacyjnego między pomieszczeniami

lub strefami wentylacyjnymi, w pomieszczeniu

należy zapewniç kierunek przepływu od pomieszczenia

o mniejszym do pomieszczenia o większym

stopniu zanieczyszczenia powietrza.

2. Przepływ powietrza wentylacyjnego w mieszkaniach

powinien odbywać się z pokoi do pomieszczenia

kuchennego lub wnęki kuchennej oraz do pomieszczeń

higieniczno-sanitarnych.

 

i pomyśl gdzie popełniasz błąd w rozumowaniu.

 

Tamto jednak to był przedostatni-ostatni raz, albo ostatni-przedostatni,... nie wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
jaki jest cel takiego pisania ...???

Dla mnie termin "cel pisania" na tym forum jest dwuznaczy..

Dla mających korzyść z konkretnego tematu będzie to zle pisanie dla inwestorów będzie to kolejne doświadczenie jak nie naciągnąc się na forumowych ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie obraź się chłopie, ale ty tylko udajesz opóźnionego w rozwoju, czy rzeczywiście masz inny tok ewolucyjny???

 

przeczytaj jeszcze rza ten kawałek rozporządzenia co napisałem wytłuszczonym drukiem, dowiedz się wreszcie że definicja mieszkanie dotyczy budynków wielorodzinnych, a nie jednorodzinnych, bo tam nie jest napisane:

a) budynku wielorodzinnego, zawierajàcego 2 lub

więcej mieszkań,

b) budynku jednorodzinnego zawierającego jedno mieszkanie

 

tylko

 

a) budynku wielorodzinnego, zawierajàcego 2 lub

więcej mieszkań,

b) budynku jednorodzinnego,

 

potem poleć do wytycznych odnośnie wentylacji w rozporządzeniu, które sam przytoczyłeś,

czyli

 

Rozdział 6

...

 

§ 150. 1. W przypadku zastosowania w budynku

przepływu powietrza wentylacyjnego między pomieszczeniami

lub strefami wentylacyjnymi, w pomieszczeniu

należy zapewniç kierunek przepływu od pomieszczenia

o mniejszym do pomieszczenia o większym

stopniu zanieczyszczenia powietrza.

2. Przepływ powietrza wentylacyjnego w mieszkaniach

powinien odbywać się z pokoi do pomieszczenia

kuchennego lub wnęki kuchennej oraz do pomieszczeń

higieniczno-sanitarnych.

 

i pomyśl gdzie popełniasz błąd w rozumowaniu.

 

Tamto jednak to był przedostatni-ostatni raz, albo ostatni-przedostatni,... nie wiem ;)

Bzdury poleciesz jak ktoś kto ma w tym interes lub jako gość całkowicie oderwany od realii...Nie każdy jest downem ze stolycy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzina 00:00 wyniki z pomiarów.

Teren: około 60 metrów od lasu gdzie znajdują się także stawy hodowlane, miernik obok pola kukurydzy 20cm nad ziemia:

-CO2 -600

-temperatura- 20*C

-wilgotność- 60%

 

Ciekawie to wygląda. Ostatnio z godziny 22 miałem chyba z 700 ppm dla co2.

Teraz jest 600, w okolicach 18 godziny miałem 1500, wszyscy naokoło zaczęli palić w śmieciuchach grzejąc wode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam teraz 600.Nie martw się . Kszhu zapoda normę i okaże się że światu grozi zagłada. Choć ogórki z mojego ogródka mówią co innego.Rosną jakby szybciej w nocy.No i grzybiarze też twierdzą że grzyby w nocy jakby szybciej rosną.

Co nie oznacza,że WW jest gorsza od WM ale na pewno skuteczniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...