Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanie co do ogrzewania. Czy w salonie macie grzejniki? My chcemy mieć parkiet na podłogówce. Pan od ogrzewania twierdzi, że musimy dodać grzejniki przy tych dużych oknach - albo kanałowe w podłodze albo pionowe po obu stronach okien. ( tradycyjnych nie chcemy). Kanały są drogie, a grzejniki na ścianach mi się nie podobają. Mamy już sezon grzewczy. Co się u Was sprawdza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 768
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy mogłabym się dowiedzieć gdzie dokładnie budujesz swój dom wariantowy " simonb1 "? Jestem z okolic Kozienic i na chwilę obecną przygotowujemy papiery do budowy projektu . Bardzo byśmy chcieli zobaczyć dom w realu. Proszę o info:)

 

Nasz "Wariantowy" stawiamy dokładnie w Groszowicach.

Zapraszam. Nr tel. wysłany na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

zastanawiamy się nad wybraniem wariantu III (etap II) - wersja z garażem dwustanowiskowym. Bardzo podoba nam się ten projekt, jednak przed zakupem chcielibyśmy zobaczyć ten domek na żywo lub obejrzeć zdjęcia :) Czy jest ktoś z woj. śląskiego lub okolic kto zdecydował się na tę wersję?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź. Kontakt priv: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas grzejniki są w sypialniach, kotłowni i garażu, drabinka w łazience, reszta ogrzewanie podłogowego. Wszystko zależy gdzie umieszczony jest sterownik, U nas w salonie ok 23st a w sypialniach 2-3 st mniej. Podłogówka w korytarzu troche przykrecona. Ogrzewanie mamy gazowe.

Na wszelki wypadek w salonie mamy wyprowadzone rurki na grzejnik, ale ze ściany nic nie wystaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, my również zakupiliśmy projekt Wariantowy. Jesteśmy na etapie adaptacji i robienia poprawek. Czy jest może jakaś osoba w okolicach Garwolina która postawiła już swój wymarzony wariantowy i zechciała by pokazać jak to wygląda? Bardzo bym chciala z męzęm zobaczyć jak to w rzeczywistości wygląda aby wiedzieć co jeszcze można poprawić. E mail [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wybudowaliśmy wariant II 2 km za Maciejowicami w stronę Warszawy - to ok 30 km od Garwolina :)

 

 

To całkiem nie daleko bo my docelowo stawiać będziemy dokładnie w Łaskarzewie. Czy bylibyście tak mili i pokazali nam swój domek? Nie chcielibyśmy sprawiać problemu ale to całkiem inaczej zobaczy.ć coś w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja już od Swiąt mieszkam w nowym domku z którego jestem bardzo zadowolona i mieszka nam się Super:) Jak na razie nic bym w nim nie zmieniła:wiggle:

Jak znajdę troszkę więcej czasu to zrobię i dodam kilka zdjęć.

 

 

Z niecierpliwością czekam na zdjęcia :) Bardzo mało jest w sieci zdjęć wykończonego wariantowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Drodzy Forumowicze, postanowiłem dołączyć do grona Wariantowiczów!!

Przeczytałem chyba wszystkie posty dotyczące tego projektu, bardzo mi pomogły w zaprowadzeniu zmian, aczkolwiek nie jest ich aż tak dużo.

Dziękuję użytkownikom za wstawianie zdjęć i opisów to naprawdę się przydaje, mam nadzieję że w czasie budowy też będę miał czas na fotorelacje i stworzenie własnego dziennika budowy, który może też innym niezdecydowanym pomoże w wyborze.

 

Startuję z budową na wiosnę 2016 okolice Łodzi

 

Pozdrawiam

 

Wkrótce zacznę pisać jakie zmiany na etapie adaptacji wprowadziliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Drodzy Forumowicze, postanowiłem dołączyć do grona Wariantowiczów!!

Przeczytałem chyba wszystkie posty dotyczące tego projektu, bardzo mi pomogły w zaprowadzeniu zmian, aczkolwiek nie jest ich aż tak dużo.

Dziękuję użytkownikom za wstawianie zdjęć i opisów to naprawdę się przydaje, mam nadzieję że w czasie budowy też będę miał czas na fotorelacje i stworzenie własnego dziennika budowy, który może też innym niezdecydowanym pomoże w wyborze.

 

Startuję z budową na wiosnę 2016 okolice Łodzi

 

Pozdrawiam

 

Wkrótce zacznę pisać jakie zmiany na etapie adaptacji wprowadziliśmy.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wyboru :)

 

Moja rada by już teraz zbierać pomysły na wykończeniówkę. Mi się wydawało, że mam jeszcze na to czas. Tymczasem elektryk musi wiedzieć gdzie chcemy gniazdka i jak będzie wyglądać światło górne. O ile rozkład gniazdek w miarę łatwo rozplanować to już ze światłem górnym (szczególnie w salonie) jest trudniej, gdy się nie ma jeszcze koncepcji wnętrz. Podobnie jest z hydrauliką. Trzeba wiedzieć gdzie będzie zmywarka, pralka. Wanna z hydromasażem potrzebuje uziemionej linii.Jeśli chcesz kratkę odpływową w garażu to trzeba o tym pamiętać podczas zasypywania fundamentów. My w ostatniej chwili cofnęliśmy o 25 cm ściankę, na której będzie stelaż podtynkowy pod WC w małej łazience.

 

Cześć Drodzy Forumowicze, postanowiłem dołączyć do grona Wariantowiczów!!

Przeczytałem chyba wszystkie posty dotyczące tego projektu, bardzo mi pomogły w zaprowadzeniu zmian, aczkolwiek nie jest ich aż tak dużo.

Dziękuję użytkownikom za wstawianie zdjęć i opisów to naprawdę się przydaje, mam nadzieję że w czasie budowy też będę miał czas na fotorelacje i stworzenie własnego dziennika budowy, który może też innym niezdecydowanym pomoże w wyborze.

 

Startuję z budową na wiosnę 2016 okolice Łodzi

 

Pozdrawiam

 

Wkrótce zacznę pisać jakie zmiany na etapie adaptacji wprowadziliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem w trakcie zakupu projektu Wariantowy z garazem i poddaszem. Po 3 miesiecznym szukaniu i analizowaniu projektow jestesmy prawieeee;) pewni wyboru. Mam ogromna prosbe do osob ktorzy buduja ten domek/ wybudowali - czy mozecie podac cene poszczegolnych etapow budowy. . Glownym czynnikiem Naszej decyzji sa obecnie koszta i jest to dla Nas bardzo wazna inf. Kosztorys podany a stronie przewiduje 299tys- stan surowy zakmniety - rozumiem ze jest to suma łącznie z dachem/oknami/drzwiami i brama garażowa. Na innym forum znalazlam inf ze udalo sie zamknąć ten etap budowy w duzo mniejszej sumie - czy jest to mozliwe?

 

Następne pyt dotyczy doprowadzenia domu do stanu deweloperskiego - czyli tynki i wylewki, instalacje - jakiej sumy powinnismy sie spodziewac.

Niestety dopóki nie mam projektu żadna firma budowlana nie jest w stanie zrobic mi wstepnego kosztorysu - bez kosztorysu nie zdecyduje sie na budowe aby w pewnym momencie obudzic sie z domem bez podlogi i $$ na koncie;/

 

Help;)

Podsumowując czy wyrobie sie w 400-4500 tys aby sie wprowadzic?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem w trakcie zakupu projektu Wariantowy z garazem i poddaszem. Po 3 miesiecznym szukaniu i analizowaniu projektow jestesmy prawieeee;) pewni wyboru. Mam ogromna prosbe do osob ktorzy buduja ten domek/ wybudowali - czy mozecie podac cene poszczegolnych etapow budowy. . Glownym czynnikiem Naszej decyzji sa obecnie koszta i jest to dla Nas bardzo wazna inf. Kosztorys podany a stronie przewiduje 299tys- stan surowy zakmniety - rozumiem ze jest to suma łącznie z dachem/oknami/drzwiami i brama garażowa. Na innym forum znalazlam inf ze udalo sie zamknąć ten etap budowy w duzo mniejszej sumie - czy jest to mozliwe?

 

Następne pyt dotyczy doprowadzenia domu do stanu deweloperskiego - czyli tynki i wylewki, instalacje - jakiej sumy powinnismy sie spodziewac.

Niestety dopóki nie mam projektu żadna firma budowlana nie jest w stanie zrobic mi wstepnego kosztorysu - bez kosztorysu nie zdecyduje sie na budowe aby w pewnym momencie obudzic sie z domem bez podlogi i $$ na koncie;/

 

Help;)

Podsumowując czy wyrobie sie w 400-4500 tys aby sie wprowadzic?

Pozdrawiam

Witaj:) nie jestem tak obeznana jak inni tutaj na forum ale przeczytałam cały wątek i jestem na etapie adaptacji. jeden forumowicz pisal ze z fundamentami zmieścił sie w 30 tys, ceny uwarunkowane sa tez tym gdzie będziesz budowac i jakie materialy zastosujesz... my wstępny kosztorys ze stanem zamknietym przyjęliśmy ok 200tys + robocizna, ale dużo zmian projektowych, min. zamiast bloczków ceramika poryzowana i zamiast terivy monolityczny strop, bo to koszty materialowe mniejsze. bedziemy budować w małopolsce m132b:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

My budujemy swój wariantowy w podlaskim. Jesteśmy na finiszu SSO. W projekcie zmieniliśmy strop na drewniany oraz powiększyliśmy okna w salonie na 220.

 

[ATTACH=CONFIG]338749[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]338750[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]338751[/ATTACH]

 

W jakiej miejscowości dokładnie budujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...