Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 768
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mozna wiedziec jaki byl koszt stropu drewnianego? Wszyscy tu pisza o terivie. My tez chcemy zmienic na drewniany. I sie zastanawiamy czy nie bedzie z tym problemu?

 

Koszty: Więźba, belki stopowe i deski na podłogę ok 14 tyś (dla nas to był koszt dachu), wełna, stelaże, płyty itp. niecałe 9 tyś i 6 tyś robocizna.

Tyle bez kosztów szpachlowania i malowania. Sufity robiliśmy w lipcu. Na razie nic się z nimi nie dzieje. Strych ma być nieużytkowy.

Nie było problemów ze schowaniem rekuperacji, w ogóle jej nie słychać w wełnie. Sprawdzaliśmy strop kamerą termowizyjną i wypadł bardzo dobrze.

Strop drewniany mieliśmy już w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damkis86 czy można wiedzieć gdzie się budujecie? Podany koszt obejmuje to co wymienił marcuso86? "Do tej pory czyli z ociepleniem zew, cwu, co, elektryką i tynkami? Strop monolit?"

 

Tak, wszystkie instalacje powyprowadzane (brak pieca i całej instalacji zewnetrznej CWU i CO w kotłowni) koszt jaki podałem obejmuje budowe systemem gospodarczym. Nie wiem jak koszty się mają systemem zleconym. Budujemy się pod Jarosławiem na podkarpaciu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty: Więźba, belki stopowe i deski na podłogę ok 14 tyś (dla nas to był koszt dachu), wełna, stelaże, płyty itp. niecałe 9 tyś i 6 tyś robocizna.

Tyle bez kosztów szpachlowania i malowania. Sufity robiliśmy w lipcu. Na razie nic się z nimi nie dzieje. Strych ma być nieużytkowy.

Nie było problemów ze schowaniem rekuperacji, w ogóle jej nie słychać w wełnie. Sprawdzaliśmy strop kamerą termowizyjną i wypadł bardzo dobrze.

Strop drewniany mieliśmy już w projekcie.

 

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]374567[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]374568[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]374569[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]374570[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]374571[/ATTACH]

 

 

Super fotorelacja, aż przypomniała mi się moja budowa. Bo jak się mieszka to szybko z pamięci ulatuje taki surowy stan i trud włożony w wykończenie.

Jest super, pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza elewacja, może kogoś zainspiruje. Mi się podoba, ale nie każdemu musi:)

Wybaczcie wszechobecny bałagan wokół domu, ale ciągle prace trwają i nie ma sensu przenoszenia materiałów.

 

[ATTACH=CONFIG]375852[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]375842[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]375851[/ATTACH]

 

Bardzo ładna elewacja. Jakie były koszty? Okna są drewne - jakiej firmy? I również ile kosztowały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem na etapie lania stropu(projekt m132 wariantowy - bez użytkowego poddasza) i zastanawiam się nad ewentualna zmianą konstrukcji dachu, tak żeby wygospodarować więc przestrzeni "użytkowej". Czy ktoś mógłby podesłać fotki ze strychu przy wykonaniu zgodnie z projektem pierwotnym bez zmian?

Chciałabym zobaczyć ile faktycznie jest tam miejsca i jak gęsto są rozmieszczone słupy. Z góry dziękuję :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystkie instalacje powyprowadzane (brak pieca i całej instalacji zewnetrznej CWU i CO w kotłowni) koszt jaki podałem obejmuje budowe systemem gospodarczym. Nie wiem jak koszty się mają systemem zleconym. Budujemy się pod Jarosławiem na podkarpaciu. Pozdrawiam.

 

Gospodarczy, masz na myśli dużo "swojej" roboty, czy w sensie, że rożne ekipy do różnych prac? bo znam takich co to wykańczają sami do SSZ.

Dopytuje bo planuje budżet na inwestycję, chcę systemem gospodarczym budować raczej bez własnego zaangażowania- mam pracę biurową- jesteśmy na etapie zakupu projektu, chcemy wprowadzić też kilka zmian.

 

 

Jak to u Was było? wszystkie zmiany u projektanta nanoszone czy można z murarzami coś ustalić i zmienić- nie wiem czy tak można na "gębę"... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie można - przede wszystkim zgodne z prawem budowlanym głównie zmiany nieistotne.

 

cała reszta wygląda mniej więcej tak:

- albo zmiany maluje architekt adaptujący

- albo kierownik budowy w trakcie (jak architekt chce za dużo za zmiany)

- albo ekipa robi na bieżąco zmiany (jak kierownik też chce za dużo za wpis i rysunek ze zmianą/poprawki)

 

Z tego co ja się dowiedziałem od mojej pani architekt, na końcu zgodnie ze sztuką zmiany wszelakie ona przed oddaniem budynku powinna "przypieczątkować", że jest z nimi ok (formalność) - ew. z tego co rozumiem mógłby być problem, gdyby nadzór budowlany wpadł z kontrolą/odbiorem i zastał np. kuchnię w innym pomieszczeniu... podobno nasze przepisy budowlane są tak chore, że to zmiana rodzaju zagospodarowania pomieszczenia czy coś w ten deseń...

 

Generalnie dobrze mieć to dogadane z kierownikiem budowy - jak nie będzie miał z tym problemu (i dodatkowo doradzi), to z tego co widzę, chyba mniej problemów ze zmianami niż u architekta, który mam wrażenie często "pierdołami" nie ma ochoty się zajmować - za dwie kreski daje wtedy niezłą stawkę :)

 

Zmiany istotne i tak wymagają projektu zamiennego i ponownej decyzji, zmiany nieistotne wystarczy rysunek ze zmianą, adnotacja w dzienniku i pieczątka kierownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie czy to projekt domu wariantowy132? Jeśli tak to mam pytanie, ponieważ w projekcie wydaje się że budynek jest niższy czy został podniesiony? Są 3 schodki u państwa a w projekcie są podajże 2. Zastanawiamy się z mężem nad wymiana właśnie projektu domu który zakupiliśmy na wariantowy 132 czyli taki jak u Państwa ale powiem że u Państwa wygląda z zewnątrz dużo ładniej i korzystniej niż w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza elewacja, może kogoś zainspiruje. Mi się podoba, ale nie każdemu musi:)

Wybaczcie wszechobecny bałagan wokół domu, ale ciągle prace trwają i nie ma sensu przenoszenia materiałów.

 

[ATTACH=CONFIG]375852[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]375842[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]375851[/ATTACH]

 

Witam,

mam pytanie czy to projekt domu wariantowy132? Jeśli tak to mam pytanie, ponieważ w projekcie wydaje się że budynek jest niższy czy został podniesiony? Są 3 schodki u państwa a w projekcie są podajże 2. Zastanawiamy się z mężem nad wymiana właśnie projektu domu który zakupiliśmy na wariantowy 132 czyli taki jak u Państwa ale powiem że u Państwa wygląda z zewnątrz dużo ładniej i korzystniej niż w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiem na szybko za mikadusię ;)

tak to M132, podniesiony.

 

ja zaczynam na wiosnę i też podniosę dach o 1 bloczek BK, bo w oryginale praktycznie nie ma żadnej ścianki kolankowej (poddasze nieużytkowe) i linia okien wydaje mi się zlewać z linią dachu...

 

 

Dziękuję za odpowiedź :) A w projekcie mikadusia też podniesiony jest budynek tylko o 1 BK? Orientuje się może Pan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie można - przede wszystkim zgodne z prawem budowlanym głównie zmiany nieistotne.

 

cała reszta wygląda mniej więcej tak:

- albo zmiany maluje architekt adaptujący

- albo kierownik budowy w trakcie (jak architekt chce za dużo za zmiany)

- albo ekipa robi na bieżąco zmiany (jak kierownik też chce za dużo za wpis i rysunek ze zmianą/poprawki)

 

Z tego co ja się dowiedziałem od mojej pani architekt, na końcu zgodnie ze sztuką zmiany wszelakie ona przed oddaniem budynku powinna "przypieczątkować", że jest z nimi ok (formalność) - ew. z tego co rozumiem mógłby być problem, gdyby nadzór budowlany wpadł z kontrolą/odbiorem i zastał np. kuchnię w innym pomieszczeniu... podobno nasze przepisy budowlane są tak chore, że to zmiana rodzaju zagospodarowania pomieszczenia czy coś w ten deseń...

 

Generalnie dobrze mieć to dogadane z kierownikiem budowy - jak nie będzie miał z tym problemu (i dodatkowo doradzi), to z tego co widzę, chyba mniej problemów ze zmianami niż u architekta, który mam wrażenie często "pierdołami" nie ma ochoty się zajmować - za dwie kreski daje wtedy niezłą stawkę :)

 

Zmiany istotne i tak wymagają projektu zamiennego i ponownej decyzji, zmiany nieistotne wystarczy rysunek ze zmianą, adnotacja w dzienniku i pieczątka kierownika.

 

 

dzięki za wszelkie uwagi, na pewno się przydadzą w najbliższej przyszłości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza elewacja, może kogoś zainspiruje. Mi się podoba, ale nie każdemu musi:)

Wybaczcie wszechobecny bałagan wokół domu, ale ciągle prace trwają i nie ma sensu przenoszenia materiałów.

 

[ATTACH=CONFIG]375852[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]375842[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]375851[/ATTACH]

Witam. Jeśli można wiedzieć to ile wyniosla was hydraulika na gotowo juz? Wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mowa jest o podniesieniu o jeden bloczek przed czy po stropie?

 

 

odpowiem na szybko za mikadusię ;)

tak to M132, podniesiony.

 

ja zaczynam na wiosnę i też podniosę dach o 1 bloczek BK, bo w oryginale praktycznie nie ma żadnej ścianki kolankowej (poddasze nieużytkowe) i linia okien wydaje mi się zlewać z linią dachu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...