Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 768
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

mam pytanie czy to projekt domu wariantowy132? Jeśli tak to mam pytanie, ponieważ w projekcie wydaje się że budynek jest niższy czy został podniesiony? Są 3 schodki u państwa a w projekcie są podajże 2. Zastanawiamy się z mężem nad wymiana właśnie projektu domu który zakupiliśmy na wariantowy 132 czyli taki jak u Państwa ale powiem że u Państwa wygląda z zewnątrz dużo ładniej i korzystniej niż w projekcie.

 

witam,

to jest Wariantowy 132, podniesiony o jeden bloczek nad stropem. Wyszły 3 schodki,

Dziękuję za miłe słowa, na zdjęciu dom wygląda na szerszy niż jest w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do prośby. Pokażcie jak wygląda poddasze

 

Witam

jestem na etapie lania stropu(projekt m132 wariantowy - bez użytkowego poddasza) i zastanawiam się nad ewentualna zmianą konstrukcji dachu, tak żeby wygospodarować więc przestrzeni "użytkowej". Czy ktoś mógłby podesłać fotki ze strychu przy wykonaniu zgodnie z projektem pierwotnym bez zmian?

Chciałabym zobaczyć ile faktycznie jest tam miejsca i jak gęsto są rozmieszczone słupy. Z góry dziękuję :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wrzuciłam kilka fotek z przebiegu naszej budowy. U nas jak widać trochę zmian w projekcie wprowadzonych. My w Salonie zrobiliśmy okno rogowe bez żadnego słupka betonowego, a w zamian zamurowaliśmy duże okno które było w sypialni. Zlikwidowaliśmy spiżarkę i przenieśliśmy komin wentylacyjny dzięki czemu mamy dużą przestronną kuchnie o jakiej marzyliśmy :) Wszystkie okna w pokojach zostały zmniejszone 150x150 ponieważ te w projekcie wydawały się być zbyt duże, te są akurat. W kuchni okno mamy powiększone. W razie co proszę pytań, chętnie rozwieję wszelkie wątpliwości. ;)))

 

Witam czy może Pani przesłać na mojego maila [email protected] rzut Pani parteru chodzi mi o ten przesunięty komin wentylacyjny i tą kuchnię bo mam projekt własnie adoptowany i też chciałabym powiększyć kuchnię. Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku :)

 

Mam pytanie czy ktoś w województwie mazowiecki kto pobudował ten domek nawet w stanie surowym zamkniętym zgodziłby się na pokazanie swojego domu :) Bardzo z mężem nam zależy żeby przed kupieniem projektu zobaczyć go jeszcze w rzeczywistości. Jeżeli tak to bardzo proszę o wiadomość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku :)

 

Mam pytanie czy ktoś w województwie mazowiecki kto pobudował ten domek nawet w stanie surowym zamkniętym zgodziłby się na pokazanie swojego domu :) Bardzo z mężem nam zależy żeby przed kupieniem projektu zobaczyć go jeszcze w rzeczywistości. Jeżeli tak to bardzo proszę o wiadomość

 

Witam. Stan surowy zamkniety dokładnie jeszcze nie jest ale juz coś można oglądać. :-) [email protected]

Mozna się odzywać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś mógłby się pochwalić aranżacją salonu i łazienek. My budujemy wariantowego w wersji podstawowej w odbiciu lustrzanym. W tej chwili jesteśmy na etapie elektryki. Chcielibyśmy podpatrzeć rozmieszczenie salonu tzn. gdzie narożnik gdzie TV? W salonie zamknęliśmy przejscie na korytarz. Duża łazienka u nas zgodnie z projektem, mała - powiększona o część przedsionka.

Ktoś zamieści zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my co prawda jeszcze na etapie "koncepcyjnym" (start w kwietniu), ale ustaliliśmy ostatnio, że zamieniamy miejscami ściany z TV i wypoczynkiem - wyszło nam, ze lepiej siedzieć frontem do ogrodu i widoków za oknami balkonowymi niż patrzeć na ściany i korytarz...:)

 

Myśleliśmy i my o zamianie ścian, na których ustawimy wypoczynek i TV, ale trochę się wahamy. Obawiamy się tego, że siedząc przy stole niewygodnie będzie oglądać TV oraz że jak powieszę jakieś firany - będzie to źle wyglądać, ale za to siedząc na kanapie/narożniku można mieć widok przez okna na zewnątrz. Z drugiej strony aranżując salon zgodnie z projektem nie można poszaleć z narożnikiem - wyjście na taras będzie nieco ograniczone. Przesunęliśmy okno w jadalni o 50 cm, więc ściana między oknami/drzwiami jest trochę krótsza.

Ktoś się jeszcze wypowie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesunąłem okno jadalni o 40 cm (jeśli dobrze pamiętam) - ściana zostaje 3,20 m, więc na TV w sam raz i jeszcze kupę miejsca zostanie

Ja raczej nie przewiduję opcji oglądania TV z pozycji stołu w jadalni - w żadnej konfiguracji to nie pasuje IMHO.

 

Na tej fotce z oryginalnych wizualizacji to TV zamiast obrazka + jakaś niska komoda na dole powinno być ok:

murator-m132-wariantowy-Domy_2453_53_38254.jpg

 

Kojarzę z wątku, że ktoś chyba tak zamieniał już - nie pamiętam, czy zdjęcie jakieś nie było wrzucane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...