Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 768
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Myśleliśmy i my o zamianie ścian, na których ustawimy wypoczynek i TV, ale trochę się wahamy. Obawiamy się tego, że siedząc przy stole niewygodnie będzie oglądać TV oraz że jak powieszę jakieś firany - będzie to źle wyglądać, ale za to siedząc na kanapie/narożniku można mieć widok przez okna na zewnątrz. Z drugiej strony aranżując salon zgodnie z projektem nie można poszaleć z narożnikiem - wyjście na taras będzie nieco ograniczone. Przesunęliśmy okno w jadalni o 50 cm, więc ściana między oknami/drzwiami jest trochę krótsza.

Ktoś się jeszcze wypowie w tym temacie?

 

 

proszę, pozwoliłam sobie skopiować

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=334304&d=1445059992

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xaniax27 Wy macie jeden pustak podniesiony i na to lany wieniec czy typowo lany wieniec na wysokość ok 25cm? Jak z miejscem na strychu i dojście do skosów ? Bo okazało się w trakcie projektowania że 3 pociecha w drodze i pewnie za jakiś czas trzeba będzie pokoje na strychu dorabiac;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xaniax27 Wy macie jeden pustak podniesiony i na to lany wieniec czy typowo lany wieniec na wysokość ok 25cm? Jak z miejscem na strychu i dojście do skosów ? Bo okazało się w trakcie projektowania że 3 pociecha w drodze i pewnie za jakiś czas trzeba będzie pokoje na strychu dorabiac;)

 

hmm... zapytam męża jak wróci z pracy, bo nie pamiętam :p chyba jeden pustak, ale na 100% nie jestem pewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my będziemy robić tylko 24cm więcej (strych raczej zostanie jako strych) - wydaje mi się, że bloczek+wieniec to maks co powinno się podnosić szczególnie przy normalnym Wariantowym - nie wiem jak to wygląda w wersji z poddaszem, ale w parterowym w oryginale w zasadzie nad wieńcem jest od razu murłata - nie ma żadnej ścianki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my będziemy robić tylko 24cm więcej (strych raczej zostanie jako strych) - wydaje mi się, że bloczek+wieniec to maks co powinno się podnosić szczególnie przy normalnym Wariantowym - nie wiem jak to wygląda w wersji z poddaszem, ale w parterowym w oryginale w zasadzie nad wieńcem jest od razu murłata - nie ma żadnej ścianki...

 

Też stoję przed podobnym dylematem .Wcześniej nawet o tym nie myślałem,ale teraz po przeczytaniu waszych komentarzy zaczynam. Chcecie podnieść ze względu na więcej miejsca na strychu czy ze względów wizualnych ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stoję przed podobnym dylematem .Wcześniej nawet o tym nie myślałem,ale teraz po przeczytaniu waszych komentarzy zaczynam. Chcecie podnieść ze względu na więcej miejsca na strychu czy ze względów wizualnych ???

My chcemy min 1 pustak podnieść bo lepiej wygląda tak jak u xaniax27 nie przytłacza tak bryły a druga sprawa ewentualna adaptacja poddasza w planie 15letnim;D będziemy się stawiać w takim miejscu ze nawet jak dzieci wyfruna to mozemy pokoje wynajmowac;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stoję przed podobnym dylematem .Wcześniej nawet o tym nie myślałem,ale teraz po przeczytaniu waszych komentarzy zaczynam. Chcecie podnieść ze względu na więcej miejsca na strychu czy ze względów wizualnych ???

 

my podnieśliśmy o jeden pustak tylko ze wzg wizualnych, nie chcieliśmy mieć dachu zaraz nad oknami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś mógłby się pochwalić aranżacją salonu i łazienek. My budujemy wariantowego w wersji podstawowej w odbiciu lustrzanym. W tej chwili jesteśmy na etapie elektryki. Chcielibyśmy podpatrzeć rozmieszczenie salonu tzn. gdzie narożnik gdzie TV? W salonie zamknęliśmy przejscie na korytarz. Duża łazienka u nas zgodnie z projektem, mała - powiększona o część przedsionka.

Ktoś zamieści zdjęcia?

 

Witam,

 

Także mamy wersję w odbiciu lustrzanym. Mieszkamy już w swoim domu, ale mnóstwo rzeczy jest jeszcze do zrobienia. Poniżej mała łazienka. Ściankę za WC przesunęliśmy o 25 cm. Szafka pod umywalkę jeszcze się robi :) wiec nie ma jej na zdjęciach. Wypoczynek mamy pod oknami. Salon jest ogromny :)

20170123_150731.jpg

20170123_142306.jpg

20170123_150957.jpg

20170123_151042.jpg

20170123_150731.jpg

20170123_142306.jpg

20170123_150957.jpg

20170123_151042.jpg

Edytowane przez ghaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...