Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wczasy 2013 (zagranica)


Piotrek42

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Pepeg z Gumy
Zdecydowanie tak!

Żałowałem latem, iż nie jestem fellachem...

.

 

To mnie rozczarowałeś. Gadane przecież masz, a oryginalność urody zawsze sobie można jakoś załatwić.Choćby szlifierką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pracuję w biurze podróży, ale wiem jedno - jeśli zarezerwujesz sobie wszystko sam (bez pośredników) to na pewno wychodzi taniej. Od kilku lat praktykuję tę zasadę i ona na prawdę się sprawdza. Nie wychodząc z domu można sobie przecież zabookować bilety samolotowe, przejazd z lotniska do docelowego miasta no i sam hotel (wszystko przez internet oczywiście). Moim zdaniem domena 'im później tym lepiej' nie działa do końca dobrze - zostaje Ci to czego ktoś inny nie wybrał, czyli najprawdopodobniej gorszy pokój, albo gorszy hotel. Zdecydowanie lepiej zarezerwować wszystko z większym wyprzedzeniem. Jeśli teraz zarezerwujesz sobie hotel na wakacje to na pewno będziesz mógł liczyć na większe zniżki. Zwykle z rodziną jeździmy do Portugalii, Hiszpanii lub południowej Francji i wybieramy sobie zakwaterowanie z accorhotels. Jest spory wybór hoteli różnej klasy i o różnym standardzie. Myślę, że można coś dla siebie znaleźć. No a bilety lotnicze to najlepiej na stronach przewoźników, bo tez bezpośrednio i jest najtaniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a hotele z jakich stron konkretnie? hm? ;)

i jak z platnościami? karta kredytowa jedynie?

Ja rezerwowałem na accorhotels i podawałem numer karty kredytowej przy rezerwacji, bo to chyba najwygodniejsze. Pieniądze pobierają dopiero w momencie trwania pobytu w hotelu. No i rezerwacje można anulować na stronie, tylko nie wiem z jakim wyprzedzeniem to jest możliwe, bo nigdy tego nie robiłem (ale na pewno się da, bo widziałem taką opcje przy przeglądaniu swoich rezerwacji).

Co do ryzyka hoteli z netu Piotrek, to akurat jeśli korzysta się z oficjalnych stron hoteli (albo całych sieci hoteli) do rezerwacji to małe jest prawdopodobieństwo, że coś będzie nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
a hotele z jakich stron konkretnie? hm? ;)

i jak z platnościami? karta kredytowa jedynie?

 

My rezerwowaliśmy 2 razy w casamundo, ale same noclegi a wyżywienie i dojazd we własnym zakresie. Płatność kartą to jakiś problem ? W biurze podrózy też warto płacić kartą , bo łatwej odzyskac kasę gdyby zaszła taka konieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest swoista ironia, że z biur podróży często korzystają ludzie którzy mają obawy przed samodzielnym wybraniem się gdzieś dalej a potem zostają na drugim końcu świata z ręką w nocniku i na dodatek kompletnie nie przygotowani do takiej sytuacji, bo przecież mieli wszystko załatwione i opłacone. Co do firm pośredniczących w rezerwacjach jak wspomniane Casamundo to faktycznie szybko łatwo i przyjemnie. Korzystałem z Vacando i Atraveo. Biorą swoją prowizję ale na pewno jest taniej niż z biura podróży. Najtańsze oferty można upolować na serwisach gdzie dogaduje się bezpośrednio z właścicielem, tyle że trzeba trochę czasu spędzić na "wykopkach", trochę znać język i rezerwować z duużym wyprzedzeniem. W tym roku wyszło tak, że pasuje mi wyjazd początkiem sierpnia czyli w szczycie sezonu. Sprawę rezerwacji przerabiałem w listopadzie i sporo ofert na sierpień było już wtedy zajętych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...