Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 523
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Heeeej , co to jest to białe kwadratowe na suficie ze sklejki ? jaką planujesz tę umywalkę jedną długą ? bo ja mam teraz KOŁO quatro 120 cm i nie polecam

 

Białe na suficie to klimatyzator, pewnie pomalujemy żeby tak nie świecił :(

Umywalka raczej Ikea, bo mam już szafkę.

A czemu swojej umywalki nie polecasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej nie polecam bo ma za cienki rant i łatwo się woda wychlapuje , no może u innych nie będzie to wada .. ale mam dąb olejowany w łazience i trochę schizuję

a klimatyzatora nie maluj , dobrze jest ( tylko tak pytałam z ciekawości , myślałam że to jakiś nietypowy nawiew z reku ) kiedyś pomalowałam w starym mieszkaniu licznik od gazu na taki kolor jak ściana i było jeszcze gorzej

aaa i jeszcze o kominku , na wizualce masz takie cegły ....dość fajne , tylko skąd takie weźmiesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej nie polecam bo ma za cienki rant i łatwo się woda wychlapuje , no może u innych nie będzie to wada .. ale mam dąb olejowany w łazience i trochę schizuję

a klimatyzatora nie maluj , dobrze jest ( tylko tak pytałam z ciekawości , myślałam że to jakiś nietypowy nawiew z reku ) kiedyś pomalowałam w starym mieszkaniu licznik od gazu na taki kolor jak ściana i było jeszcze gorzej

aaa i jeszcze o kominku , na wizualce masz takie cegły ....dość fajne , tylko skąd takie weźmiesz ?

 

O masz moją pierwszą wersje podłogi - dąb olejowany. Przez miesiąc leżała próbka takiej podłogi w teraźniejszej łazience pod wanna - próby nie przeszła, drewno zciemniało. Chociaż kompletnie nie uważaliśmy - mąż ma zwyczaj wychodzić mokry z wanny i dopiero na podłodze się wycierać, a o dzieciach to w ogóle nie wspomne :) A ile czasu Ty masz już użytkowana podłogę i jak się zachowuje. Czy w pozostałych pomieszczeniach tez masz dąb olejowany - czym pielęgnujesz, możesz zdradzic firmę?

U mnie ostatecznie stanęło na Teaku takim prawdziwym łódkowym z fugą z sikaflexu. Tak jak na zdjęciu obok kamienia.

 

A płytki na kominku i na zewnatrz to Arnhelm INCANA kolor Grigio - właśnie zamawiam i nie moge się zdecydować na kolor fugi :(

Do płytek są narożniki wiec po położeniu wyglada ładnie jak prawdziwa cegła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O podłodze : dąb olejowany w całej łazience dobrze się sprawdza , takie okazjonalne wychlapy z umywalki mu sie szkodzą ( ale ja mam ogólnie schizę na mokrą podłogę , to chyba uraz z dzieciństwa , w domu był wiecznie zatakany odpływ pod wanną i woda zalewała calą podłogę*w łazience ) jedynie z pobliżu wanny brzegi jednej z klepek lekko zciemniały , nie wiem dlaczego , może ciągle jest mokra bo nie mamy kabiny tylko wannę z zasłonką prysznicową , albo gdzieś coś podcieka spod wanny .. nie wiem , mieliśmy majstrów partaczy . Podłogę użytkujemy 6 lat , jest we wszystkich pomieszczeniach w mieszkaniu ( jedynie w toalecie 1,5 m2 terakoty ) To zwykły parkiet dębowy 22mm chyba jakiś pozaklasowy . Olejuję ją może raz na rok , w zasadzie zbytnio o nią nie dbam . Kiedyś olejowałam Maximus lios ( chyba tak to się nazywało ) a ostatnio do mycia Bona soap, a potem Bona Carls 25

 

a ten klimatyzator ... na jaki kolor go zamalujesz ? ( o ile zamalujesz )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo szary chyba najlepszy będzie

ta jachtowa podłoga podobałaby się mojemu mężowi baaardzo , ja nie lubię morskich klimatów , ale na pewno będzie Wam pasowała

 

dzięki za nazwę tych płytek kamiennych , bardzo ładne , mam na elewacji takie fragmeny na które bardzo by się nadawał , ale może kasy mi nie starczyć i po prostu pomaluję te kawałki na szaro :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu gdzie kupilas te szafke pod umywalke i co to za takiego? Bede potrzebowac czegos bardzo podobnego do gornej łazienki tyle ze na nozkach bo raczje do komina podwieszanej nie mozna mocowac :rolleyes:

Oczami wyobrazni juz widze te Twoja lazieneczke i slinka mi cieknie na nowe fotki ;)

 

Szafka z Ikei. Tylko dawno z rok temu kupiłam i nie wiem czy jeszcze są, bo chyba mieli wycofać i dlatego od razu kupiłam, bo mi się bardzo podobała. W razie czego można oddać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Kasia,

 

zachwyciło mnie wykorzystanie sklejki w waszym wnętrzu. Mam w związku z tym kilka pytań:

 

- jak widzisz wykorzystanie sklejki w łazience na poddaszu do podbicia sufitu (ze skosem). Czy nadawałaby się w Twojej opinii? Jeśli tak, to co należałoby pod nią położyć oraz czym zakonserwować/pomalować?

- pięknie wygląda u was sklejka na suficie w salonie, pocięta na równe kawałki (efekt podoby do płyt betonowych na ścianie). Czym malujecie sklejkę, że przybiera taki ciekawy, nasycony kolor, jakże inny niż surowa sklejka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...