Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Na początek stwierdzę oczywistość: fajny dom :)

 

Potem prośba o podanie materiału z jakiego są ramy okien, wszystkie w drewnie?

Pisałaś że będzie pompa ciepła, a widać dużo drewna na podłodze, zastosowaliście klimakonwektory, czy też tylko podłogówka?

 

Pompa ciepła powietrze woda, już grzeje :). Tylko podłogówka oczywiście niskotemperaturowa. Właściwie dotykając podłogi ciężko stwierdzić, że grzeje, dopiero po dotknięciu chłodniejszej ściany czuć różnice, a w domu ciepło.

Okna drewniane, drzwi wejściowe też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 523
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pompa ciepła powietrze woda, już grzeje :). Tylko podłogówka oczywiście niskotemperaturowa. Właściwie dotykając podłogi ciężko stwierdzić, że grzeje, dopiero po dotknięciu chłodniejszej ściany czuć różnice, a w domu ciepło.

Okna drewniane, drzwi wejściowe też.

 

To ja jeszcze podpytam jaka pompa jest u Was??

 

czekam już na Waszą kuchnię bo bedzie rewelacyjne patrząc na wizualki :yes::yes::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ciepła powietrze woda, już grzeje :). Tylko podłogówka oczywiście niskotemperaturowa. Właściwie dotykając podłogi ciężko stwierdzić, że grzeje, dopiero po dotknięciu chłodniejszej ściany czuć różnice, a w domu ciepło.

Okna drewniane, drzwi wejściowe też.

 

Dziękuję, szukam opinii osób z pompami i podłogówką na podłodze z drewnem, sam najprawdopodobniej będę grzał pompą lub prądem ale przez bufor z wodą i najlepiej wtedy zastosować podłogówkę, najprawdopodobniej zrobię podłogi z betonu, ale drewno też kusi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałam dąb warstwowy, klej elastyczny do tego małe elementy i dodatkowo układany w jodelke. Też chciałam zrobić beton chociaż częściowo. Mam jednak wylewki anhydrytowe a tego nie da się szlifować. Za to anhydryt lepiej przewodzi ciepło, podłogówka ma mniejsza bezwładność. Do tego zastosowałam jeszcze sterowanie radiowe uponora, które również ma wpłynąć na szybsze i dokładniejsze sterowanie temperatura.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wciąż pacuje nad kuchnią, mam nadzieję, że w tym tygodniu podpiszemy już umowę - termin masakra 3 miesiace...

Musimy wprowadzić się najpóźniej w wakacje więc czas najwyższy na kuchnię.

Ostatecznie czarny blat pozostał (tylko pogrubiony do 5cm) - Nero Zimbabwe płomień.

 

Jakoś tak:

 

http://kasia-labo.home.pl/laboarch/kuchnia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlewozmywak chciałabym taki... wydaje się fajny, bo szeroki, dobry jak trzeba umyć coś dużego - blachę deskę itp. Do tego jeszcze "rzeźba" w kamieniu w postaci ociekacza - stolnicy. Tak sobie wymysliłam, bo szczerze nie nawidzę urządzenia jakim jest stolnica a dokładniej mycia jej. A tak jeśli blat byłby obniżony nawet nieznacznie i był połaczony ze zlewem mogę spokojnie wałkować ciasto, a potem tylko spłukać pozostałości do zlewu.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się ciepło od tego rozpalonego drewna w kominku ;)

Kuchnia mniam- czekam na jej realizację. Kasiu napisz mi jaką macie wysokość okna kuchennego.

 

okno około 100cm - pewnie chcesz zapytać o funkcjonalność szafek nad... są dostepne mniej wiecej tak jak szafka nad lodówką (177cm ). Tak mi się podoba wizualnie będe tam trzymała rzeczy rzadko uzywane. Mam dużo szuflad i innych szafek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helloł Kasiu

 

piękny dom będziesz mieć, mój wymarzony ideał co do bryły, boski poprostu

 

Kasiu nie masz wrażenia że pogrubione blaty wyszły już z mody, ja mam 3 cm i jestem zadowolona a często widzę już 1 cm, pięknie wyglądają

 

Ja lubię skrajności hehe.. była opcja albo 2cm albo 5 :) a moda się raczej nie przejmuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...