Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeszcze odnośnie pytania co zrobimy na nieotynkowanych ścianach w kuchni. Dużo takich ścian pozostawiliśmy tam gdzie byliśmy pewni, że będzie np. szafa wnękowa. Cały garaż również jest nietynkowany tylko pomalowany na szaro ( na podłodze też nie ma płytek tylko farba do betonu). Dzięki takim opcjom udało się troszkę zaoszczędzić na inne elementy. Polecam przemyślenie przed tynkami gdzie można je sobie darować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 523
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kasiu bede niezmiernie wdzieczna za fatyge sprawdzenia tych szarych plytek z lazienki -plissss:)

sprawdziłam :)

firma Impronta - gres Quarzite Di Barge (zdjęcia w necie jakie znalazłam jakoś by mnie nie przekonały do kupna - na żywo dużo lepiej wygląda). Jak będę na budowie podtaram się zrobic dokładniejsze zdjecie jeśli płytki Cie interesują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Leroy jest całkiem ładny gres 44,5x89,5 w dwóch odcieniach szarości za ok. 127zł (chyba nawet teraz taniej). Bardzo mi sie podobał, bo też chropowaty i z ładnymi przebarwieniami. Początkowo miał być na podłodze u dzieci jednak okazało się, że jest krzywy (w sensie jak się przyłoży płytke do płytki to brzeg jest w "łódeczkę" po środku się styka na końcach luz). Z podłogi zrezygnowałam więc, ale odważyłam się go położyć na ścianach w małej łazience na dole i jestem zadowolona. Pan płytkarz stanął na wysokości zadania i po zwiększeniu fugi do 3mm wygląda ok - jakoś zgubił te krzywości. Dodatkowo daliśmy fugę mniej wiecej w kolorze płytki więc na prawdę wygląda dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że ten gres ma takie żyłki , ale chyba jest trochę za chropowaty

wrzucaj więcej zdjęć :D ciekawa jestem kosztów rekuperacji

 

Jeśli chodzi o reku to tak jak pisałam właśnie zrobili mi ostatni etap czyli podłączenie samego reku plus anemostaty. Chciałam mieć to juz z głowy, ale chyba jednak troche za wcześnie, bo i tak na razie odpalili tylko na moment zeby ustawić. Na razie nie używamy, bo wciąż jest dużo pyłu, poza tym wciąż się coś tnie i kurzy... i szkoda reku.

 

Co do samej instalacji to rury mam sztywne plus końcówki spiro. Po podłaczeniu włączyli rekuperator na 80% i .... było cichutko. Tylko reku wyje, no ale na szczescie w garazu podwieszone pod sufitem i z dala od sypialni - do części mieszkalnej z tego co zdązyłam zaobserwować nie dociera hałas.

 

Koszt instalacji wysłałam na priv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za inf o reku , porównam sobie z moim projektem i będę miała jakiś ogląd na sprawę i punkt odniesienia .

no właśnie ... ale jak jest reku to pewnie macie nieotwierane okna i jak to nie chodzi to nie ma wentylacji... no i wiadomo ( mam na punkcie wentylacji lekką schizę )

 

Co rozumiesz przez nieotwierane okna:) ja mam rzeczywiście cześć okien jako fixy czyli szklone w ramie, tam gdzie mogę je umyć od zewnątrz. Są tańsze no i cieplejsze. Ale większość okien jest otwieranych, co nie znaczy że nieszczelnych po zamknięciu. Wszystkie otwierane okna mają możliwość mikrorozszelnienia (klamka na 45 stopni) no i na razie z tego właśnie korzystamy gdy nie działa jeszcze wentylacja mechaniczna, inaczej w domu nic by nie schlo i pewnie zaraz jakiś grzybek by się pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie otwierane będą tylko te na taras z tyłu domu , no i kilka połaciowych . Te z tyłu od tarasu jakoś tak słabo zostawić*uchylone albo rozszczelnione , czasem w niewykończonym domu trzyma się już sporo kupionych na później drogich rzeczy. Chyba u mnie rekuperacja będzie pierwszą działającą instalacją w domu .

Dlaczego fixy szklone w ramie ? żey się nie odróżnialy od pozostałych otwieranych okien ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...