Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Też szukam podobnej parterówki,ale BM-111 jak na nieuzytkowe poddasze niepotrzebnie ma strop TERIVA. Zwiększa to koszty a strop i tak nalezy ocieplić od góry, jeżeli nastepnie będziemy korzystać ze strychu, to musimy położyć legary i podłogę. Po co te koszty? Ja szukam czegoś typy wiązary dachowe i sufit podwieszany z płyt G-K do dolnego pasa wiązarów. Układ pomieszczeń w BM-111 nawet mi odpowiada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie można zastąpić stropu TERIVA na płyty k/g? :oops: Chodzi mi o dokonanie takiej zmiany w projekcie. Ewentualnie jaki podobny projekt możesz polecić, bo ja już chyba obejrzałam milion projektów i tylko BM-111 mi spasował. :p

 

Witaj,

 

czy ogładałaś projekt z Muratora "Przytulny" lub "Wierzbę" ? Uważam iż są to bardzo podobne projekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strop TERIVA jedynie można zastapić innym stropem np drewnianym lub co jeszcze trudniejsze betonowym, gdyż w takiej konstrukcji strop jest elementem utrzymującym konstrukcję dachu. Ja też przejrzałem setki projektów i obecnie mam dwa w zanadrzu, które ze sobą konkurują, tj. projekt D-09 "Dom na 102" Muratora oraz "Słoneczko" pracowni "DOMUS" (nie mają go na swojej stronie www tylko można go znaleźć na stronie http://www.wlasnydom.pl. W D-09 można aranżować wnętrze,gdyż wszystkie ściany działowe mogą być z płyt G-K i nie utrzymują konstrukcji dachu.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej. Dzięki za wyjaśnienie, ale muszę powiedzieć, że mnie trochę zmartwiłeś. Już się cieszyłam, że znalazłam projekt, który będę realizować. Co do "Słoneczka", to nie bardzo mi się podoba, natomiast D09... muszę to przemyśleć. Dzięki za odzew, a jak znajdziesz jakiś podobny do BM-111 projekt to daj znać. :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwio! Jeżeli interesuje Cię D-09 to projekt ten był już omawiany na forum i są osoby,które go realizują. Zobacz zdjęcia na stronie http://www.gamber.pnet.ws , osobiście bardziej podoba mi się D-09, jednak dach wielopłaszczyznowy jest droższy i trudniejszy w realizacji, natomiast "Słoneczko" ma dach prosty tj dwuspadowy, konstrukcja stropu i dachu wiązarowa (na pewno obnizy to koszty, gdyż jest znacznie mniej gąsiorów, brak koszy a ponadto jeżeli dach kryjesz blachodachówką to nie ma strat przy docinaniu blachy, po prostu zamawiasz całe pasy od góry do dołu). Tyle moich rad, decyzje i tak musisz podjąć sama.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam D08 Muratora. Dach jest wprawdzie skomplikowany, ale konstrukcja z wiązarów razem ze stropem, tak ze nie ma żadnej terivy.

 

Układ pomieszczeń jest optymalny, domek bardzo funkcjonalny.

Ja przynajmniej prawie nic nie zmieniam - a nie mogłam wybrać spośród kilkuset projektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...