Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Duży wyciek skroplin z wyrzutni


Recommended Posts

tak tak , a świstak siedzi i zawija ...;)

 

centrala J-G chlapie kroplami wody aż miło ...:p

 

pytanie tylko u kogo te świstaki siedzą, czy nie u ciebie...

 

zrób sobie prosty eksperyment i nie siej zamętu. obniż prędkość wentylatora, niech chodzi na minimum. zobacz czy będzie mokry. przy minimalnej prędkości będziesz pewny, że nic z wymiennika nie wyciągnie

 

chlapanie kroplami powstaje, gdyż wentylator zrzuca z siebie krople powstałe na skutek skondensowania na nim pary wodnej.

 

zrozum, rekuperator NIE MA 100% sprawności. właśnie te pozostałe 20-40% to są te twoje kropelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pytanie tylko u kogo te świstaki siedzą, czy nie u ciebie...

 

zrób sobie prosty eksperyment i nie siej zamętu. obniż prędkość wentylatora, niech chodzi na minimum. zobacz czy będzie mokry. przy minimalnej prędkości będziesz pewny, że nic z wymiennika nie wyciągnie

 

chlapanie kroplami powstaje, gdyż wentylator zrzuca z siebie krople powstałe na skutek skondensowania na nim pary wodnej.

 

zrozum, rekuperator NIE MA 100% sprawności. właśnie te pozostałe 20-40% to są te twoje kropelki

 

po co to ?...;)

masz za wilgotno w chałupie więc puszczasz na większą wydajność ( szczególnie nowe budynki ) i chlapiesz aż miło ...

to żadne tam kondensacje na kratce i takie tam...

z wymiennika kapie woda na tacę ale cześć tych kropli łapie wentylator który jest obok ...

 

zamiast osłony bocznej przyłożyłem szybę do centrali J-G i to pięknie widać...;)

przykładasz rękę na wylocie z centrali i po chwili masz na niej mokro, powiesz że się na ręce skropliło...?

jak dla mnie to porażka tak samo jak sterownik który wiecznie chce odmrażać wymiennik...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wyrywanie kropelek wilgoci zależy od prędkości powietrza płynącego przez wymiennik. Żaluzje (odkraplacze) są koniecznością w instalacjach przemysłowych gdzie są chłodnice, czasem stosuje się szerszą tacę ociekową i te 20cm dodatkowej szerokości tacy ma wyłapać najcięższe kropelki spadające parabolą.

Miałem raz przypadek kiedy centrala przemysłowa nie usuwała kondensatu z powodu "zbyt płytkiego syfonu" - ponieważ nawiew i wywiew miały swoje syfony na kondensat które były spięte razem do jednej rury odpływowej. Z powodu sporej różnicy ciśnień między nimi, uniemożliwiony był odpływ i prawidłowe "zalanie się" syfonów - tymi rurkami przepływało sobie powietrze i cała wilgoć z chłodnicy i jej tacy ociekowej lądowała na wszystkich elementach wewnątrz centrali. Skutkowało to oczywiście zalaniem pomieszczenia. Piszę to aby zwrócić uwagę że z tacy ociekowej również mogą podrywać się kropelki wody jeśli nie ma odpływu kondensatu (zablokowany), lub jak istnieje możliwość przepływu powietrza przez syfon kondensatu (jest spora różnica ciśnień przekraczająca ciśnienie słupa wody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years później...

Od świeże trochę temat. Zrobiło się chłodniej i ostatnio zauważyłem że woda z wyrzutni leje mi się ciurkiem po ścianie ściągnąłem osłonę ale kanał jest suchy, woda wkrapla się jak by na osłonie i wypływa pod nią.

Do osłony UVLA był załączony taki dzióbek i blaszka. Dzióbek założyłem ale nie wiem jak tą blaszkę założyć i czy ona jest potrzebna. Osłona jest założona na kanał sztywny SPIRO który przechodzi przez ścianę. Macie Panowie jakiś pomysł jak z tym zaradzić? Elewacji jeszcze nie mam ale zaciek jest.

 

0d3105910f0aa67emed.jpg

 

8fd3a88b618b8c4cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta blaszka to tzw - odskraplacz własnie po to aby nie ciekło po ścianie.

 

Też mam taką czerpnię i wyrzutnię, ale kilka osób oglądało te blaszki, instrukcję i nikt nie wiedział jak to założyć :mad: . Ostatecznie blaszka leży w garażu, a na czerpni mam zaciek. Może ktoś ma zdjęcie z zamontowaną blaszką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką czerpnię i wyrzutnię, ale kilka osób oglądało te blaszki, instrukcję i nikt nie wiedział jak to założyć :mad: . Ostatecznie blaszka leży w garażu, a na czerpni mam zaciek. Może ktoś ma zdjęcie z zamontowaną blaszką ?

 

też mam ten problem i właśnie znalazłem podpowiedz - jutro sprawdzę czy działa:

https://www.alnor.com.pl/assets/files/strony-produktowe/PL/UVLA-PL-Czerpnia-wyrzutnia-scienna-do-wentylacji-z-okapnikiem-Alnor.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...