Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak poprawić zapach w domu?


lendM

Recommended Posts

Mój problem polegał na tym, że kupiliśmy z mężem mieszkanie na rynku wtórnym. Wszystko było w porządku oprócz zapachu, który pozostał po poprzednich właścicielach. Pierwsze co zrobiliśmy po zakupie to kilka dni wietrzenia (wszystkie okna na rozcież), dzięki temu udało pozbyć się w około 90% felernego zapachu. Uprzedzam, że dalsze wietrzenie nie przynosiło efektów. Postanowiliśmy przetestować kilka specyfików do wnętrz. Testowaliśmy między innymi zapachy elektryczne, dyfuzory (takie pałeczki zapachowe - gdyby ktoś nie wiedział), spray'e oraz świece z ikea oraz droższe z wosku naturalnego (kupiliśmy w sklepie internetowym). Teraz mogę śmiało przyznać, że najlepiej spisał się dyfuzor, a raczej dwa i teraz zapach domu jest o wiele wiele lepszy niż poprzednio. To taka rada, może ktoś też będzie miał podobny problem i nie będzie musiał już tyle testować co my :) Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Mój problem polegał na tym, że kupiliśmy z mężem mieszkanie na rynku wtórnym. Wszystko było w porządku oprócz zapachu, który pozostał po poprzednich właścicielach. Pierwsze co zrobiliśmy po zakupie to kilka dni wietrzenia (wszystkie okna na rozcież), dzięki temu udało pozbyć się w około 90% felernego zapachu. Uprzedzam, że dalsze wietrzenie nie przynosiło efektów. Postanowiliśmy przetestować kilka specyfików do wnętrz. Testowaliśmy między innymi zapachy elektryczne, dyfuzory (takie pałeczki zapachowe - gdyby ktoś nie wiedział), spray'e oraz świece z ikea oraz droższe z wosku naturalnego (kupiliśmy w sklepie internetowym). Teraz mogę śmiało przyznać, że najlepiej spisał się dyfuzor, a raczej dwa i teraz zapach domu jest o wiele wiele lepszy niż poprzednio. To taka rada, może ktoś też będzie miał podobny problem i nie będzie musiał już tyle testować co my :)

 

Zgadzam się z Tobą – dyfuzor – największy wydatek w porównaniu z innymi specyfikami, ale najbardziej efektywny. Ja również testowałem wiele zapachów, fajne kiedyś kupiłem pałeczki w Empiku, jednak była to seria limitowana i już ich nie widzę. Pachniały nawet długo – ok 2 miesiące. Dyfuzor natomiast (Home Aroma) to inna sprawa, aromat uwalniany w odpowiednich odstępstwach czasu, dzięki czemu czuć cały czas subtelny zapach, do tego jest bardziej wydajny i ma większą „siłę rażenia” – jeden dyfuzor na otwartej przestrzeni ok 30mkw (salon z kuchnią + przedpokój), zapach czuć wszędzie. W przypadku pałeczek był to promień max 3 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Borykam się z całkiem podobnym problemem, chciałabym aby w moim domu zapach był równie przyjemny jak wnętrze. Znajomi polecili mi abym skorzystała z zapachów które oferuje "Pachnąca Szafa" . Szczerze mówiąc spodobały mi się propozycje z tej strony szczególnie niektóre zapachy zapowiadają się niezwykle intrygująco, np "Cedrowy Płomień. Czy korzystał już ktoś z produktów wyżej wymienionej firmy, moi znajomi co prawda ją chwalą ale chciałam poznać więcej opinii:)

 

A co sądzi o nich zleceniodawca tego spamu? Nie pytałaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Ja też nie mogę wytrzymać, kiedy w moim domu ładnie nie pachnie. Nie lubię zapachów chemii, a sprzątam bardzo często dlatego ten zapach chemii utrzymuje się dość długo. Nie lubię też tych odświeżaczy w sprayu, bo zapach nigdy nie przypomina tego o którym mówi producent, a poza tym są okropnie duszące. Polecam Ci świeczki, niby takie proste, a jednak daje dużo :) Możesz postawić świeczki w każdym pomieszczeniu w domu (najlepiej ten sam zapach, a nie kilka innych, bo wtedy zmieszają się i może być zupełnie innych efekt niż zakładałaś). Ja używam wielu świeczek, nawet tych z Rossmanna, ale najbardziej lubię Yankee Candle. Najczęściej wybieram wosk i palę go w kominku. Zapach jest niesamowity! Każde pomieszczenie pachnie cudownie, a Yankee Candle mają duży wybór zapachów, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeśli chodzi o pozbycie się brzydkiego zapachu to tak jak dziewczyny pisały . Natomiast jeśli chcesz łądny zapach bo tak lubisz tak jak ja ;-) to dla mnie the best wspomniane Yankee Candle , najbardziej lubie woski i Lampa Bergera , uwielbiam , odświerza, dezynfekuje i pięknie pachnące zapachy ma ;-) To dwie rzeczy które ja u siebie stosuje .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Sądzę, że dyfuzor, jak proponuje Jackowacko, będzie tu najlepszym rozwiązaniem. Świeczki, kadzidła uporają się z brzydkim zapachem na krótko, stłumią go jedynie, a nie pozbędą. Dyfuzory te najnowszej generacji mają to do siebie, że pochłaniają brzydkie zapachy na zawsze. Mam taki u siebie od neidawna. nie kosztował majątku, ok 500 zł, ale spisuje się świetnie. Wlewam dowolne olejki i mam pachnące, czyste powietrze w domu. Muszę mieć, bo dzieci alergicy i chociaż w domu nie kichają i się nie smarkają :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

A może trzeba usunąć źródło tego zapach ?

Proponuje zacząć od sprawdzenia poprawności działania wentylacji , powinna ona być sprawna we wszystkich pomieszczeniach nie tylko w kuchni i łazience..

W wielu nowych domach i mieszkaniach deweloperzy zapomnieli o takim dość istotnym szczególe .

Czasami powodem złych zapachów bywa nieprofesjonalnie wykonana instalacja kanalizacyjna, słabej jakości syfony i brak odpowietrzenia ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulkawaw a gdzie kupujesz Yankee Candle? Ja jakieś pół roku temu kupiłam w Poznaniu podczas wizyty u znajomych a w moim mieście niestety nie ma żadnego stacjonarnego sklepu z tymi swieczkami.:eek:

Wprawdzie post został zamieszczony dość dawno temu, ale skoro temat "żyje" nadal, to odpowiem z cytatem ;). Ponieważ w Twojej miejscowości nie ma sklepu stacjonarnego z Yankee Candle, to nie pozostaje nic innego, tylko zrobić zakupy w sklepie internetowym :). Oczywiście, przez sieć nie sprawdzisz próbek zmysłem węchu, ale przecież możesz polegać na własnych preferencjach odnośnie konkretnych linii zapachowych lub posiłkować się opiniami klientów. Teraz konkrety: szeroki wybór, wyczerpujące opisy i opinie klientów zawiera sklep Goodies (http://www.goodies.pl/100-yankee-candle). Udanych zakupów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...