Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POZBUD - opinia


Recommended Posts

Przepraszam, że zakładam nowy temat, ale w zbiorczym (... jakie okna polecacie) nie uzyskałem odpowiedzi.

Na szybko:

 

1. Zweryfikowałem ceny Pozbudu pod swoje zestawienie stolarki, szału nie ma, ale podobno to okna z wyższej półki, które mają dobre parametry (to wiem z tego forum). Tak patrząc na okna ich cena jest co najmniej przyzwoita.

 

2. Chcąc zweryfikować, czy aby to na pewno okna z wyższej półki poszperałem u nich na stronie czy są jakieś polecenia i opinie, ale okna polecają tylko ich pracownicy :) http://pozbud-promocje.pl/. Nie do końca mnie to przekonało :)

 

Dlatego prośba o niezależną opinię - czy ktoś z Was korzystał z usług Pozbudu i może potwierdzić, że faktycznie okna dają radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta firma nie wnosi nic szczególnego. Przeciętna jakość, przeciętny produkt. Jeżeli cena jest satysfakcjonująca to nie jest to zły wybór. Na rynku są lepsi jakościowo i technologicznie, są też tańsi. Pierwotnie rozważałeś firmy U, S i D. Ja bym się skupił na pierwszych 2 z tej półki cenowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwo się z Tobą Wojtku zgadzam :) / fajnie tak podpiąć się pod czyjeś poglądy;)/

Szelong - pośpiech w tej chwili jest wskazany? Chcesz zamknąć budowę w tym roku? Pewnie już nie zdążysz z oknami.

Mam pytanie - a widziałeś te okna na żywo? Dotykałeś, macałeś, zamykałeś czy opierasz się tylko na wycenach z sieci? Czasem różnice widać na pierwszy rzut oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, promocja kończy się w piątek więc muszę złoży zamówienie bądź wrócić do wcześniejszych wersji firm.

Okna widziałem, dotykałem :) . Cena jest git, jakość jak na laika jest git, ale nie umiem tego profesjonalnie zweryfikować bo zawodowo jestem bardzo odległy produkcji okien. Stąd pytania i dzięki za informacje. Rozumiem, że od fachowców z branży.

 

Jeśli jest tutaj jakiś inwestor, osoba, która posiada te okna KILKA LAT będę wdzięczny za opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że ich jakość jest lepsza niż U czy S :) a miałem przyjemność wstawiać czy zwłaszcza serwisować wielokrotnie z różnych powodów produkty wymienionych oraz niewymienionych firm.

Nie mam żadnych problemów (przynajmniej nie słyszałem ) z tzw. wynalazkami typu okna łukowe , PSK , czy HS-y, pierwsze montowałem jakieś 5 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę.

 

Jutro kończy się promocja Pozbudu. Szczerze mówiąc to myślałem, że jak tu wrzucę zapytanie to odstanę sporo opinii. Nic, muszę zmierzyć się z decyzją czy jutro podpisać zamówienie . Cena i produkt jest na tak, opinia pozostaje niezweryfikowana :)

 

Niemniej bardzo dziękuję tym, którzy zechcieli podzielić się swoim zdaniem na temat okien Pozbudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby dziesiątki użytkowników okien nie miały co robić, tylko zaglądać tu, bo a nuż ktoś pyta :D

Od dawna mówię, że branżowa formuła nie sprzyja wymianie doświadczeń między potencjalnymi Klientami...

Co by nie mówić, to Pozbud od paru lat wyraźnie wyrósł na jedego z liderów okien drewnianych, chociaż dużą część ich portfela to kontrakty budowlane . Nasza ocena tego nie zmieni - mamy swoje typy i sympatie - jedni są za, inni nie.

 

Stary dyplomatycznie nic nie wspomniał o promocji na ile jest rzeczywistą okazją.. ? Moim zdaniem czas promocji dopiero się zaczyna i nie ma przesłanek, by miało być inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę.

 

Jutro kończy się promocja Pozbudu. Szczerze mówiąc to myślałem, że jak tu wrzucę zapytanie to odstanę sporo opinii. Nic, muszę zmierzyć się z decyzją czy jutro podpisać zamówienie . Cena i produkt jest na tak, opinia pozostaje niezweryfikowana :)

 

Niemniej bardzo dziękuję tym, którzy zechcieli podzielić się swoim zdaniem na temat okien Pozbudu.

 

Tak z ciekawości, jakie te okna drewniane chcesz kupić sobie. Matowe, półmat czy błyszczące ?

Z jakiego drewna ?

Lakier typu lazur czy nie lazur , dwukolorowe ( kolor pod podłogę i parapet + drzwi wewnętrzne a zzewnątrz pod elewację, bramę garażową, dachówkę, drzwi zewnętrzne ) czy nie, wygląd nowoczesny czy klasyczny a może zabytkowy ?

Okapnik z okładziną drewnianą w kolorze ramiaka czy "gołe" aluminium ?

Czy akceptujesz w oknie drewnianym uszczelki EPDM czy silikon ?

 

Odpowiedz sobie na te pytania ( najlepiej z żoną ) i dopiero wtedy "atakuj" sprzedawcę :) Z tak profesjonalnym stanowiskiem Klienta ( który WIE co chce kupić ) to aż chce się współpracować !

 

P.S znany był swego czasu tu na Forum przypadek Klienta, który z żoną się nie mógł w tych tematach dogadać przez 1/2 roku :) Prawie się rozwiedli.

Edytowane przez Charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

zastanawiam sie nad oknami z Pozbudu (do konca stycznia w standardowej cenie jest pakiet 3 szybowy o U=0,7W/m2K) albo Vidoku

wycena jest o 1000 zł korzystniejsza z Vidoku ale te 0,7 mnie przekonuje i sie chyba zdecyduje

czy w Pozbudzie byly promocje innego typu? mysle ze jeszcze moze luty beda promocje a pozniej okna moga drozec bo sie sezon bedzie zblizal..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy mi opowiadal ze pare lat temu nie bylo ruchu za bardzo to firmy nagle zaczely podnosic ceny "ze niby duzy zbyt" co poskutkowalo naglum zwiekszeniem popytu w obawie przed jeszcze wyzszymi cenami

wiec uwazam ze czy w budowlance cos sie bedzie dzialo czy nie to i tak konkurencja miedzy firmami bedzie polegala bardziej na gratisach (jak w moim przypadku szyba 0,7) niz obnizkach cen (nie wiem czy ludzie z branzy budowlanej sie ze mna zgodza); ja w kazdym razie staram sie juz dzis kupic czesc rzeczy w dobrej cenie (mam nadzieje ze nie bede zalowal za pare miesiecy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years później...

POZBUD nie polecam !!!!

 

1. Wątpliwa jakość produktu:

Przed 5 laty kupiłem stolarkę okienną firmy POZBUD w wersji dąb - niestety - mimo konserwacji środkami zalecanymi przez producenta w oknie balkonowym powłoka odchodzi całymi płatami. Okres gwarancji na powłoki wynosi 4 lata, zatem dla producenta to nie problem. Potencjalny nabywca powinien postawić sobie pytanie, czy warto inwestować w takie produkty i w własnej kieszeni pokrywać koszty napraw marnego produktu...???

 

2. Marny serwis:

Przed dwoma laty po zgłoszeniu reklamacyjnym naprawiono mi szprosy (wypełnienia drewniane) w drzwiach balkonowych, które uległy zawilgoceniu i uległy mocno widocznym przebarwieniom (na czarno); obecnie sytuacja się powtórzyła. Opinia producenta jest taka: gwarancję udzielmy dla nowego produktu, na elementy naprawiane gwarancji forma nie udziela …..cóż pozostaje Rzecznik Praw Konsumenta lub Sąd, ale czy o to chodzi ???

 

Proszę zatem dobrze przemyśleć decyzje zakupowe dotyczące okien i drzwi, by w przyszłości nie zmagać się z podobnymi problemami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2012 ani jednego negatywnego wpisu a tu nagle jak filip z konopi pojawia się pierwszy post i to negatywny

Taaa… na pewno rozsądni tak jego treść odbiorą

 

Pomijając to co wyżej okna drewniane z racji materiału mają swoje przypadłości jak choćby wspomniane i należy brać to pod uwagę wybierając ten właśnie materiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Rozsądni - wbrew tezom przedmówcy - z pewnością zweryfikują rzetelność producenta oraz jakość oferowanych okien na różnorakich forach, prywatnych opiniach lub w inny sposób. W odróżnieniu jednak od przedmówcy - jak mniemam - dystrybutora rzeczonego producenta, nie kieruję się w swoich opiniach jakimkolwiek interesem, a jedynie rozczarowaniem co do jakości kupionych okien !!!!

 

Istotnie, oka drewniane mają swoją specyfikę, lecz "przypadłości" jak nazwał to przedmówca zmuszające kupującego do naprawy po 5-6 latach zainstalowanej stolarki (w moim przypadku szprosy już poprzednio wymieniane ponownie po 2 latach nadają się do wymiany) dyskwalifikują zakup takiego producenta !!!!

Na moim osiedlu 12 letnie drewniane okna innego producenta file.jpgfile7.jpgu sąsiadów wyglądają bowiem bardzo dobrze, czego nie mogę powiedzieć o swoich......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedmówca nie ma nic wspólnego z firmą Pozbud czy z jakimkolwiek producentem okien drewnianych - o czym zapewne byś się dowiedział dochodząc szczegółów

Przedmówca jak i większość z tubylców alergicznie reaguje na pierwszy post nowego użytkownika nie poparty czymkolwiek ( inna byłaby reakcja gdyby od razu zamieszczone zostały zdjęcia czego w dalszym ciągu nie ma gdyż te co widać to nie okna autora tylko sąsiada)

tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...