Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prysznic-odpływ linowy, wybór hyroizolacji itd.


resistor

Recommended Posts

Witam

 

Planuję wykonanie przysznica bezbrodzikowego z odpływem liniowym, do tej pory starałem się czerpać z wiedzy zawartej na forum, ale dotarłem do momentu, kiedy muszę znaleźć odpowiedz na kilka pytań, mam nadzieję że forumowicze mi pomogą podjąć decyzję i ewentualnie skomentują moje wybory.

 

Mam już zakupiony zestaw termostatyczny firmy Grohe, podtynkowy, na bazie Grohe Rapido T, do tego podłączone będą: na górnych wyjściach deszczownica i słuchawka prysznicowa więc przepływ wody wynosił będzie ca. 20-30l/min.

 

Zastanawiam się nad odpływem LORAC długości 110cm, (maskownica wykładana płytką), bardzo odpowiada mi umiejscowienie syfonu z boku, a nie na środku, skróci to długość rury odprowadzającej wodę i ułatwi montaż, bo kierownik budowy niedopilnowała i mam wylewkę w całej łazience więc trzeba będzie wykuć miejsce na odpływ i syfon.

Ten odpływ nie posiada kryzy, czy uważacie, że jest to mniej bezpieczne rozwiązanie??

 

Bardzo mi zależy na niezawodności, prysznic będzie na trzecim piętrze nowo wybudowanego budynku, w łazience pod wylewką zastosowano jakiś rodzaj hydroizolacji(taka czarna "papa" wysmarowana jakimś bitumitem), dlatego chiałbym wybrać jednego pewnego producenta materiałów które wykorzystam do wykończenia łazienki.

 

Planuję wykorzystać:

-grunt

-folię w płynie

-taśmy i narożniki uszczelniające

-zaprawę wykokoelastyczną

 

Zastanawiam się nad produktami firm: Sopro, Maxit, Mapei i Sika , czy moglibyście określić stosunek cena/jakość produktów tych firm.

Np. dla Sopro wybrałbym taki zestaw:

grunt Sopro GP 263

 

Sopro FDF

Uszczelniająca masa przeciwwilgociowa

 

Taśma uszczelniająca

Klej wykokoelastyczny Sopro No.1

 

Z góry dziekuję za pomoc i opinie.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Planuję wykonanie przysznica bezbrodzikowego z odpływem liniowym

 

(.....)

 

Ten odpływ nie posiada kryzy, czy uważacie, że jest to mniej bezpieczne rozwiązanie??

 

(....)

 

Planuję wykorzystać:

-grunt

-folię w płynie

-taśmy i narożniki uszczelniające

-zaprawę wykokoelastyczną

 

Jaką kryzę masz na myśli? Ja montowałem u siebie Winkiel i nie wiem o jaką kryzę może chodzić

 

Co do materiałów - na co ten grunt? Jeżeli pod płytki, to jeśli dobrze odpylisz posadzkę, to folia w płynie zadziała jak grunt. Narożniki i taśmy obowiązkowo. Producent w sumie dowolny, taki do którego masz dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując odpływ sprawdź, żeby miał przepustowość większą niż wydajność plujki, która będzie dostarczała wodę (czyli w Twoim przypadku nie mniej niż 30l/min)

 

Oprócz taśm uszczelniających w na styku ściany i podłogi można jeszcze dać matę uszczelniającą na całą powierzchnię brodzika.

Izolacja w płynie obowiązkowo, no i oczywiście odpowiedni spad w kierunku odpływu (2%).

 

Ps. Nasz odpływ miał kołnierz uszczelniający :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Pisząc o kryzie, miałem na mysli taki płaski blaszany brzeg, wystający poza obrys samego odpływu, który wchodzi pod płytki.

 

Możecie mi jeszcze wyjaśnić różnice w zastosowaniu i wytrzymałości, Sopro DSF 523 zaprawy uszczelniającej i Elastycznej Powłoki Uszczelniającej FDF525.

 

A może wybrać cały system z firmy Koester, czy macie jakieś opinie na temat tego producenta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem gumę i mi odlazło. Nie potrafię dokładnie stwierdzić jaka była przyczyna. Czy dlatego, ze zagruntowałem czy może dlatego, że nie. Do dupy z takim informatorem, wiem :( . Może była niedokładność przy samej kratce i się zaczęło. Ale w starym prysznicu płytki tylko na klej elastyczny i trzymają już 10 lat. Oba prysznice z ogrzewaniem podłogowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem gumę i mi odlazło. Nie potrafię dokładnie stwierdzić jaka była przyczyna. Czy dlatego, ze zagruntowałem czy może dlatego, że nie. Do dupy z takim informatorem, wiem :( . Może była niedokładność przy samej kratce i się zaczęło. Ale w starym prysznicu płytki tylko na klej elastyczny i trzymają już 10 lat. Oba prysznice z ogrzewaniem podłogowym.

 

Pod naszą szarą był dawany podkład (takie obrzydliwie różowe), a klej też elastyczny - Kerakoll flex. Póki co trzyma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...