Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Yaa i mój domek :) - dziennik


Yaa

Recommended Posts

Obrazki najlepiej pokażą o co chodzi:

7.jpg9d0cca56f6694040_620x0_rozmiar-niestandardowy.jpgDGP.jpg

W dużym skrócie chodzi o to, że musi być nad czopuchem wkładu komora skąd ciepłe powietrze jest przesyłane rurami do innych pomieszczeń (pisałaś, że tak będzie) i częściowo kratkami na salon, a nad tą komorą jest jeszcze tzw. komora dekompresyjna.

Wydaje mi się, bo przecież nie mierzyłam, że wlot do komina wychodzi bardzo blisko szczytu czopucha. Lepiej jak jest więcej, bo ta rura dymowa oddaje ciepło. Warto założyć na nią radiator (kratki.pl mają popatrzcie), żeby mniej ciepła uciekało w komin. Kominek oddaje ciepło przez szybę i to co wygrzewa rura dymowa wokół siebie.

Pokaż Twojemu M. Jeśli będzie miał pytania, to pisz.

 

Nie mam kiedy porysować dzisiaj więc wklejam inspiracje

kominki-slask81.jpg Spartherm_Varia2R.jpg

Nie jest identycznie jak u ciebie, ale prawie :)

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 332
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Też mi się podoba. Chciałam Tobie właśnie to Diablo tak zaproponować. Ramka wokół szyby czarna i ciemne schody w tle. W stronę ściany wydłużyłabym wnękę od paleniska i byłoby miejsce na drewno, albo tylko udawałoby, że kominek jest większy niż jest.

 

Proste, skromne i bardzo eleganckie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jasne, ale z tym ZIG-ZAKiem z tego samego materiału co ramka i pólka wokół otworu paleniska. Do tego prosta delikatna balustrada też ciemna i będzie super.

Ta jest prześliczna, leciutka dbec3e931fe1a7ada6d10e85fcd41bdd.jpg

Ta cięższa, ale też niezła contemporary-stair-railing-with-stainless-steel-cable-railing.jpgmodern-metal-handrail.jpg

Tu są pręty od stopni do sufitu jak u Szocik wooden-staircases-07c.jpg

Ciemne wykończenie jasnych schodów modern-wood-stairs-design-marretti-1.jpg Chytrze zrobione oświetlenie, ale czy ja wiem czy to ładne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapisuje pierwsza inspiracje :)

 

niech ten kominek juz stanie na miejscu a ja sie troche ogarne

porobie wtedy jakies fotki, moze cos jeszcze przyjdzie do glowy :)

 

jesli chodzi o kolorystyke to bialy, jasne drewno i stal ( to co mam do tej pory)

podloga jasny chlodny beż

Edytowane przez Yaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaa, pięknie Twój wykleił.

Nadal, a nawet teraz już całkiem, jestem pewna, że rura dymowa wchodzi za nisko. Nie dlatego, żeby miało być źle z paleniem, tylko o to ciepło, które ucieka w powietrze chodzi.

 

Nie zapytałam, czy masz doprowadzenie powietrza z zewnątrz do paleniska (nie pamiętam czy Diablo ma taką opcję).

 

Jak go obudujesz, będzie prawie tak samo jak na tej pierwszej fotce :) Oczywiście jeśli nie spodoba Ci sie coś innego do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no skoro mozna to palimy :)

palenie 1.jpgpalenie 2.jpg

 

pestka, czy chodzi o to ze jak jest wiecej rury przed kominem to wiecej ciepla oddaje ?

 

pewnie tak, no ale teraz juz nic na to nie poradze

wyjscie z komina moglo byc wyzej, ale nie pomyslelismy o tym wczesniej

 

doprowadzenie powietrza z zewnatrz oczywiscie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i musze jeszcze pochwalic panow ktorzy kominek podlaczali

szybko i sprawnie, chociaz nie obylo sie bez rozkuwania wylewki

i nawet po sobie poodkurzali :)

 

(ci sami poprawiali mi wczesniej, po partaczach z Radomia podlaczenie pieca do komina i tez zrobili to dobrze)

 

jesli ktos z okolic Warszawy to moge polecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, żeby palić mocno – tyle drewna ile na kg jest zalecane na jednorazowy wkład do kominka, bo inaczej będzie się okropnie brudziła szyba i szamot w śrogku będzie się zaczerniał.

 

Drewno musi być przesezonowane po połupaniu. Jedynie grab nadaje się świeżo po ścięciu i pięknie sie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazki najlepiej pokażą o co chodzi:

[ATTACH=CONFIG]235129[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]235130[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]235131[/ATTACH]

W dużym skrócie chodzi o to, że musi być nad czopuchem wkładu komora skąd ciepłe powietrze jest przesyłane rurami do innych pomieszczeń (pisałaś, że tak będzie) i częściowo kratkami na salon, a nad tą komorą jest jeszcze tzw. komora dekompresyjna.

Wydaje mi się, bo przecież nie mierzyłam, że wlot do komina wychodzi bardzo blisko szczytu czopucha. Lepiej jak jest więcej, bo ta rura dymowa oddaje ciepło. Warto założyć na nią radiator (kratki.pl mają popatrzcie), żeby mniej ciepła uciekało w komin. Kominek oddaje ciepło przez szybę i to co wygrzewa rura dymowa wokół siebie.

Pokaż Twojemu M. Jeśli będzie miał pytania, to pisz.

 

Nie mam kiedy porysować dzisiaj więc wklejam inspiracje

[ATTACH=CONFIG]235127[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]235128[/ATTACH]

Nie jest identycznie jak u ciebie, ale prawie :)

Fajny ten 1-szy projekt myślę o podobnym

:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, żeby palić mocno – tyle drewna ile na kg jest zalecane na jednorazowy wkład do kominka, bo inaczej będzie się okropnie brudziła szyba i szamot w śrogku będzie się zaczerniał.

 

Drewno musi być przesezonowane po połupaniu. Jedynie grab nadaje się świeżo po ścięciu i pięknie sie pali.

 

tak, ale na poczatku powiedzieli nam zeby zaczynac delikatnie, ze wzgledu na szybe

musimy kupic drewno :)

i pogrzebacz :)

 

szamot to juz jest brudny

ale szyba poki co nie :)

 

i juz widze ze czujnik temp od pieca mam za blisko :/ jak go teraz przeniesc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie powiem o tej szybie :sick: Bo co? Masz ją delikatnie rozgrzewać, bo pęknie czy jak ? Jakaś bzdura :no: Że też ludzie takie bujdy mówią innym i po co ?

To może już tak zawsze masz delikatnie z nią, bo sensu w tym, że na początku, to nie ma. Ma się zahartować czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znajdzie w okolicach co najmniej kilku sprzedawców drewna. Przywiozą do domu. A na przyszłość najlepiej w najbliższym nadleśnictwie zakupić.

 

Póki co kupuj w LM brykiety z drewna liściastego. Nie są cudowne, ale przynajmniej suche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...