Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Yaa i mój domek :) - dziennik


Yaa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 332
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Żadna tajemnica. Proszę bardzo:)

 

Ceny w tym roku od 150-200 za układany m3. Najtaniej jest, gdy jedziemy z przyczepką i sami ładujemy. Jeśli przywożą, to nie mniej niż 7m3 układanego drewna i bywa czasem 170–180 zł /m3.

 

Kupujemy drewno z Nadleśnictwa w Chojnowie, ale to przywożą świeżo ścięte i całe pnie 100-140 cm długości i średnicy ok. 20 cm. Trzeba pociąć samemu i połupać, albo zapłacić komuś za to. W zeszłym roku właśnie od nich mieliśmy grabinę. Cena oczywiście bezkonkurencyjnie najniższa, policzyliśmy i wyszło 100 zł/m3. Świeżo ścięta, a paliła się bosko. Teraz już swoje odleżała i jest super, błyskawicznie się rozpala. Opłaciło się nam kupić elektryczną piłę łańcuchową (nie akumulatorową).

Przy drodze Sandomierskiej, za Piasecznem w stronę Góry Kalwarii, w Żabieńcu jest filia tartaku, gdzie mają łupane drewno na paletach. Kiedyś tam kupiliśmy, ale u nich trochę nie kupi się, bo cała paleta ofoliowana.

Blisko Góry K. jest nasz ulubiony tartak w Mikówcu, gdzie kupujemy od lat całe drewno, a opałowe przy okazji jak zabraknie. Wozimy sami naszą wysłużoną „ciężarową” renią. Jak więcej to oczywiście z przyczepką jedziemy. kiedyś nawet ze swojego domowego zapasu nam odstąpili, bo akurat nie mieli na sprzedaż.

W Mikówcu kupuję też wióry - jak dotąd było za 200 litrowy worek /10 zł, ale sama muszę te worki naładować. Upycham ile wlezie ;). Dosypuję te wióry do kompostownika i sypię pod rośliny na rabatach. Wada taka, że są jasne, ale mogą stanowić spodnią grubą warstwę. Poza tym po roku już nie ma różnicy.

 

tel: 608-166-599 – dowożą na terenie Mazowsza, pocięte i porąbane na 30-40 cm. Nie gwarantuję, że suche. Przywożą i zwalają. Trzeba poukładać:

brzoza nasypana na samochód 160 zł /m3, ułożona na samochodzie 185 zł /m3

dąb nasypany 180 zł/m3, ułożony 200 zł /m3

akacja nasypana 190 zł/m3, ułożona 230 zł /m3 (tego nie kupowałam).

 

ANDREWEX http://www.andrewex.com.pl/ to podwarszawska duża firma z wyrobami drewnianymi. Mają stanowisko w Jankach przy IKEI, latem. Nie wiem czy teraz też. Handlują też na stałe via allegro http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=6380565

Warto o nich pamiętać, bo jest dość tanio. Sama zobacz, mają sporo produktów, które przydają się w ogrodzie i mają też brykiet drewniany.

 

Allegro moje typy :p

tel.: 603100135 Teraz mają w dobrej brykiet dębowy (25 kg za 17,50 zł; za 1 tonę 700 zł) http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=23131154 Oni są z Góry Kalwarii i nie wiem jak z dowozem, chyba dopłata.

 

Zielony Gaj jest na allegro zawsze http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=10418498 , ale jeszcze u nich nie kupowałam.

 

Zdarzają się takie jak to na allegro 140 zł / m3 http://allegro.pl/drewno-opalowe-opal-super-cena-140-m3-i3885897933.html , ale to drewno wygląda jak podkłady kolejowe lub tramwajowe :no: Jeśli to stare belki z rozbiórki to się nadaje. Trzeba sprawdzić.

 

I jeszcze coś co może Ci się przydać. Jest na allegro Adam21987 z Wołomina. W tej chwili nic nie sprzedaje (nie mogę znaleźć telefonu). Jeśli będziesz potrzebowała ziemię kompostową do grodu, albo korę sosnową skompostowaną, to poluj na niego. Dowozi, ale ja jakiś czas temu sama odbierałam i było za worek kory lub ziemi kompostowej 4 zł. Wtedy w Żabieńcu w szkółce taki sam worek był po 8 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]235645[/ATTACH] Może ta Cię przekona :)

 

bardzo fajnie wyglada, i w ogole wystroj fajny :)

 

ale to miala byc lampa nad stol :( (nad stolik ma za mocne swiatlo raczej')

 

a wyszla jakas cienizna.... nie potrafie nawet powiedziec co mi nie pasuje :)

 

fajnie swieci i fajne dale swiatlo na stol, szczegolnie ze sciemniaczem, mozna ustawic odpowiednie natezenie

 

ale sama lampa....

 

kombinuje ja ja przerobic

Edytowane przez Yaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o lampę nie wypowiem się bo totalnie nie w moim stylu i poza zasięgiem mojej wyobraźni,

co gorsza ja tez nie wiem jaka jest w moim stylu i szukam po omacku bo kiepsko u mnie z wyobraznia :)

 

 

Sypialniane lampki śliczne.

 

moj maz twierdzi ze jak w muzeum :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za małą średnice ma i ginie nad stołem. W tej sypialni sa one bardzo nisko i dwie – inna funkcja.

 

na pewno masz racje, ale nie wiem czy to tylko to

 

zastanawiam sie jeszcze wlasnie czy nie powiesic takiej drugiej, chociaz w odleglosci ok 2,5-3m to jak beda wisialy w 1 linii to beda sprawialy wrazenie calosci i bede wygladaly bardziej konkretnie

 

poki co nie zdecydowalam sie zeby powiesic ja nad stolikiem bo okazalo sie ze to az 3 zarowki x 75w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

jestem w trakcie urzadzania sypialni

zdecydowalam sie na szarosci, beże, biele ttp

 

nie za bardzo mam pomysl na sciane kolo lozka, ktora wydaje sie dosyc smutna i pusta

 

obrazek ? zdjecia ? kilka obrazkow ? jesli tak to jakie ramki...

 

zastanawialam sie tez czy dodanie jakiegos koloru bedzie dobrym rozwiazaniem, czy juz utrzymac taka tonacje jak jest

 

na zdjeciu pusta sciana, teraz akurat oswietlona sloneczkiem :)

sciana.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...