Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatura na kominku z płaszcem wodnym


jacentus

Recommended Posts

JESTEM OD NIEDAWNA POSIADACZEM KOMINKA Z PŁASZCZEM WODNYM -LECHMA. ZASILA W CIEPŁO PODŁOGÓWKE W 4 POMIESZCZENIACH PIWNICZNYCH I GRZEJNIKI-JAKIES 8SZT. USTAWIONĄ :MA TEMPERATURE ALARMU NA WYŚWIETLACZU NA 75STOPNI.MOJA ZONA JEST PRZEWRAŻLIWIONA NA PUNKCIE SKRĘCANIA GRZEJNIKÓW PRZED WYJŚCIEM DO PRACY. ZANIM WYSZŁA DO PRACY SKRĘCIŁĄ WSZYTKIE GRZEJNIKI I PODŁOGÓWKĘ.TEMPERATURA WZROSŁA PONAD 75 STOPNI I ZACZĄŁ WYĆ ALARM I WYDZWANIA DO MNIE CO MA ZROBIĆ . JA MÓWIE ODKRĘĆ GRZEJNIKI .CZY SŁUSZNIE . CZY WYSTARCZYŁOBY NP. WYŁĄCZYĆ KOMINEK:wiggle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie to drugie.

Do rozważenia też polecam zdemontowanie i skuteczne schowanie pokręteł zaworów grzejników. Dla żony dobra będzie wersja o włamaniu i kradzieży dokonanej przez gang Pokrętnego Dżona.

 

Pozdrawiam[ZDEMONTOWAĆ POKRĘTŁA TO CHYBA NIE BO JAK SIĘ TEMPERATURA W KOMINKU OBNIŻA DO 35STOPNI TO SIĘ WŁĄCZA PIEC CO I WTEDY OGRZEWANIE GAZOWE NASTEPUJE A WTEDY TO JUZ TE POKRETŁA SĄ POTRZEBNE RACZEJ DO USTAWIENIA TEMPERATURY BO TO POKRĘTŁA Z TERMOSTATEM.

I JESZCE COŚ. JAK NA TYM WYŚWIETLACZU WYŁĄCZE KOMINEK TO TEMPERATURA JUZ NIE BĘDZIE WZRASTAĆ W PŁASZCZU WODNYM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JESTEM OD NIEDAWNA POSIADACZEM KOMINKA Z PŁASZCZEM WODNYM -LECHMA. ZASILA W CIEPŁO PODŁOGÓWKE W 4 POMIESZCZENIACH PIWNICZNYCH I GRZEJNIKI-JAKIES 8SZT. USTAWIONĄ :MA TEMPERATURE ALARMU NA WYŚWIETLACZU NA 75STOPNI.MOJA ZONA JEST PRZEWRAŻLIWIONA NA PUNKCIE SKRĘCANIA GRZEJNIKÓW PRZED WYJŚCIEM DO PRACY. ZANIM WYSZŁA DO PRACY SKRĘCIŁĄ WSZYTKIE GRZEJNIKI I PODŁOGÓWKĘ.TEMPERATURA WZROSŁA PONAD 75 STOPNI I ZACZĄŁ WYĆ ALARM I WYDZWANIA DO MNIE CO MA ZROBIĆ . JA MÓWIE ODKRĘĆ GRZEJNIKI .CZY SŁUSZNIE . CZY WYSTARCZYŁOBY NP. WYŁĄCZYĆ KOMINEK:wiggle:

 

Jak dla mnie to masz fajną żonę.:yes::D:D:D.Pisz normalnie a nie krzycz :cool::cool::cool:.Po co ten alarm???Jaki masz KZPŁW???.Czy ma np. autom.regulację przepustnicy powietrza???Co rozumiesz prze stwierdzenie :

.....CZY WYSTARCZYŁOBY NP. WYŁĄCZYĆ KOMINEK:wiggle:........

bo ja tego nie rozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam, źle zinterpretowałem informacje. Nie mieszajmy zatem w to Dżona.

To znaczy, przedtem źle zrozumiałem, a teraz nie rozumiem. Pisząc poprzednie, myślałem, że palicie we wkładzie, a potem zakręcacie grzejniki. Teraz podejrzewam, że chodzi Ci o to, że masz ogrzewany za pomocą kotła gazowego płaszcz wodny we wkładzie.

Niestety, zbyt mało informacji, żeby coś doradzić. Poza tym jest to (tak czuję) wyłącznie problem-zadanie dla hydraulików, a więc musisz się z tym pojawić w innym dziale ("ogrzewanie" na przykład).

Bo my tu o poważnych rzeczach typu: drewniane kominy i obudowy z kartonu. Chyba, że ktoś jednak się tu podejmie.

 

Pamiętaj też, że skręcając termostat, zamykasz grzejnik na pewien czas całkowicie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam, źle zinterpretowałem informacje. Nie mieszajmy zatem w to Dżona.

To znaczy, przedtem źle zrozumiałem, a teraz nie rozumiem. Pisząc poprzednie, myślałem, że palicie we wkładzie, a potem zakręcacie grzejniki. Teraz podejrzewam, że chodzi Ci o to, że masz ogrzewany za pomocą kotła gazowego płaszcz wodny we wkładzie.

Niestety, zbyt mało informacji, żeby coś doradzić. Poza tym jest to (tak czuję) wyłącznie problem-zadanie dla hydraulików, a więc musisz się z tym pojawić w innym dziale ("ogrzewanie" na przykład).

Bo my tu o poważnych rzeczach typu: drewniane kominy i obudowy z kartonu. Chyba, że ktoś jednak się tu podejmie.

 

Pamiętaj też, że skręcając termostat, zamykasz grzejnik na pewien czas całkowicie.

 

Pozdrawiam

 

a ty to tak poważnie mu tłumaczysz czy se jaja robisz???:cool:

..Pamiętaj też, że skręcając termostat, zamykasz grzejnik na pewien czas całkowicie..

Nie pisz głupot bo to przecież nieprawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie to drugie.

Dla żony dobra będzie wersja o włamaniu i kradzieży dokonanej przez gang Pokrętnego Dżona.

 

Pozdrawiam

 

A to przepraszam, źle zinterpretowałem informacje. Nie mieszajmy zatem w to Dżona.

 

Pozdrawiam

 

Przepraszam czy ktoś widział Dzona bo własnie go szukam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psikusów żadnych raczej nie miałem zamiaru robić. Przepraszam, jeżeli ktoś się poczuł ... itd. A właściwie to przepraszam bez "jeżeli".

Drewnianych kominów jeszcze nie było, ale znając trendy - wszystko przed nami. Węglowodory koło ognia spotyka się nader często. A czym innym jest drewno?

Ale dosyć już.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ci tak wojtku wesoło i na psikusy cię zbiera.....

Napisz może coś więcej o tych drewnianych kominach, bo o kartonowo - gipsowych kominkach już niepasuje więcej się rozpisywać.

Pozdrawiam

 

do wojtka :gdybym był specjalista to bym sie nie pytał na tym forum .widze ze faktycznie zbiera sie tobie na psikusy.

Kominek :lechma pl-190 24kw

sterownik na kominku :tatarek rt-08

przepustnica z dołu sie zamyka o 10% od temperatury w płaszczu wodnym powyżej 50 stopni

na grzejniku ogrzewanie idzie od temp. W płaszczu wodnym 35stopni

temperature alarmu mam nastawiona na 75stopni

pytanie moje brzmiało czy mage kominek wyłaczyć tzn. Wyłaczyć sterownik cz skręcac odkręcać grzejnik przy alarmie tzn.75stopniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacentus, wciąż nie znamy odpowiedzi na zasadnicze pytanie. Czy temperatura w płaszczu rośnie Ci na skutek palenia w kominku, czy na skutek działania kotła gazowego. Ja wiem, że Ty wiesz.

Podajesz taką właśnie kolejność zdarzeń:

- temperatura w płaszczy spada,

- włącza się kocioł,

- włącza się alarm "przegrzanie wody w płaszczu"

 

Może być tu też problem układu automatyki.

Ty nie chcesz, żeby włączał Ci się kocioł? O to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek

temp. Wpłaszczu wodnym w kominku zawsze rośnie na skutek palenia w kominku a nie na skutek działania kotła, (chyba że sie myle)

-kocioł co sie włącza gdy temperatura na sterowniku czyli temperatura w płaszczu wodnym spadnie poniżej 35stopni

-włącza się alarm bo temperatura w płaszczu wodnum jest pow.75stopni

 

do eniu -zadałem pytanie czy jak wyłacze sterownik na kominku to temperatura w płaszczu wodnum nie bedzie wzrastac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wojtka :gdybym był specjalista to bym sie nie pytał na tym forum .widze ze faktycznie zbiera sie tobie na psikusy.

Kominek :lechma pl-190 24kw

sterownik na kominku :tatarek rt-08

przepustnica z dołu sie zamyka o 10% od temperatury w płaszczu wodnym powyżej 50 stopni

na grzejniku ogrzewanie idzie od temp. W płaszczu wodnym 35stopni

temperature alarmu mam nastawiona na 75stopni

pytanie moje brzmiało czy mage kominek wyłaczyć tzn. Wyłaczyć sterownik cz skręcac odkręcać grzejnik przy alarmie tzn.75stopniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek

temp. Wpłaszczu wodnym w kominku zawsze rośnie na skutek palenia w kominku a nie na skutek działania kotła, (chyba że sie myle)

-kocioł co sie włącza gdy temperatura na sterowniku czyli temperatura w płaszczu wodnym spadnie poniżej 35stopni

-włącza się alarm bo temperatura w płaszczu wodnum jest pow.75stopni

 

do eniu -zadałem pytanie czy jak wyłacze sterownik na kominku to temperatura w płaszczu wodnum nie bedzie wzrastac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...