Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ponieważ 4-04-2016 minie rok jak mieszkamy pokusiłem się o podliczenie całkowitego zużycia prądu jakie mamy i wygląda to tak.

Ogrzewanie CO (panele na podczerwień +maty w podłodze)

-3398 kwh

Ciepła woda CWU (pompka Galmet 200l)

-710 kwh

Prąd na cele bytowe

-1475 kwh

Razem 5583 kwh.

Rocznie przy stałej taryfie G11 (0,62 z)ł 3461,46zł,ale przy taryfie G12W (mam od miesiąca i wychodzi droga 35% tania 65%)

T1~3628kwh 1161 zł,

T2~1954kwh 1309 zł

sumując 2470 zł

 

Różnica ogromna 991 zł rocznie oszczędności:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ponieważ 4-04-2016 minie rok jak mieszkamy pokusiłem się o podliczenie całkowitego zużycia prądu jakie mamy i wygląda to tak.

Ogrzewanie CO (panele na podczerwień +maty w podłodze)

-3398 kwh

Ciepła woda CWU (pompka Galmet 200l)

-710 kwh

Prąd na cele bytowe

-1475 kwh

Razem 5583 kwh.

Rocznie przy stałej taryfie G11 (0,62 z)ł 3461,46zł,ale przy taryfie G12W (mam od miesiąca i wychodzi droga 35% tania 65%)

T1~3628kwh 1161 zł,

T2~1954kwh 1309 zł

sumując 2470 zł

 

Różnica ogromna 991 zł rocznie oszczędności:)

 

Więc grzecznie :) jak zwykle poproszę ile m2? Jakie temp? Jakie ocieplenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc grzecznie :) jak zwykle poproszę ile m2? Jakie temp? Jakie ocieplenie?

 

Ależ proszę bardzo (wysłałem Ci to też na priva:D 09-02-2016 )

 

-fundament 15cm styro 034

-sciana 20cm styro grafit frez 031

-podłoga razem 25 cm styro 034 +perlitobeton (razem bo to swego rodzaju kanapka)

-strop wata 30cm 033

-dach 10cm styro 034

-okna iglo energy 3szyby 05

Wentylacja mechaniczna +GWC

Woda grzana pompą Galmet EasyAir 2 GT Basic

88m2 temp~22*

Całość tu

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209788-Ogrzewający-dom-Panelami-na-podczerwień&p=7090770&viewfull=1#post7090770

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ proszę bardzo (wysłałem Ci to też na priva:D 09-02-2016 )

 

-fundament 15cm styro 034

-sciana 20cm styro grafit frez 031

-podłoga razem 25 cm styro 034 +perlitobeton (razem bo to swego rodzaju kanapka)

-strop wata 30cm 033

-dach 10cm styro 034

-okna iglo energy 3szyby 05

Wentylacja mechaniczna +GWC

Woda grzana pompą Galmet EasyAir 2 GT Basic

88m2 temp~22*

Całość tu

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209788-Ogrzewający-dom-Panelami-na-podczerwień&p=7090770&viewfull=1#post7090770

Dzięki pamiętam ale na próbie mam już tyle tego.... A człowiek wygodny mówi i ma ;) tak czy inaczej koszty akceptowalne. Ciekaw jestem jak ci wyjdzie przyszły rok w tych 2 taryfach. No i zależy jaką zimę będziemy mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to dla mnie to dużo. Siedzę w tym by ludzie płacili jak najmniej za użytkowanie budynków i 48m2 byłbym w stanie zrobić na 2-4 kwh przy takiej pogodzie jak powiedzmy w zeszłym tygodniu. U mnie zeszły tydzień to średnio 6 kwh na dobę przy 100m2. Dom 5 cm styropianu w podłodze, 10 cm ściany, 25/35 cm wełny dach. Oczywiście rekuperacja i grzanie kanałową pompą ciepła czyli inwerterowym klimatyzatorem kanałowym plus grzejniki. Oto móje zużycie za prąd na wszystko za ten sezon grzewczy:

 

[ATTACH=CONFIG]351409[/ATTACH]

 

 

Witam,

To co pokazałeś (fotka) - to chyba fikcja !!! A gdzie dystrybucja ? ? ? To co tu widzimy, to stawka za prąd od sprzedawcy. Z mojego doświadczenia wynika, że dystrybucja, abonamenty, utrzymanie sieci wynosi to co tam widać x 2 - a to już tak pięknie nie wygląda !!!

Moim skromnym zdaniem oszukujesz tutaj ludzi.

Prosimy o podanie CAŁOŚCI jeśli chodzi o koszty, czyli brakuje DYSTRYBUCJI ENERGII.

Nikt tego nie zauważył ? ? ?

dred - śpisz, czy co ? ? ?

Po dodaniu Vatu 23% tutaj wychodzi ponad 750zł x 2 = 1500 = dupy nie urywa (+170 zł za gaz).

Ja mam nadzieję zejść poniżej 1000 zł w tym sezonie, ALE jak będzie w realu to zobaczymy jak wyłączę ogrzewanie... Oczywiście podam zużycie + koszty (ogrzewanie osobno, całość prądu osobno).

 

Także kolegę grzesia proszę o podanie kosztów DYSTRYBUCJI - z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to dla mnie to dużo. Siedzę w tym by ludzie płacili jak najmniej za użytkowanie budynków i 48m2 byłbym w stanie zrobić na 2-4 kwh przy takiej pogodzie jak powiedzmy w zeszłym tygodniu. U mnie zeszły tydzień to średnio 6 kwh na dobę przy 100m2. Dom 5 cm styropianu w podłodze, 10 cm ściany, 25/35 cm wełny dach. Oczywiście rekuperacja i grzanie kanałową pompą ciepła czyli inwerterowym klimatyzatorem kanałowym plus grzejniki. Oto móje zużycie za prąd na wszystko za ten sezon grzewczy:

 

[ATTACH=CONFIG]351409[/ATTACH]

 

Witam,

 

Co można zrobić z 48m2 ? ? ? Kolega ma mieszkanie i co tam możesz zrobić, co byś pozmieniał jak wszystko już porobione....

 

Sam płacisz bardzo dużo (np. w porównaniu do mnie, mam 85m2 - a ja chyba nie osiągnę 4-cyfrówki, ale to zobaczymy jeszcze po wyłączeniu ogrzewania).

 

Już ci wyliczyłem, że za sam prąd (od sprzedawcy) zapłacisz przez te niecałe 6 m-cy prawie 780 zł (z vat) + DYSTRYBUCJA (na której koszt czekam z utęsknieniem) + gaz 170 zł = około 1750 zł ci wyjdzie za ten okres (ten który podałeś, czyli koniec września - połowa marca)

 

I co ty chcesz radzić innym ? ? ? Ciekawe jakbyś zszedł do 2-4 kWh ? ? ?:lol2:

 

Niezły gościu, co ? ? ? Następny magik, jak R$K (arizona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kanałową pompę ciepła powietrze - powietrze (klimatyzator kanałowy) plus grzejniki elektryczne i pozostałości po gazowym które włączałem gdy bardziej przymroziło by podgrzać słabo izolowany parter z dużą ilością okien. Generalnie przy gazie zjadało mi 1000-1200 m3 i utrzymywałem niższe temperatury w domu. Gaz teraz mam w razie "w" i do cwu gdy nie grzeją kolektory i rocznie spalam teraz od 100-150m3. Odkąd zacząłem testować kanałówkę zużycie przez takie miesiące jak ten luty to poziom 230-240 kwh. Mam urządzenie nie z najwyższej półki bo miało być jedynie do sprawdzenia tego typu rozwiązania a tymczasem radzi sobie świetnie a i inni też już są zadowoleni z tego rozwiązania. Wiem jednak że nie każdy akurat uzna to za optimum dla siebie.

 

1/ kanałowa pompa ciepła P-P

2/ grzejniki elektryczne

3/ "coś" gazowego (niesprecyzowane)

 

3 różne rodzaje ogrzewania - 3 x inwestycja w ogrzewanie

 

Nieekonomiczne........:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To co pokazałeś (fotka) - to chyba fikcja !!! A gdzie dystrybucja ? ? ? To co tu widzimy, to stawka za prąd od sprzedawcy. Z mojego doświadczenia wynika, że dystrybucja, abonamenty, utrzymanie sieci wynosi to co tam widać x 2 - a to już tak pięknie nie wygląda !!!

Moim skromnym zdaniem oszukujesz tutaj ludzi.

Prosimy o podanie CAŁOŚCI jeśli chodzi o koszty, czyli brakuje DYSTRYBUCJI ENERGII.

Nikt tego nie zauważył ? ? ?

dred - śpisz, czy co ? ? ?

Po dodaniu Vatu 23% tutaj wychodzi ponad 750zł x 2 = 1500 = dupy nie urywa (+170 zł za gaz).

Ja mam nadzieję zejść poniżej 1000 zł w tym sezonie, ALE jak będzie w realu to zobaczymy jak wyłączę ogrzewanie... Oczywiście podam zużycie + koszty (ogrzewanie osobno, całość prądu osobno).

 

Także kolegę grzesia proszę o podanie kosztów DYSTRYBUCJI - z góry dziękuję

 

Drogi kolego WYHAMUJ ja pisałem o ZUŻYCIU nie o CENIE!! Mam kwh łącznie ze wszystkim za 0,62 grosze do daje 1514,04 zł. Zastanów się zanim zaczniesz kogoś wyzywać od OSZUSTÓW.... OK? Co do ceny to nawet uwagi nie zwracałem bo to nie miałem w ogóle na myśli.

 

I trochę kultury... proszę. 1514 zł jest za wszystko od 23.09.15 do 17 marca. Jak Ci d....nie urywa to trudno. Przykro mi bardzo.

Edytowane przez oszczednyGrześ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ kanałowa pompa ciepła P-P

2/ grzejniki elektryczne

3/ "coś" gazowego (niesprecyzowane)

 

3 różne rodzaje ogrzewania - 3 x inwestycja w ogrzewanie

 

Nieekonomiczne........:no:

 

Jakby kolega nie wiedział to powtórzę, że testuję różne rozwiąznia od ogrzewania po izolacje i inne rzeczy do domów. Weryfikuję własnie ekonomiczność pewnych rozwiązań tak gwoli ścisłości.

 

Coś gazowego sprecyzowane było nie raz... przypomnę, pozostałości po centralnym gazowym na parterze...

Edytowane przez oszczednyGrześ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze o pisaniu prawdy czy nieprawdy... nie raz pisałem na forum jakie czynności wykonuje celem redukcji zużycia w domu pod każdym ze względów. Ale co do ogrzewania to:

 

1. Uszczelniam dom zakładając wm z rekuperacją oraz robię test szczelności. Dodatkowo uszczelniam ściany od wewnątrz farbą paroizolacyjną, można też dodatkowo pokryć ścianę farbą termoizolacyjną przy okazji malowania... Można i lepiej ale zawsze zależy na kosztach.

2. Dorzucam najtańszą i najprostszą formę pompy ciepła czyli klimę plus grzejniki do niej lub pozostaje stary system w celach dogrzewania gdy przychodzą większe mrozy.

3. Jak się da to dokłada się izolacji od podłogi i w dach i lepszą izolację na ściany.

4. W międzyczasie jeszcze termowizja.

 

I takim oto sposobem powstają te cuda... Mój cel jest taki by ludzie płacili mniej nie kopcili węglem i śmieciami i nie dali naciągać się na gaz...

 

G---no nie cuda !!!

 

1/ rozumiem w miarę, oprócz 1-szego zdania, bo kosztuje sporo! A ta farbka to niepewne takie to jakieś-owakie........

2/ kolejne spore koszty !!! Po co ?

3/ mam już założoną podłogę - mam zrywać, żeby dołożyć do izolacji - NO SUPER-HIPER PORADA !!! Na ścianach zewn. mam drogi tynk - mam doklejać izolacje do tynku :lol2: RADY NIESAMOWITE (ktoś skorzysta???) :no:

4/ A termowizja to ile razy w roku ? ? ? 300 zł x ........ = ....... rocznie (i tak rok w rok?)

 

Dolicz nam teraz te wszystkie ulepszenia do rachunków, które bulisz (pół roku ponad 1700 zł wg moich "skromnych" obliczeń - tylko podaj DYSTRYBUCJE). Ciekawe kiedy się zwrócą - chyba po twojej śmierci (życzę 100 lat i dłużej) :D

 

Dla mnie grzesiu jesteś KO-SMI-TĄ !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego WYHAMUJ ja pisałem o ZUŻYCIU nie o CENIE!! Mam kwh łącznie ze wszystkim za 0,62 grosze do daje 1514,04 zł. Zastanów się zanim zaczniesz kogoś wyzywać od OSZUSTÓW.... OK? Co do ceny to nawet uwagi nie zwracałem bo to nie miałem w ogóle na myśli.

 

I trochę kultury... proszę. 1514 zł jest za wszystko od 23.09.15 do 17 marca. Jak Ci d....nie urywa to trudno. Przykro mi bardzo.

 

 

A NIE MÓWIŁEM ? ? ? I JUŻ WYCHODZĄ KOLEJNE "GRZYBKI" JAK PO DESZCZU :lol2: (była stawka 0,24 netto - już jest 0,62 brutto) :wiggle:

STRZELIŁEM 1700 zł - Z GAZEM - I TAK WYSZŁO !!!

TO BAAAAARDZO DUŻO JAK NA oszczędnego grzesia - do mnie po porady lepiej zajedź....... ja być może osiągnę poniżej 1000 zł - ale nie obiecuję...:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I co ty chcesz radzić innym ? ? ? Ciekawe jakbyś zszedł do 2-4 kWh ? ? ?:lol2:

 

Niezły gościu, co ? ? ? Następny magik, jak R$K (arizona).

 

Wiesz kolego nie raz udało się zjechać ze zużyciem minimum o połowę nawet w domu 130m2 gdzie były grzejniki elektryczne. Da się. Nie trzeba być magikiem tylko trzeba myśleć i wiedzieć z czego korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A NIE MÓWIŁEM ? ? ? I JUŻ WYCHODZĄ KOLEJNE "GRZYBKI" JAK PO DESZCZU :lol2: (była stawka 0,24 netto - już jest 0,62 brutto) :wiggle:

STRZELIŁEM 1700 zł - Z GAZEM - I TAK WYSZŁO !!!

TO BAAAAARDZO DUŻO JAK NA oszczędnego grzesia - do mnie po porady lepiej zajedź....... ja być może osiągnę poniżej 1000 zł - ale nie obiecuję...:no:

 

Szukasz dziury w całym. Jakie grzybki? Skoro uważasz że przy 5 osobowej rodzinie rachunek za ogrzewanie, cwu, prąd bytowy na poziomie poniżej 1700 zł to dużo w takim a nie innym domu to jestem pod wrażeniem, oznacza to, że jesteś zdecydowanie bardziej obyty w tematyce. Gratuluję.

 

W takim razie jaki ty masz dom, jakie izolacje? Jakie temperatury? Ile mieszkańców. Ile płacisz za ogrzewania, cwu oraz prąd bytowy? Proszę podaj dane a nie zachowuj się jak gówniarz w swoich wypowiedziach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G---no nie cuda !!!

 

1/ rozumiem w miarę, oprócz 1-szego zdania, bo kosztuje sporo! A ta farbka to niepewne takie to jakieś-owakie........

2/ kolejne spore koszty !!! Po co ?

3/ mam już założoną podłogę - mam zrywać, żeby dołożyć do izolacji - NO SUPER-HIPER PORADA !!! Na ścianach zewn. mam drogi tynk - mam doklejać izolacje do tynku :lol2: RADY NIESAMOWITE (ktoś skorzysta???) :no:

4/ A termowizja to ile razy w roku ? ? ? 300 zł x ........ = ....... rocznie (i tak rok w rok?)

 

Dolicz nam teraz te wszystkie ulepszenia do rachunków, które bulisz (pół roku ponad 1700 zł wg moich "skromnych" obliczeń - tylko podaj DYSTRYBUCJE). Ciekawe kiedy się zwrócą - chyba po twojej śmierci (życzę 100 lat i dłużej) :D

 

Dla mnie grzesiu jesteś KO-SMI-TĄ !!!

 

Poziom Twojej dyskusji jest mizerny i rozumowanie rodem z przedzkola.... Czy ja piszę że KTOŚ to musi robić...? Nie musi, ale czasem ludzie remontują, malują.... pewne rzeczy można poprawić jak ktoś chce. A nowy dom warto zbudować dobrze. TYLE. zawsze trzeba rozważyć co warto co nie, czego się oczekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kolego nie raz udało się zjechać ze zużyciem minimum o połowę nawet w domu 130m2 gdzie były grzejniki elektryczne. Da się. Nie trzeba być magikiem tylko trzeba myśleć i wiedzieć z czego korzystać.

 

No tak - trzeba myśleć PRZED BUDOWĄ DOMU czym ogrzewać, a nie ulepszenia PO BUDOWIE !!!

Ty masz co najmniej 3 różne źródła ogrzewania = 3 x inwestycja, która musi się kiedyś zwrócić, czyż nie ?

 

Ja mam 1 system, zainwestowałem 1 raz, pomyślałem o izolacji PRZED BUDOWĄ, nawet w trakcie zmieniałem, kiedy jeszcze nie było za późno (np. 15 cm styro z projektu zamieniłem na 25 cm, 10 podłoga zamieniłem na 20 cm podłoga).

 

grzesiu - dla mnie jesteś magik... i nie posłuchałbym ani jednej twojej porady, bo jak można radzić komuś, aby izolował podłogę gdy już mieszka.....:p

z całym szacunkiem.....

 

P.S.

Ludzi interesuje troszeczkę mniej ile zużyłeś kWh (też ważne, ale mniej) - bardziej się liczy ile dutkuff na to wydałeś = TO JEST BOMBA !!!

A ty oszczędnisiu wyrąbałeś ponad 1700 zł na nieskończony sezon jeszcze + 3 systemy grzewcze + termowizje i inne szmery-bajery (bez sensu, bez ładu i bez składu)

eh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kolega nie wiedział to powtórzę, że testuję różne rozwiąznia od ogrzewania po izolacje i inne rzeczy do domów. Weryfikuję własnie ekonomiczność pewnych rozwiązań tak gwoli ścisłości.

 

Coś gazowego sprecyzowane było nie raz... przypomnę, pozostałości po centralnym gazowym na parterze...

 

 

Dobrze, że nie jesteś moim "doradcą" ani testerem, bo bym już miał ze 4 różne systemy ogrzewania za "naście-dziesiąt" tysięcy dutkuff polskich!

grzesiu - weryfikuj sobie dalej - powodzonka życzę dla twoich magicznych rozwiązań...

 

TYLKO PROSZĘ - NIE OSZUKUJ WIĘCEJ, DOBRZE?

 

Z podziękowaniami,

pit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ 4-04-2016 minie rok jak mieszkamy pokusiłem się o podliczenie całkowitego zużycia prądu jakie mamy i wygląda to tak.

Ogrzewanie CO (panele na podczerwień +maty w podłodze)

-3398 kwh

Ciepła woda CWU (pompka Galmet 200l)

-710 kwh

Prąd na cele bytowe

-1475 kwh

Razem 5583 kwh.

Rocznie przy stałej taryfie G11 (0,62 z)ł 3461,46zł,ale przy taryfie G12W (mam od miesiąca i wychodzi droga 35% tania 65%)

T1~3628kwh 1161 zł,

T2~1954kwh 1309 zł

sumując 2470 zł

 

Różnica ogromna 991 zł rocznie oszczędności:)

 

 

dredziu, kolego, a kto doradził przejście na 2 taryfy ? ? ?

No proszę głośno.... cieszę się, że posłuchałeś.....a teraz ty się cieszysz :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom Twojej dyskusji jest mizerny i rozumowanie rodem z przedzkola.... Czy ja piszę że KTOŚ to musi robić...? Nie musi, ale czasem ludzie remontują, malują.... pewne rzeczy można poprawić jak ktoś chce. A nowy dom warto zbudować dobrze. TYLE. zawsze trzeba rozważyć co warto co nie, czego się oczekuje.

 

grzesiu, oszczędnisiu, skoro wkleiłeś ładny obrazek zużycia prądu (od sprzedawcy), to daj nam oczy nacieszyć to samo, ale od dystrybutora. Co ty na to?

Podzielisz się z kolegami ?

DZIĘ-KU-JE-MY !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej:

25.02 = +44 kWh (-3......+5) - śr. 15 / dobę

28.02 = +61 kWh (-4.....+5) - śr. 20 / dobę

1.03 = +28 kWh (-1....+1) - śr. 14 / dobę

4.03 = +47 kWh (-1....+5) - śr. 16 / dobę

7.03 = +50 kWh (-1.... +8 ) - śr. 17 / dobę

10.03 = +41 kWh (+2 ... +8 ) - śr. 14 / dobę

 

11.03 = +14 kWh (+3...+4) - śr. 14

13.03 = +39 (+2.....+4) - śr. 20

15.03 = +28 (-3......+3) - śr.14

17.03 = +32 (-2 .... +10) - śr. 16

18.03 = +13 (+1....+5) - śr. 13

 

To Twoje Zużycie.... Ok, A teraz ile w tym domu przebywasz...bo z tego co piszesz to proszę bardzo:

 

w nocy nie wiem, bo śpię. w sypialni mam ustawione 19 st i ani centa więcej...

w dzień wychodzę rano, wracam wieczorem - nic nie odczuwam...

w weekend mam ustawioną STAŁĄ TEMP. CAŁĄ DOBĘ.

dlatego ciężko mi coś powiedzieć o odczuwalnym komforcie cieplnym. - u mnie w domu codziennie ktoś jest i żyje normalnie, żona, dzieci, gotowanie, sprzątanie, pranie itd itp... Temperatury od 20,5 - nawet i 24'C czasem się zdarzy w zależności od pory dnia, pomieszczenia

 

dalej

 

Podsumowanie ogrzewania w styczniu =700 kWh (z tego 112 dzienna, 588 nocna) , śr. 22,5 kWh / dobę.

Przy odpowiednio ustawionych sterownikach i wygrzewaniu domku w nocnej udało mi się zejść do 16% dzienna / 84% nocna.

Styczeń pochłonął +- tyle, co październik i listopad'15 razem. - ja mam 1 taryfę i wracam raz jeszcze do tego że podaję ZUŻYCIE a nie koszty to bardziej realne odniesienie do sytuacji.

 

Nie mam rekuperatora - mam zwykłe kratki (grawitacyjna) + kominki dachowe + wietrzenie domu co 2-3 dni (otwieram wszystkie okna po g.22 na kilkanaście minut lub między g.13-15 gdy jestem w domu i słoneczko świeci okna otwarte 1h). W stycznie w te wielkie mrozy otwierałem tylko na 2-3 minuty (wiadomo).

Domek wychładza się około 1-1,5 stopnia, zamykam okna i temp. w domu rośnie sama... potem w nocnej panele dogrzewają w miarę szybko. W nocy podkręcam temp. ok +0,5 stopnia w górę, tak, by mi wygrzał się domek w taniej taryfie, a potem rano trzymało jak najdłużej... Te 0,5 stopnia nie odczuwa się, ale ściany już tak. Trochę więcej zużywam prądu, ale tego taniego po 30gr. - ja nie bawię się w kombinacje takie jak ty, ale jak ktoś lubi to proszę bardzo

 

Witam,

 

Podaję koszt ogrzewania 2015/16 (domek 85m2, 19-20 st)

 

1/ bardzo ciepły grudzień'2015 - panele zużyły 394 kWh (Dzień - 80 , Noc - 314). Koszt ogrzewania panelami za grudzień to 145 zł. Do tego farelka do łazienki 30 kWh nocnej = 9 zł, czyli panele + farelka = 154 PLN

całość prąd = 517 kWh

 

2/ Listopad'2015 = panele + farelka 122 PLN (297 kWh)

całość prąd = 417 kWh

 

3/ Październik'2015 = panele + farelka 87 PLN (203 kWh)

całość prąd = 315 kWh - 1249 kwh za ten okres dla domu 85m2, zamieszkiwanego popołudniami przez nie wiem jaką liczbę osób... Nie wiem też jak dom izolowany. Czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...