Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dobrze, że nie jesteś moim "doradcą" ani testerem, bo bym już miał ze 4 różne systemy ogrzewania za "naście-dziesiąt" tysięcy dutkuff polskich!

grzesiu - weryfikuj sobie dalej - powodzonka życzę dla twoich magicznych rozwiązań...

 

TYLKO PROSZĘ - NIE OSZUKUJ WIĘCEJ, DOBRZE?

 

Z podziękowaniami,

pit

 

kto KOGO oszukuje? Manipulować można wszystkim i ty widzę lubisz to robić. Nie miałbyś 4 systemów bo nie jesteś człowiekem z którym można normlanie dyskutować a takich omija się szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No tak - trzeba myśleć PRZED BUDOWĄ DOMU czym ogrzewać, a nie ulepszenia PO BUDOWIE !!!

Ty masz co najmniej 3 różne źródła ogrzewania = 3 x inwestycja, która musi się kiedyś zwrócić, czyż nie ?

 

Ja mam 1 system, zainwestowałem 1 raz, pomyślałem o izolacji PRZED BUDOWĄ, nawet w trakcie zmieniałem, kiedy jeszcze nie było za późno (np. 15 cm styro z projektu zamieniłem na 25 cm, 10 podłoga zamieniłem na 20 cm podłoga).

 

grzesiu - dla mnie jesteś magik... i nie posłuchałbym ani jednej twojej porady, bo jak można radzić komuś, aby izolował podłogę gdy już mieszka.....:p

z całym szacunkiem.....

 

P.S.

Ludzi interesuje troszeczkę mniej ile zużyłeś kWh (też ważne, ale mniej) - bardziej się liczy ile dutkuff na to wydałeś = TO JEST BOMBA !!!

A ty oszczędnisiu wyrąbałeś ponad 1700 zł na nieskończony sezon jeszcze + 3 systemy grzewcze + termowizje i inne szmery-bajery (bez sensu, bez ładu i bez składu)

eh

 

Śmieszne... kończę dyskusję z Tobą bo ty nie potrafisz niczego zrozumieć. TY wiesz wszystko najlepiej jak widzę. I nie rozumiesz o czym piszę.

 

Dobrze że zmieniłeś... słuszny kierunek co do izolacji, ale podaj w końcu jak ten Twój dom wygląda bo nie mam porównania. Jakie te izolacjie są jeszcze dla dachu..?

 

Co do tego na co ja wydałem, piszę raz jeszcze JA PEWNE RZECZY TESTUJĘ, sprawdzam, weryfikuję... Ciężko to zrozumieć?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem raz jeszcze Twoje zużycie:

 

sezon 2014/15 (od list - kwiet):

1/ ogrzewanie: podlicznik 2815 kWh (28% DZ, 72% N) - 1256 zł (tj. 2,48 zł / 1mkw / m-c) - domek 85 m2 (19-20 st)

- pozostałe zużycie (tj. AGD,RTV,światło,ciepła woda 2 podgrz.elektr. łazienka i kuchnia,osuszacz powietrza,farelka 2kW do łazienki,itp) = 656 kWh = 293 zł

 

Nadal nie wiem ile osób, przy tej niewielkiej eksploatacji tego budynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to mój trzeci sezon grzewczy to napiszę krótko: dom szkieletowy ok 110 m2 , 4 os rodzina - wszystko na prąd G11, do grzania panele+ maty w łazienkach + kominek z DGP i tak całe zużycie prądu od 2 X - 2 II 2732 kWh czyli 1519 zł + 2 m3 drewna w kominku w stosunku do minionego roku ok 50 zł mniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To co pokazałeś (fotka) - to chyba fikcja !!! A gdzie dystrybucja ? ? ? To co tu widzimy, to stawka za prąd od sprzedawcy. Z mojego doświadczenia wynika, że dystrybucja, abonamenty, utrzymanie sieci wynosi to co tam widać x 2 - a to już tak pięknie nie wygląda !!!

Moim skromnym zdaniem oszukujesz tutaj ludzi.

Prosimy o podanie CAŁOŚCI jeśli chodzi o koszty, czyli brakuje DYSTRYBUCJI ENERGII.

Nikt tego nie zauważył ? ? ?

dred - śpisz, czy co ? ? ?

Po dodaniu Vatu 23% tutaj wychodzi ponad 750zł x 2 = 1500 = dupy nie urywa (+170 zł za gaz).

Ja mam nadzieję zejść poniżej 1000 zł w tym sezonie, ALE jak będzie w realu to zobaczymy jak wyłączę ogrzewanie... Oczywiście podam zużycie + koszty (ogrzewanie osobno, całość prądu osobno).

 

Także kolegę grzesia proszę o podanie kosztów DYSTRYBUCJI - z góry dziękuję

 

:D

Faktycznie poszedłem już "poćwiczyć oko" a tu burza z piorunami:D

 

Zauważyłem że w podanym wycinku faktury jest niekompletna cena ale nauczony że tutaj to norma automatycznie w locie kwh przeliczam według swojej "miary".

Ale zgadzam się z pitem że powinniśmy podawać wyniki z uwzględnieniem reszty opłat bo to daję dopiero faktyczną realna cenę. Dotyczy to też całości systemu grzewczego bo pomijanie takich drobnych elementów :D jak na przykład okazyjne kominki lub inne dodatkowe elem.ogrzewające powoduje że rachunek za ogrzewanie (w tym przypadku prąd) jest po prostu oszukany.

 

Wiec spokojnie kolega Grześ sprostuje sprawę , Pit ochłonie i będziemy mogli wrócić do normalnej rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze o pisaniu prawdy czy nieprawdy... nie raz pisałem na forum jakie czynności wykonuje celem redukcji zużycia w domu pod każdym ze względów. Ale co do ogrzewania to:

 

1. Uszczelniam dom zakładając wm z rekuperacją oraz robię test szczelności. Dodatkowo uszczelniam ściany od wewnątrz farbą paroizolacyjną, można też dodatkowo pokryć ścianę farbą termoizolacyjną przy okazji malowania... Można i lepiej ale zawsze zależy na kosztach.

2. Dorzucam najtańszą i najprostszą formę pompy ciepła czyli klimę plus grzejniki do niej lub pozostaje stary system w celach dogrzewania gdy przychodzą większe mrozy.

3. Jak się da to dokłada się izolacji od podłogi i w dach i lepszą izolację na ściany.

4. W międzyczasie jeszcze termowizja.

 

I takim oto sposobem powstają te cuda... Mój cel jest taki by ludzie płacili mniej nie kopcili węglem i śmieciami i nie dali naciągać się na gaz...

 

Grześ o ile z farbą paroizolacyjną typu "folia w płynie" miałem doczynienia i również zastosowałem u siebie (jej zastosowanie i działanie jest w pełni oczywiste i zrozumiałe) o tyle termoizolacyjna jakoś do mnie nie przemawia możesz coś więcej napisać o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to mój trzeci sezon grzewczy to napiszę krótko: dom szkieletowy ok 110 m2 , 4 os rodzina - wszystko na prąd G11, do grzania panele+ maty w łazienkach + kominek z DGP i tak całe zużycie prądu od 2 X - 2 II 2732 kWh czyli 1519 zł + 2 m3 drewna w kominku w stosunku do minionego roku ok 50 zł mniej

 

Wlade możesz napisać jak wyglądały u Ciebie te trzy sezony grzewcze pod względem zużycia kwh,jakie masz temp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Faktycznie poszedłem już "poćwiczyć oko" a tu burza z piorunami:D

 

Zauważyłem że w podanym wycinku faktury jest niekompletna cena ale nauczony że tutaj to norma automatycznie w locie kwh przeliczam według swojej "miary".

Ale zgadzam się z pitem że powinniśmy podawać wyniki z uwzględnieniem reszty opłat bo to daję dopiero faktyczną realna cenę. Dotyczy to też całości systemu grzewczego bo pomijanie takich drobnych elementów :D jak na przykład okazyjne kominki lub inne dodatkowe elem.ogrzewające powoduje że rachunek za ogrzewanie (w tym przypadku prąd) jest po prostu oszukany.

 

Wiec spokojnie kolega Grześ sprostuje sprawę , Pit ochłonie i będziemy mogli wrócić do normalnej rozmowy.

 

Zwracałem uwagę na zużycie kwh nie koszty. Pisalem o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dredziu, kolego, a kto doradził przejście na 2 taryfy ? ? ?

No proszę głośno.... cieszę się, że posłuchałeś.....a teraz ty się cieszysz :yes:

 

Zgadza się po zapoznaniu się z twoimi obliczeniami i opinią że bezproblemowo da się wykorzystać dwie taryfy przy ogrzewaniu panelami (a przyznam że sceptycznie do tego podchodziłem) jestem Ci winny spokojnie "czteropaka" bo to faktycznie działa :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Uszczelniam dom zakładając wm z rekuperacją oraz robię test szczelności. Dodatkowo uszczelniam ściany od wewnątrz farbą paroizolacyjną, można też dodatkowo pokryć ścianę farbą termoizolacyjną przy okazji malowania... Można i lepiej ale zawsze zależy na kosztach.

.

A spytam z ciekawości:

jak uszczelniasz dom?

jak robisz test szczelności?

wrzucisz zdjęcie swojego domu z kamery termowizyjnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ o ile z farbą paroizolacyjną typu "folia w płynie" miałem doczynienia i również zastosowałem u siebie (jej zastosowanie i działanie jest w pełni oczywiste i zrozumiałe) o tyle termoizolacyjna jakoś do mnie nie przemawia możesz coś więcej napisać o tym?

 

Ta farba termoizolacyjna to oczywiście też miałe do tego sceptyczne podejście na początku jak do wielu rzeczy ale postanowiłem sprawdzić czy coś to daje. Oczywiście nie liczyłem na cuda ale zbadałem sprawę. Kupiłem na początek pewien produkt który można łatwo dostać u nas o nazwie farba termoizolacyjna pewnej firmy i do dzieła...

 

Otóż moja teściowa miała ogromny problem z jedym z pokoi zimą gdzie jak przyszły mrozy ponad -10'C to wręcz przemarzała i oczywiście problem bo też pojawiała się kondensacja od wewnątrz i ściana mokła. Od samej ściany bił ewidenty chłód. Stwierdziłem że możemy małym kosztem spróbować i położyliśmy 2 warstwy i sprawa się poprawiła. Problem z mokrą ścianą zniknął a sama ściana stała się nieco cieplejsza. Podobny zabieg zastosowałem u siebie gdzie na ścianie od strony klatki schodowej najpierw położyłem 2 warstwu farby paroizolacyjnej a następnie 2 termoizolacyjnej również było widać i czuć różnicę. W przyszłym roku planuję dokładniej zająć się tym tematem jako że wziąłem na testy kolejny "cudowny" specyfik zbliżony technologią do tego co stosuje NASA. Zobaczymy na ile to działa. Dzisiaj przymierzam się do małego testu, jak dobrze pójdzie jutro jakieś rezultaty będę znał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spytam z ciekawości:

jak uszczelniasz dom?

jak robisz test szczelności?

wrzucisz zdjęcie swojego domu z kamery termowizyjnej?

 

to trochę off topic tutaj ale proszę, jedno zdjęcie z testu szczelności z dymienia a drugie mostki przy oknie balkonowym to w nowym domu robione u kogoś.

 

dymowy1.jpgimg_thermal_1458815677489.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta farba termoizolacyjna to oczywiście też miałe do tego sceptyczne podejście na początku jak do wielu rzeczy ale postanowiłem sprawdzić czy coś to daje. Oczywiście nie liczyłem na cuda ale zbadałem sprawę. Kupiłem na początek pewien produkt który można łatwo dostać u nas o nazwie farba termoizolacyjna pewnej firmy i do dzieła...

 

Otóż moja teściowa miała ogromny problem z jedym z pokoi zimą gdzie jak przyszły mrozy ponad -10'C to wręcz przemarzała i oczywiście problem bo też pojawiała się kondensacja od wewnątrz i ściana mokła. Od samej ściany bił ewidenty chłód. Stwierdziłem że możemy małym kosztem spróbować i położyliśmy 2 warstwy i sprawa się poprawiła. Problem z mokrą ścianą zniknął a sama ściana stała się nieco cieplejsza. Podobny zabieg zastosowałem u siebie gdzie na ścianie od strony klatki schodowej najpierw położyłem 2 warstwu farby paroizolacyjnej a następnie 2 termoizolacyjnej również było widać i czuć różnicę. W przyszłym roku planuję dokładniej zająć się tym tematem jako że wziąłem na testy kolejny "cudowny" specyfik zbliżony technologią do tego co stosuje NASA. Zobaczymy na ile to działa. Dzisiaj przymierzam się do małego testu, jak dobrze pójdzie jutro jakieś rezultaty będę znał.

 

Zdążyłem w międzyczasie poszperać trochę na ten temat i o ile pewien drobny efekt związany ze zmniejszeniem ucieczki ciepła może wystąpić bo przewodność cieplna takiej farby to 0,1W/m/°K to raczej szału nie ma :yes: .A dodatki zawarte w takich farbach mają jedynie wpływ na odbicie promieniowania emitowanego przez źródła ciepła . Efekt który zaobserwowałeś to raczej powstał po jej właściwościach paroizolacyjnych bo te farby są żywiczne (mniej wilgoci przedostaje się ze siany co powoduje że w dotyku może być cieplejsza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trochę off topic tutaj ale proszę, jedno zdjęcie z testu szczelności z dymienia a drugie mostki przy oknie balkonowym to w nowym domu robione u kogoś.

Już tu gdzieś ktoś opisywał jak się wykonuje test szczelności, ale jaki jest efekt tego testu po za kupa dymu wewnątrz

Możesz opisać jak to robisz? i kiedy jest test pozytywny a kiedy negatywny?

Jak na podstawie tego testu uszczelnić dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłem w międzyczasie poszperać trochę na ten temat i o ile pewien drobny efekt związany ze zmniejszeniem ucieczki ciepła może wystąpić bo przewodność cieplna takiej farby to 0,1W/m/°K to raczej szału nie ma :yes: .A dodatki zawarte w takich farbach mają jedynie wpływ na odbicie promieniowania emitowanego przez źródła ciepła . Efekt który zaobserwowałeś to raczej powstał po jej właściwościach paroizolacyjnych bo te farby są żywiczne (mniej wilgoci przedostaje się ze siany co powoduje że w dotyku może być cieplejsza)

 

Ale ja nie piszę że jest szał!? Naiwnością byłoby mysleć że warstewka farby zrobi cuda nie wiadomo jakie ale jednak coś daje. I teraz uwaga, akurat te farby określane są jako oddychające! :) tak odbijają promieniowanie, też tak piszą. U siebie dałem paroizolację i farbę na to i efekt był bardziej wyraźny. Sama paroizolacja potrafi zrobić już różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tu gdzieś ktoś opisywał jak się wykonuje test szczelności, ale jaki jest efekt tego testu po za kupa dymu wewnątrz

Możesz opisać jak to robisz? i kiedy jest test pozytywny a kiedy negatywny?

Jak na podstawie tego testu uszczelnić dom?

 

Znalazłem taki oto filmik:

 

 

Coś w tym własnie stylu :)

 

Zasada prosta dym ma nie uciekać z domu na zewnątrz jak ucieka to źle. Uszczelniamy to co się wyłapie. Termowizja pomaga jeszcze mostki lepiej znaleźć dla nieszczelności, których dym nie pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Faktycznie poszedłem już "poćwiczyć oko" a tu burza z piorunami:D

 

Zauważyłem że w podanym wycinku faktury jest niekompletna cena ale nauczony że tutaj to norma automatycznie w locie kwh przeliczam według swojej "miary".

Ale zgadzam się z pitem że powinniśmy podawać wyniki z uwzględnieniem reszty opłat bo to daję dopiero faktyczną realna cenę. Dotyczy to też całości systemu grzewczego bo pomijanie takich drobnych elementów :D jak na przykład okazyjne kominki lub inne dodatkowe elem.ogrzewające powoduje że rachunek za ogrzewanie (w tym przypadku prąd) jest po prostu oszukany.

 

Wiec spokojnie kolega Grześ sprostuje sprawę , Pit ochłonie i będziemy mogli wrócić do normalnej rozmowy.

 

 

Hejka,

 

Ja już swoje "napisałem", kolega grześ podaje do publiki "swoje" zużycie prądu w domostwie, a jak się go przyciśnie - to podaje zużycie gazu, a jak jeszcze bardziej przyciśnie - to jeszcze nie wiadomo jakie cuda-niewidy on tam u siebie ma do ogrzewania :yes:

 

Ja mam wszystko na prąd (CW także) - także po skończeniu grzania 2015/16 podam oczywiście ile mi kWh zżarło na ogrzewania / pozostałe + CWU.

 

Dla osób grzejących prądem w G11 (koszt: ok. 62 gr) - podaję średnią cenę 1 kWh u mnie za okres grzewczy (G12W):

a/ paźdz. 2015 = 46 gr

b/ listopad = 43 gr

c/ grudzień = 42 gr

d/ styczeń 2016 = 38 gr

e/ luty = 36 gr

f/ marzec podam za kilka dni

 

Różnica spora, zatem polecam przemyślenie i zamianę na G12W.

 

Dodam, że mam oddzielnego sprzedawcę (Energ. Centrum) i oddzielnego dystrybutora (Energa SA). Koszt dziennej = 65 gr , nocnej = 29 gr (całość z vat). Już sam średni koszt 1 kWh w taryfie G12W wynosi 47 gr !!! Zużywając więcej taryfy nocnej wychodzą mi wyniki jak powyżej a-f.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

Ja już swoje "napisałem", kolega grześ podaje do publiki "swoje" zużycie prądu w domostwie, a jak się go przyciśnie - to podaje zużycie gazu, a jak jeszcze bardziej przyciśnie - to jeszcze nie wiadomo jakie cuda-niewidy on tam u siebie ma do ogrzewania :yes:

 

Tak, masz rację podałem ZUŻYCIE, dobrze że wkońcu zauważyłeś.

 

NIkt mnie nie musi przyciskać bo nie raz na forum pisałem co i jak wygląda w moim przypadku. Ty zaś znalazłeś sobie punkt zaczepny i dawaj. Nie jedna osoba z forum mogła ze mną porozmawiać czy nawet u mnie być zobaczyć co i jak bo niczego do ukrycia nie mam. Przez internet to łatwo jest kogoś oskarżać i manipulować. Natomiast ty jakoś nie odwołałeś się do moich pytań względem tego jak eksploatujesz swój budynek. Wszystko byłoby OK gdyby nie wyzywanie mnie od oszustów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlade możesz napisać jak wyglądały u Ciebie te trzy sezony grzewcze pod względem zużycia kwh,jakie masz temp

 

moje trzy sezony grzewcze czyli :

X 2013 - IV 2014 - 4152 kWh (2323zł) + ok 3m3 drewna do kominka

X 2014 - IV 2015 - 4111 kWh ( 2265zł) + 3m3 drewna

X 2015 - II 2016 ( 2732 kWh (1519 zł)+ 2-2 i pół m3 drewna

 

Temperatury gdy nie palimy w kominku w nocy i wtedy kiedy nikogo nie ma w domu to ok 20 stopni wtedy kiedy jesteśmy od 21,5 do 23 ( w lazienkach)

Przy paleniu w kominku temperatura jest wyższa ok 1-2 stopnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już swoje "napisałem", kolega grześ podaje do publiki "swoje" zużycie prądu w domostwie, a jak się go przyciśnie - to podaje zużycie gazu, a jak jeszcze bardziej przyciśnie - to jeszcze nie wiadomo jakie cuda-niewidy on tam u siebie ma do ogrzewania :yes:

 

Pozwolisz, że użyje jako wstępu Twojego cytatu.

Kolega Grześ pisał:

1. Uszczelniam dom zakładając wm z rekuperacją oraz robię test szczelności.

 

I ni jak nie mogę od niego wyciągnąć jak on to robi. On natomiast podsyła mi jakieś zdjęcia, jakieś linki, natomiast nic o tym jak on to robi i czy właściwie kiedykolwiek on to zrobił.

Kolego Grzesiu jak kolega to robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...