Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

55kWh dla zbiornika 260l za grudzień to super mało śmiem twierdzić że nawet dziwnie mało chyba że przy bardzo małym zużyciu ciepłej wody.Masz więcej danych pochodzących np. z innych miesięcy?

 

Mam, poprzedni miesiąc bodajże 53 kwh... Pobór wody na poziomie 11 m3 łącznie z licznika odczyt. Do ciepłej podpięta jest zmywarka.

 

Jak u Ciebie teraz ogrzewanie? Mrozy przyszły ile idzie kwh?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, poprzedni miesiąc bodajże 53 kwh... Pobór wody na poziomie 11 m3 łącznie z licznika odczyt. Do ciepłej podpięta jest zmywarka.

 

Jak u Ciebie teraz ogrzewanie? Mrozy przyszły ile idzie kwh?

Wygląda na to że zmiana termostatów przynosi oczekiwany efekt a obecna doba to 32kWh (w zeszłym roku w styczniu tez przymroziło o ile pamiętam temp dotarła u nas w okolicę -18* wtedy odnotowałem 45kWh.

 

Wracając do zużycia pompy podłączyłem pod swoja wczoraj podlicznik(bo już jakiś czas nie chciało mi się spisywać zużycia) i tak pompa wystartowała o13-00

zakończyła pracę o 18-30 a zużyła dokładnie 3,256kWh przez 5,5 godziny aby podnieść temp z 38 do 50 stopni.Powietrze pobiera z poddasza nieużytkowego na którym w momęcie startu było 8,2 st.W podobnych warunkach pracując w ciągu miesiąca uzbierało by się dobre 90kWh.Jakim cudem pompa która podałeś z 260l zbiornikiem pobiera dziennie ~1,8kWh(sprężarka 700w) pracując 2,5 godziny w grudniowych temperaturach daje radę ogrzać codziennie wodę do 48*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że zmiana termostatów przynosi oczekiwany efekt a obecna doba to 32kWh (w zeszłym roku w styczniu tez przymroziło o ile pamiętam temp dotarła u nas w okolicę -18* wtedy odnotowałem 45kWh.

 

Wracając do zużycia pompy podłączyłem pod swoja wczoraj podlicznik(bo już jakiś czas nie chciało mi się spisywać zużycia) i tak pompa wystartowała o13-00

zakończyła pracę o 18-30 a zużyła dokładnie 3,256kWh przez 5,5 godziny aby podnieść temp z 38 do 50 stopni.Powietrze pobiera z poddasza nieużytkowego na którym w momęcie startu było 8,2 st.W podobnych warunkach pracując w ciągu miesiąca uzbierało by się dobre 90kWh.Jakim cudem pompa która podałeś z 260l zbiornikiem pobiera dziennie ~1,8kWh(sprężarka 700w) pracując 2,5 godziny w grudniowych temperaturach daje radę ogrzać codziennie wodę do 48*

 

Podaj model dokładny swojej pompy. Co do cudów, podaję to co przesyła mi inwestor.

 

Co do Twojego ogrzewania o co chodzi ze zmianą termostatów? Jakie temperatury utrzymujesz? Możesz zrobić stopkę z charakterystyką swojego domku? Izolacje, metraż itd? Łatwiej będzie wiedzieć co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wracając do zużycia pompy

Jakim cudem pompa która podałeś z 260l zbiornikiem pobiera dziennie ~1,8kWh(sprężarka 700w) pracując 2,5 godziny w grudniowych temperaturach daje radę ogrzać codziennie wodę do 48*

 

Jak posiedzisz na muratorze tyle co ja to zrozumiesz:)

Wypociny niektórych osób to nawet przestaniesz czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak posiedzisz na muratorze tyle co ja to zrozumiesz:)

Wypociny niektórych osób to nawet przestaniesz czytać.

 

Drogi kolego, podaję dane albo z własny doświadczeń i obserwacji albo od inwestorów. Nie wiem, może gość kłamie, naciąga, żartuje itd. Ale wątpię w to. Jest zadowolony z pompy. A mógłby mnie oskarżać, że to złom i bierze ogromne ilości prądu. Tymczasem cytat innego kolegi z forum z przed paru minut:

 

Grzanie tylko taniej. Hewalexa wyłączyłem miesiąc temu, chodził 3-4h dziennie, pobór mocy to 680w x 3 czyli ok 2kW Sytuacja dotyczy pompy cwu hewalexa 300L. 2kwx30 dni = 60kwh. Teraz jak są mrozy to na pewno pompa weźmie więcej. Dane poprzednie dotyczą listopada i grudnia dla Wrocławia. A to sprzed chwili dla Suwałk za listopad.

 

Najlepiej samemu kupić te 2 pompy i porównać sobie.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj model dokładny swojej pompy. Co do cudów, podaję to co przesyła mi inwestor.

 

Co do Twojego ogrzewania o co chodzi ze zmianą termostatów? Jakie temperatury utrzymujesz? Możesz zrobić stopkę z charakterystyką swojego domku? Izolacje, metraż itd? Łatwiej będzie wiedzieć co i jak.

 

Ja mam taką pompę

https://galmet.com.pl/uploads/productfiles/instrukcja_obslugi_i_montazu_pompa_ciepla_basic_galmet_pl_01042016.pdf

A to typ który podałeś

http://www.cool.pl/files/viviverti_pompy_ciepla_do_cieplej_wody_uzytkowej.pdf

Owszem są pewne różnice np. COP GALMET to 3,2 a VIVIVERTI 3,8 ale to zaledwie 0,6 różnicy

 

Co do termostatów to wymieniłem je na inne miałem 3IE ładne kolorowe dotykalskie a zamieniłem je na PT14-P(bardzo proste) ale mające dwie zasadnicze różnice, ręczną histerezę i minimalny czas załączenia. Opiszę całość na końcu miesiąca jak zakończy się test.

Stopki jakoś nie chciało mi się zrobić i tak już zostało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego, podaję dane albo z własny doświadczeń i obserwacji albo od inwestorów. Nie wiem, może gość kłamie, naciąga, żartuje itd. Ale wątpię w to. Jest zadowolony z pompy. A mógłby mnie oskarżać, że to złom i bierze ogromne ilości prądu. Tymczasem cytat innego kolegi z forum z przed paru minut:

 

Grzanie tylko taniej. Hewalexa wyłączyłem miesiąc temu, chodził 3-4h dziennie, pobór mocy to 680w x 3 czyli ok 2kW Sytuacja dotyczy pompy cwu hewalexa 300L. 2kwx30 dni = 60kwh. Teraz jak są mrozy to na pewno pompa weźmie więcej. Dane poprzednie dotyczą listopada i grudnia dla Wrocławia. A to sprzed chwili dla Suwałk za listopad.

 

Najlepiej samemu kupić te 2 pompy i porównać sobie.... :)

 

Jest tu na forum taki kolega eprom z Suwałk ma pompę hewalex+zasobnik 300l i grudzień wyszedł u niego 120kWh.Nie mam zamiaru nikogo oczerniać czy osądzać ale osobiście poddaje w wątpliwość takie małe zużycie bo o ile jest ono możliwe to tyko przy bardzo niskim zużyciu ciepłej wody.

 

To link do porównania kilku pomp jest tam też czas grzania

http://globenergia.pl/top-50-pompy-ciepla-do-cieplej-wody-uzytkowej/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką pompę

https://galmet.com.pl/uploads/productfiles/instrukcja_obslugi_i_montazu_pompa_ciepla_basic_galmet_pl_01042016.pdf

A to typ który podałeś

http://www.cool.pl/files/viviverti_pompy_ciepla_do_cieplej_wody_uzytkowej.pdf

Owszem są pewne różnice np. COP GALMET to 3,2 a VIVIVERTI 3,8 ale to zaledwie 0,6 różnicy

 

Co do termostatów to wymieniłem je na inne miałem 3IE ładne kolorowe dotykalskie a zamieniłem je na PT14-P(bardzo proste) ale mające dwie zasadnicze różnice, ręczną histerezę i minimalny czas załączenia. Opiszę całość na końcu miesiąca jak zakończy się test.

Stopki jakoś nie chciało mi się zrobić i tak już zostało:)

 

Na wydajność ostateczną będzie wpływać długość przewodów przyłączeniowych do pompy i ich rodzaj. Również straty ciepła zbiornika. No i pozostałe kwestue takie jak pobór wody :) Trochę tego jest i jak się ziarnko do ziarnka uzbiera to może różnie być. Założyłem taką kolejną i zobaczymy jak będzie zjadać o ile inwestor podłączy ją pod podlicznik. Z resztą sam do takiej się przymierzam jak pozbędę się gazu a na to się zanosi u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu na forum taki kolega eprom z Suwałk ma pompę hewalex+zasobnik 300l i grudzień wyszedł u niego 120kWh.Nie mam zamiaru nikogo oczerniać czy osądzać ale osobiście poddaje w wątpliwość takie małe zużycie bo o ile jest ono możliwe to tyko przy bardzo niskim zużyciu ciepłej wody.

 

To link do porównania kilku pomp jest tam też czas grzania

http://globenergia.pl/top-50-pompy-ciepla-do-cieplej-wody-uzytkowej/

 

Ja jego cytowałem. Od grudnia grzeje grzałkami tak jak pisał. W listopadzie grzał jeszcze normalnie :) Przynajmniej tak napisał. W temacie o grzaniu z COP 1, specjalnie go pytałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wydajność ostateczną będzie wpływać długość przewodów przyłączeniowych do pompy i ich rodzaj. Również straty ciepła zbiornika. No i pozostałe kwestue takie jak pobór wody :) Trochę tego jest i jak się ziarnko do ziarnka uzbiera to może różnie być. Założyłem taką kolejną i zobaczymy jak będzie zjadać o ile inwestor podłączy ją pod podlicznik. Z resztą sam do takiej się przymierzam jak pozbędę się gazu a na to się zanosi u mnie.

 

Zgadza się pompę montowałem osobiście więc temat podłączenia osobiście przerobiłem.W likach które podałem możesz przeczytać o czasie grzania przy określonych warunkach (temp powietrza zasysanego) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się pompę montowałem osobiście więc temat podłączenia osobiście przerobiłem.W likach które podałem możesz przeczytać o czasie grzania przy określonych warunkach (temp powietrza zasysanego) :)

 

Zobaczymy po styczniu :) Tak czy inaczej czekam na podsumowanie i informację z wymiany tych Twoich termostatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55kWh dla zbiornika 260l za grudzień to super mało śmiem twierdzić że nawet dziwnie mało chyba że przy bardzo małym zużyciu ciepłej wody.Masz więcej danych pochodzących np. z innych miesięcy?

 

Mam, poprzedni miesiąc bodajże 53 kwh... Pobór wody na poziomie 11 m3 łącznie z licznika odczyt. Do ciepłej podpięta jest zmywarka.

 

 

1,8 kWh można podgrzać o 34 st. ok 43 litrów wody. Z 7 st do 42 st

COP = 3 da nam ok. 130 litrów wody dziennie o temp. 42 st.

Uwzględniając straty na przesyle i zbiorniku zapewne nie będzie to więcej niż 100 - 110 litrów/dobę. 3 m3/miesiąc

Trochę przymało, nawet dla 2-ch osób, zwłaszcza przy poborze całkowitym na poziomie 11 m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego drodzy Panowie piszecie o PC skoro to wątek o panelach na podczerwień ? Jest kilka osobnych wątków odnośnie PC więc niepotrzebnie zaśmeca się ten.

 

 

 

 

Chodzi mi o panele z tej firmy http://allegro.pl/grzejnik-elektryczny-podczerwieni-tanie-ogrzewanie-i6666298560.html?reco_id=c61d9441-d2a6-11e6-8912-b8ca3a69c898&ars_rule_id=201 są tanie i o wiele tańsze od tych markowych. Jak z gościem pisałem to twierdzi że różnica w cenie miedzy jego produktami a tymi zachodnimi jest w tym ze oni mają EURO a my PLN a jakość też jest wysoka. Na pewno nie opłaca się kupować paneli zachodnich bo koszt na cały dom jest taki że za to kupi się PC do grzania (nie markową ale jakąś dobrą). Ciekawe czy tkoś ma panele od nich i czy są faktycznie tak dobre jak gość mnie zapewnia. :confused:

 

Bazując na tym produkcie z linku który podał kolega, ktoś kto posiada z was taki panel grzewczy może się wypowiedzieć ile realnie pobiera prądu zakładając że jest do ogrzania pokój o wielkości 18m2 do temp 21stopni tak aby temperatura utrzymywała się na tym poziomie przez 10h ?

Edytowane przez nordzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego drodzy Panowie piszecie o PC skoro to wątek o panelach na podczerwień ? Jest kilka osobnych wątków odnośnie PC więc niepotrzebnie zaśmeca się ten.

 

 

 

 

 

 

Bazując na tym produkcie z linku który podał kolega, ktoś kto posiada z was taki panel grzewczy może się wypowiedzieć ile realnie pobiera prądu zakładając że jest do ogrzania pokój o wielkości 18m2 do temp 21stopni tak aby temperatura utrzymywała się na tym poziomie przez 10h ?

 

Przymierzam się do kupna aby przetestować. Ale nawet jak wyszło by "fajnie" to pewnie i tak nie uwierzy większość. Znam to na przykładzie innych rzeczy jak wrzucam pomiary, fotki a i tak znajdzie ktoś dziurę w całym. Najlepiej kupić samemu i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego drodzy Panowie piszecie o PC skoro to wątek o panelach na podczerwień ? Jest kilka osobnych wątków odnośnie PC więc niepotrzebnie zaśmeca się ten.

 

 

 

 

 

Bazując na tym produkcie z linku który podał kolega, ktoś kto posiada z was taki panel grzewczy może się wypowiedzieć ile realnie pobiera prądu zakładając że jest do ogrzania pokój o wielkości 18m2 do temp 21stopni tak aby temperatura utrzymywała się na tym poziomie przez 10h ?

 

Rozmowy wykraczające poza główny temat nie są na forum niczym nienormalnym ale zgadzam się z kolegą że czas wrócić do tematu:)

 

Panele zaprezentowane w linku nie mają żadnej cudownej ceny ja dwa lata temu zakupiłem 9 sztuk (7x650w i 2x900w) za 7200brutto w jednej z polskich firm średnia cena na panel wyszła 800zł dla całkowitej mocy 6,35kW.Aby zakupić podobna moc musiał bym kupić ponad 11szt(tych z linku) co wyszło by 7040zł.

 

Prądu panel pobiera tyle i wynosi jego moc czyli 550w a to czy dana mocą da się ogrzać pokój 18m2 i utrzymać stała temp zależy od tego jak szybko to ciepło z tego pokoju ucieka.Producent u którego ja zakupiłem panele podaje że panel 650w ma zastosowanie do pomieszczenia o wielkości 10m2.Utrzymaniem temp zajmuje się termostat który cyklicznie załącza panel i utrzymuje zadaną temperaturę.Zużycie będzie wynikiem mocy do czasu pracy a jakie to zależy od zapotrzebowanie pomieszczenia na ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd panele zużyły 2576 kWh energii, co daje średnio 24,5 kWh zużycia energii na dobę.

 

Kolego Nordzik - trudno będzie podać zużycie energii, gdyż każde mieszkanie / dom jest inne.

Może Ci pomoże mój średni koszt ogrzewania 48 metrowego mieszkania panelami, który wynosił w zeszłym roku 3,80 PLN za metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...