Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rok temu po remoncie działki też zdecydowałem się na zamontowanie paneli. Długo szukałem firmy która by mi to zrobiła (znalazłem parę wątków na różnych forach, ale w większości było to oczernianie konkurencji). Więc napisałem maile do firm które mi się spodobały z prośbą o wycenę i dodatkowe informacje (będą spojlery:)

 

http://www.infrapanel.pl

http://www.redwell.com/pl

http://www.najtanszeogrzewanie.pl

 

Kontakt z redwell nie za bardzo mi się udał, więc na nich się nie zdecydowałem. Infrapanele było w porządku. Ale najbardziej przyłożyli się (odpowiadali w wyczerpujący sposób na każde moje pytanie) z najtanszeogrzewanie i dodatkowo mieli najtańszą ofertę (ale najlepiej sam pisz/dzwoń i pytaj o co zapragniesz:)

 

Montaż poszedł sprawnie i szybko więc nie mam co narzekać.

Niestety nie jestem w stanie powiedzieć jak i za ile działają te panele. Na działce w zimie byłem ze dwa razy i jedyne co widziałem to że ładnie trzymają zadaną temperaturę na termostatach euroster 2006 (i że szybko się rozgrzewają, bo raz dla sprawdzenia podkręciliśmy na 19 stopni i po jakimś kwadransie było już naprawdę ciepło). Niestety rachunku za elektryczność też jeszcze nie widziałem, a mógłbym Ci dość dokładnie powiedzieć ile energii poszło przez całą zimę (miała być utrzymana temperatura 7 stopni) i był to jedyna rzecz pobierająca elektryczność na działce (ale trzeba zaznaczyć że mury cienkie i bez ocieplenia więc mam nadzieję, że nie pójdę z torbami:).

Edytowane przez rudy_stp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko nie bardzo rozumiem co ma paliwo (źródło ogrzewania) do wilgotności. Jeśli ktoś ma parno w domu to nie z powodu ogrzewania gazem tylko kiepskiej wentylacji. Jak rozumiem ogrzewania na podczerwień nie powoduje wymiany powietrza w domu ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Oj brak mi słów na takie podejście.... do wszystkiego jesteś tak negatywnie nastawiony? To, że nie mam tyle wpisów na forach ile Ty, bo szkoda mi na takie rzeczy czasu to nie znaczy , ze od razu musze kogoś reklamować...

 

Tak BTW każdy sądzi po sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Czy ktoś posiada jedno z tych dwóch rodzajów ogrzewania http://www.panele-grzewcze-podczerwien.pl/ i http://www.infrapanel.pl nie chodzi mi dokładnie o panele z tej firmy, ale o porównianie szkła i aluminium. Czy któreś jest mniej wydajne? Które lepiej grzeje itd.? Bede wdzieczny za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Jestem, jestem. Może jeszcze nie ogrzewający dom ale salon w bloku z wielkiej płyty ogrzewam takim panelem. Panel o mocy 1000W o wymiarach 120X60cm ze szklanym frontem

SAM_1420.jpg

SAM_1422.jpg

Mam propozycje na takie panele za 24 kpln, lub z innego źródła panele z fakturą a'la styropian za 15 kpln, te droższe właśnie testuję a te tańsze nie wiem co i nich wiadomo dlatego czekam tu na fm na opinie. Ten szklany będę miał jeszcze przez tydzień i na koniec testu opiszę wrażenia.

SAM_1420.jpg

SAM_1422.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i jak się dopiszę, póki co jako 'teroretyk' - przy dobrych wiatrach montaż paneli za rok :D.

A wiecie że za dodatkową opłatą możecie sobie z tej tańszej firmy zamówić pomalowanie w dowolny obraz (Mona lizak?).

Iwona i Mariusz mają jeden taki w sypialni lub salonie w klimacie 'morskim'.

Lub za 50 zł 2 panele na dowolny jednolity kolor.

Już pytałem pana Wojewodę i później już przemalowywać nie można.

PS: fajny watek będę zaglądał

blekowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie ogrzewać prądem, to czy nie lepiej kupić za 4kzł grzejniki elektryczne lub maty i 20kzł przeznaczyć na rachunki ? Efekt będzie ten sam, a 20kzł to parę lat ogrzewania za darmo...

Efekt może i będzie ten sam, ale rachunki za prąd przy ogrzewaniu grzejnikami elektrycznymi będą dużo wyższe.

Edytowane przez Kasieńka i Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i jak się dopiszę, póki co jako 'teroretyk' - przy dobrych wiatrach montaż paneli za rok :D.

A wiecie że za dodatkową opłatą możecie sobie z tej tańszej firmy zamówić pomalowanie w dowolny obraz (Mona lizak?).

Iwona i Mariusz mają jeden taki w sypialni lub salonie w klimacie 'morskim'.

Lub za 50 zł 2 panele na dowolny jednolity kolor.

Już pytałem pana Wojewodę i później już przemalowywać nie można.

PS: fajny watek będę zaglądał

blekowca

Zaglądaj ale czasami coś napisz o infrared:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rachunki za prąd przy ogrzewaniu grzejnikami elektrycznymi będą dużo wyższe.

Przy sprawności jednych i drugich = 100% ? Cudów nie ma i fizyki nie przeskoczysz, a w dodatku nie ma jak zakumulować energii, na co pozwolą np. maty w podłodze (grzejniki akumulacyjne też, ale ich koszt jest niestety wyższy niż mat). Tania taryfa to prąd o mniej więcej połowę tańszy.

Może ktoś kto ma taki wynalazek jak panele na podczerwień (w sumie podłogówka to też taki duży panel na podczerwień ;-) tylko o wiele tańszy) podzieli się jakimiś realnymi wynikami, czy rzeczywistym zużyciem prądu ? Zapraszam do arkusza z mojej stopki.

Edytowane przez rwxw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna ogrzewam mieszkanie w starym budownictwie (kamienica 107 lat) o pow. 37 m2 wys. 2,6 m panelami. Są to najprostsze panele i chyba najtańsze. Cztery panele po 700W. Do każdego sterownik. Mieszkanie na parterze w środku budynku. Co prawda na razie jest ciepło Ale nie jest chyba źle. Temperatura ustawiona na 17 noc, 19 dzień , odczuwalna 20-21. Dodatkowo mam kozę( kominkowa INGRID) do dogrzania i pali się w niej ok 3 godz. między 16-19. Koza spala śmieszne ilości brykietu drzewnego (ok 40 kg worek wystarcza na 5 dni =4 zł/ dzień) . W momencie gdy się pali w kozie temp w pokoju w którym jest koza 27, pozostałe pomieszczenia czyli drugi pokój ,kuchnia i łazienka ok 22-23 stopnie. Trudno policzyć ile samo ogrzewanie bierze bo jest jeszcze bojler do CUW 80 l, dwa komputery telewizor ,lodówka i pralka i oświetlenie . Dzienne zużycie za listopad na całe mieszkanie to ok. 12 kW. Myślę że samo ogrzewanie nie więcej teraz jak 3 kW dziennie. Jeżeli będą niskie temp. i zużycie wzrośnie do 7-8 kW za ogrzewanie to nie będzie tragedii. Zdaję sobie sprawę że dużo daje te 3 godz. palenia w kozie, ale to jest jakaś alternatywa na dogrzanie. Koszt paneli i sterowników to 4x900 zł za grzejniki i 4x 150 zł za sterowniki, czyli 4200 zł. Remont kapitalny był robiony teraz i rozważałem założenie ogrzewania gazowego. Niestety, w Gdańsku to droga przez mękę, a ceny kosmiczne. Koszt instalacji co gaz. z robocizną to 13-15 tys. zł plus 1,7-2,2 tys w komin. Tak mi wyceniano taką instalację. Więc zdecydowałem się na panele i kozę ( poprzedni właściciel ogrzewał całe mieszkanie jednym piecem kaflowym). Całkowity koszt instalacji paneli i kozy to 5,2 tys. zł. Czyli zostało mi 10 tys. zł na dokładanie do droższego w eksploatacji ogrzewania. Zakładając że będzie to ok. 900 zł więcej za sezon grzewczy, to wystarczy na 11 lat dokładania.Nie liczę kosztów serwisowania instalacji pieca co, bo pewnie jeszcze doleciały by ze 2 lata. Po zimie obliczę całość i dam znać jak i co. Na razie młodzież zadowolona( mieszka tam aktualnie mój syn z dziewczyną).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kniaź dzięki za wpis, tylkko czy mógłbyś doprecyzować jednostki zużycia prądu, podajesz kW a to jednostka mocy. Czy chodziło ci o kWh? Wtedy będzie wszystko jasne. Z lektury raportu który wyżej przytaczam wynika jeszcze jedna, przyjemna właściwość paneli, zwłaszcza dla mieszkających w starym budownictwie. Panele wysuszają mury, poprawiając ich właściwości termoizolacyjne - po pewnym czasie powinieneś zauważyć mniejsze zużycie pradu na grzanie:yes:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...