Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

no to redukować rure spalinową czy nie redukować?


marcef

Recommended Posts

Wkład to basia 15 kw z kratek -wylot ma masakryczny bo 200 cm (nawet piec centralny ma mniej),

zastanawiam sie nad taką kolejnością od czopucha w góre:

- rura 50 cm fi200 z radiatorem

-redukcja z fi 200 na 180

- rura 50cm fi 180 z radiatorem

- redukcja z fi 180 na 150

-kolano 1x45stopni fi 150

- rura50cm fi 150 wchodząca do komina pod kątem 45 stopni

- dalej już tylko 5 m komina z tradycyjnej cegły czyli 12x24cm

 

Pytania są dwa

1 czy ma to sens ? (uważam że ma, bo radiatorami odzyskam trochę ciepła, dolot do kominka jest poprowadzony rurą kanalizacyjną fi 110 więc wylot fi 150 jest wg mnie ok , po zamknięciu przepustnicy na dolocie nie będzie szarpało tak powietrza z kominka tylko żar w popiele utrzyma sie dłużej np do następnego dnia czyli 8h co gwarantuje bezproblemowe zapalenie sie drewna nazajutrz rano - właśnie rozpalanie wpłynęło na zakup wkładu bezpopielnikowego bo przez popielnik szybciej wydmucha żar tak że nad ranem nie ma szans na kontynuacje palenia - większość tych co ma popielniki to kilka godzin i czarno w palenisku , a dwóch co mają bezpopielnikowe to nie mają problemów z rozpałką nawet do 12 h )

 

2 Mam wrażenie ze przesadziłem z pierwszym pytaniem więc drugiego Wam oszczędzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przesadzasz. Ze skakaniem po wątkach i z pomysłami (głupimi - tak jak ten z redukowaniem). Zrób porządek. Pokasuj watki i wypowiedz się w jednym....Może wtedy ktoś się zlituje...

Przeskoczę do ciebie na chwilę bo masz znowu kurna rację .....a może kubełek zimniutkiej wodziuni mu się przyda przed tym skakaniem?:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem na tym forum co najmniej dwa rodzaje użytkowników .

1 Tych co pytają lub nie wiedzą lub potrzebują pomocy .

2 Tych co robią sobie z tego wszystkiego żarty .

 

Ja należę do tych pierwszych a Wam eniu i niktspecjalny no cóż .... życze udanej zabawy - szkoda że kosztem innych bo to niskie jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....nie będzie szarpało tak powietrza z kominka tylko żar w popiele utrzyma sie dłużej np do następnego dnia czyli 8h...........

 

Palisz w kominku non-stop ???

 

.bo przez popielnik szybciej wydmucha żar tak że nad ranem nie ma szans na kontynuacje palenia........

 

Ja tam mam i popielnik i popiół i żar i smolucha w salonie i narażam się u branży i z tym żyję dopóki nie wymienię wkładu.:p

 

..... Mam wrażenie ze przesadziłem z pierwszym pytaniem więc drugiego Wam oszczędzę...........

 

No i tego się trzymaj ......to się nazywa techniczna powściągliwość FM :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktspecjalny

Palić mam zamiar na okrągło w momencie jak bedzie potrzeba(okresy przed zimą i ew po zimiie) tzw przejściowe , takie dla nastroju też będą pewnie

Moze masz i smolucha , ale jak sie okazuje miałeś szczęscie ze na takiego trafiłeś że trzyma żar, lub dałeś za niego ciut więcej niz 1500 zeta

 

eniu

złoszcze sie na odpowiedzi nie bo nie - pewnie nie tylko ja , Mam sie za logicznego wiec lubie wiedziej dlaczego coś tak a nie inaczej.

Dotarło do mnie np że wylot trzeba pod kątem 45stopni , bo jak sadzy naleci to nijak tam sie nie da wejść i wycyzścić, półka dekompresyjna - początkowo zbędny komplikator , teraz wiem że napręzeń stropom lbetonowym oszczedza a drewnianym zmniejsza ryzyko zapłonu , Dzięki 5 dniom jak pewnie zauwazyliście wiem że nie będę miał GK zabudowy ztopiącą sie wełną czy klejem - wkażdym razie ze smrodem tylko z płyt izolacyjnych . Wszystko to jest kamieniem milowym jaki został wykonany w mojej głowie .

Stało sie to dzięki nie komu innemu tylko Wam drodzy stali bywalce na tym forum - dla których to jest i może w koło wojtek , ale dla mnie to jest niewyobrażalna rewolucja bo zmieniło sie wszystko co sobie zaplanowałem , Całe szczęście że jestem przed a nie w trakcie jak zerocool ale jak widzicie on też ewoluował. i nie poszedł pod prąd. Owszem długo trwało zanim znależliście nić porozumienia ale sie udało

Dlatego uważam że podrażnić się można - a nawet trzeba - ale poza tym warto wytłumaczyć - tym bardziej nowicjuszom jak ja bo im więcej sie dowiaduje tym bardziej jestem przekonany ze kominek to nie bułka z masłem i mam coraz mnijejszą ochotę do jego spartolenia samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palić mam zamiar na okrągło w momencie jak bedzie potrzeba(okresy przed zimą i ew po zimiie) tzw przejściowe , takie dla nastroju też będą pewnie

Moze masz i smolucha , ale jak sie okazuje miałeś szczęscie ze na takiego trafiłeś że trzyma żar, lub dałeś za niego ciut więcej niz 1500 zeta

 

Mam i jak na razie przed wymiana mnięęę cały czas prosi by go pozostawić :D

.......Dotarło do mnie.........

Brawo,że coś w końcu do ciebie dociera a nie okoniem do FM

....Dlatego uważam że podrażnić się można - a nawet trzeba.....

 

moszna.moszna :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...