Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Lechma która nie grzeje


arass72

Recommended Posts

Witam.

Ale fotki to już Wojtek zamieszczał na FM i opisywał swoje wrażenia z palenia we własnym kominku ... :p

Pozdrawiam.

 

Foreścik nie robimy sobie jajeczek z raniutka :D.Widzisz jak postami namieszał jednopostowiec aja go zacytowałem i głupota się powieliła.Ale na poważnie to nadal czekam na odp.na w/w posty a o fotki wojtka nie prosiłem.:mad::p:D:no::p:sick::(.wybierz właściwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Załóż wątek Poczekalnia Stańczyka...:D Wszystko czego nie kumasz tam wal, bo wew wontkach zaczynasz się gubić, bardziej od jednopostowca...:yes:

 

Nie boj mam ciebie za plecami ze swoimi pierdami :D:D.Ale wiesz co Tobie też przydałby się nowy topik-wącio."pierdy enia co pitoli do znudzenia":lol2::lol2::lol2:.Tam już możesz te hiciory wklejać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że nie jesteś zmienny w uczuciach....Wiesz...ja tylko ciągle szukam potwierdzenia....:hug:

Eniu no trza mieć jakąś odskocznie ,nie?Ja to się cieszę ,że ty dzięki mnie ją znalazłeś a reszta to takie twoje pierdy poprzeplatane naleciałościami z dawien dawna.Nie zmieniaj tego :no::yes::D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie to chciałem jeśli to możliwe abyś potwierdził to o czym napisałeś wyżej...

Chyba sobie jaja robisz... :o :spam:

Ale ok...

 

Potwierdzam to, co napisałem. Ale nie rozumiem, po co zdjęcia ze sterownika z temp. :wtf: Przecież nie jestem w sądzie, tylko na forum i jeśli piszę, że szyba jest czarna, to nie będę załączał fotki, a jeśli mówię, że dymi zawsze gdy w kominku jest poniżej 45 stopni to zdjęcie i tak niczego nie udowodni (nie mam możliwości zrobienia jednego zdjęcia na którym będzie zarówno temp. sterownika jak i czarna szyba). Poza tym musiałbym stać cały dzień przed sterownikiem i robić zdjęcia co godzinę (od rana do wieczora). Musiałbym wziąć dwa dni urlopu, żeby opisać to wszystko zdjęciami: czekać i strzelać fotki co godzinę przez dwa dni...

 

Komin czyszczony każdego listopada.

Dolot powietrza do kominka z przepustnicą zamykającą się od 60 stopni i pełnym zamknięciu przy 65. Szyber trzymam otwarty aż do osiągnięcia przez kominek 65stopni. Kominek działa z gazówką, w której odłącza się c.o. przy temp kominka 36stopni (bez względu na temp. w domu). Pompa kominka (przed wymiennikiem) i c.o. włącza się przy 36 stopniach w kominku, a c.w.u. przy 45 w kominku (i wyłącza się przy osiągnięciu przez c.w.u. 55stopni). Ale to jest za wymiennikiem, więc jaki to ma wpływ na kopcenie?

 

...Fotkę z rozpalania, jak układasz drewno,......
W poprzek kładę 2-3 kawałki 5-letniej suchutkiej dębiny (dł. ok.30cm i takim samym obwodzie), na to wzdłuż grab lub buk - 2-3 duże kawałki (~45cm, i taki sam obwód, dwa sezony pod dachem ). Kora w dębinie zapala się od papieru od razu.

 

 

...fotkę temp. ze sterownika przed rozpalaniem...
Temp w kominku "niedokładanym" przez 3-6godzin: 20-36 stopni. Temp. w czasie dokładania w rozgrzanym: 40-50. Temp. wody za wymiennikiem - 25-40 (ale jak się to ma do dymienia kominka - @niktspecjalny - wyjaśnij proszę :-? :???: :???: )

 

 

...i jak włączają się pompy np.Fotkę temp.wew w domu ze sterownika przed i po np.2-ch godz. palenia...

Temp. w domu to 18-20 przed rozpalaniem (gdy kominek jest zimny), ale to raczej rzadkość, więc przeważnie jest 19-20 w trakcie dokładania, a przy dobrze rozgrzanym - 21-22. Bez względu na temp w c.o., c.w.u. oraz w pokoju i na dworze - kominek zawsze kopci do momentu osiągnięcia ~55stopni. (ale jak się to ma do dymienia kominka - @niktspecjalny - wyjaśnij proszę :???: :???: :???: )

 

 

...Temp.na zewnątrz przed rozpaleniem itp....
To też raczej nie ma znaczenia (od -10 do 15) - kominek kopci do momentu osiągnięcia 55. (ale jak się to ma do dymienia kominka - @niktspecjalny - wyjaśnij proszę :???: :???: :???: ). Zauważyłem jedynie, że podczas mgły rozpala się wolniej (dłużej zajmuje złapanie ciągu w kominie - ale to logiczne ze względu na wilgotność i "ciężar własciwy" powietrza, oraz kompletny brak ruchu powietrza). Czy fotkę mgły też chciałbyś żeby dołączyć?

 

 

...i ...czy to by ci wystarczyło????????????:(
Tak - myślę, że do opisu złego działania na pewno wystarczy. A fotki (no może poza czarną szybą) nic nie pomogą, nic nie dodadzą, ani nic nie udowodnią :mad: . No i jak się to ma do dymienia kominka - @niktspecjalny - wyjaśnij proszę :???: :???: :???:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw mi nagadałeś a potem jak indianin odjechałeś :(.

#38 ,#40 .Dwa posty na które nie uzyskałem odpowiedzi.Nie mam racji,nie znam się:

 

teraz już wiesz ale osoo ,osoo chozi ??? :p.

Przy okazji myślałem ,że stać cię będzie na odpowiedź jegomościa jednopostowca.:D

 

 

pisząc twoim stylem .... hmm widzisz ja jestem zwolennikiem profilaktyki , Ty najwyraźniej leczenia pourazowego :)

 

może rozkminisz o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc twoim stylem .... hmm widzisz ja jestem zwolennikiem profilaktyki , Ty najwyraźniej leczenia pourazowego :)

 

może rozkminisz o co chodzi :)

 

Co tu rozkminiać. Masz swój kosmos kominkowy który się tylko liczy i amen Jak dla mnie twoja profilaktyka nawet w zrozumieniu pojedynczej jednostki powinna redukować to co jest nie do zaakceptowania.U ciebie jest niestety na odwrót.:yes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

witali.j.czy ten twój kominek to super bubel???:D

..ale jak się to ma do dymienia kominka - @niktspecjalny - wyjaśnij proszę......

Przypominam ,że to ty masz problem i to większy niż myślałem ,to tobie kopci,to ty masz grata w salonie,to tobie się mani wymiana na inny egzemplarz.Mając taką wiedzę na temat lechmy i jej nie przydatności do użytkowania i tych soczystych wypowiedział śmiało mogę stwierdzić,że na postawione pytanie które tyle razy cytujesz odpowiedź może być tylko jedna:

....ale jak się to ma do dymienia kominka - @niktspecjalny - wyjaśnij proszę....

Wymień kominek ale sprawy palenia pozostaw swojej drugiej połowie.Zobaczysz świat w innych kolorach :D:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

witali.j.czy ten twój kominek to super bubel???:D ... Wymień kominek ale sprawy palenia pozostaw swojej drugiej połowie.Zobaczysz świat w innych kolorach :D:p

Widzę, że ...

1. Dużo piszesz, ale żadnych rozsądnych rad nie dajesz.

2. Zadajesz pytania, niby pomocnicze, ale odpowiedzi na problem - ZERO.

3. "Sprawę palenia zostaw drugiej połowie" - że niby co..., bo ma dłuższe włosy od moich?

4. Może jakieś konkrety - bo w ten sposób, tymi dziwnymi pytaniami (np. o fotki) możesz równie dobrze być ekspertem w sprawach konstrukcji lądownika na Marsa, czyli 100 pytań i 100 odpowiedzi kompletnie nikomu niepotrzebnych.

5. Ja odpowiedziałem na pierwotne zapytanie w tym poście, opisałem również swój problem myśląc, że ktoś na forum Muratora w wątku "Lechma.." coś konkretnego odpisze.

...A tu ...same trole. A jedyną radą (po 10 zajemądrych pytaniach): "Przepaliła ci się żarówka to wymień żyrandol :wiggle: . Hahaha!, ale jestem inteligentny i dowcipny :D ".

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ...

1. Dużo piszesz, ale żadnych rozsądnych rad nie dajesz.

2. Zadajesz pytania, niby pomocnicze, ale odpowiedzi na problem - ZERO.

3. "Sprawę palenia zostaw drugiej połowie" - że niby co..., bo ma dłuższe włosy od moich?

4. Może jakieś konkrety - bo w ten sposób, tymi dziwnymi pytaniami (np. o fotki) możesz równie dobrze być ekspertem w sprawach konstrukcji lądownika na Marsa, czyli 100 pytań i 100 odpowiedzi kompletnie nikomu niepotrzebnych.

5. Ja odpowiedziałem na pierwotne zapytanie w tym poście, opisałem również swój problem myśląc, że ktoś na forum Muratora w wątku "Lechma.." coś konkretnego odpisze.

...A tu ...same trole. A jedyną radą (po 10 zajemądrych pytaniach): "Przepaliła ci się żarówka to wymień żyrandol :wiggle: . Hahaha!, ale jestem inteligentny i dowcipny :D ".

 

:bye:

 

Już nie powinienem ale mnę nakręciłeś pozytywnie to się wypowiem.

 

ad1 znasz kwiat o zwiewnej nazwie grudzień???Kwitnie tylko w grudniu.Przedstawiając taką tezę nie podparłeś jej argumentami.Udzielając rad popatrz tez na treść swoich wypowiedzi.

ad2. "mówił dziad do obrazu a obraz do niego ani razu".powtarzam to ty masz problem a ja go już rozwiązałem. Wymień wkład.

ad3. może tchnąc inne życie w nowy kominek bo ty już z lechmą dałeś popis.Szkoda kasy na którą swoją połowę naraziłeś

a włosy czy ma dłuższe czy krótsze zostawiam tobie pamiętając by za bardzo półkuli nie narażać.

ad4.Konkrety masz już u siebie w chałupie.Wszystko masz,lechmę a tak na prawdę nie masz nic.Kupę biadolenia nad lechmą i nic więcej.

ad5.jeśli komuś zarzucasz ,że jest trollem zobacz czy ty sam nie trollujesz.Zapomniałeś ,że tu na forum są też i ci którzy mają odwrotne zdanie na temat lechmy.Zapomniałeś o tym i dlatego cię poniosło.To nazywamy frustracją jeśli wiesz co ona oznacza.Pozostawiam to tobie.

."Przepaliła ci się żarówka to wymień żyrandol......

i tu jak frustrat dałeś się ponieść emocjom ,zupełnie niepotrzebnie.Mając lechmę bubla wymieniasz na Elle/Effe (CTM).Jeśli przepaliła ci się żarówka to przy wymianie jaką szykujesz swojej połowie wymiana żyrandola to pikuś.Pan Pikuś.:D:D:P

No niestety nie jesteś inteligentny a tym bardziej dowcipny jezdeś za krótki bolek dla mnie witali.j

 

p.s przeczytaj dokładnie na co wymieniasz swoją lechmę ,żeby się nie okazało by ktoś w domu musiał pracować na dwa etaty.:yes::yes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie powinienem ale mnę nakręciłeś pozytywnie to się wypowiem.

 

ad1 znasz kwiat o zwiewnej nazwie grudzień???Kwitnie tylko w grudniu.Przedstawiając taką tezę nie podparłeś jej argumentami.Udzielając rad popatrz tez na treść swoich wypowiedzi.

Więc "kolego" przeczytaj jeszcze raz mojego pierwszego posta w tym wątku - tam są odpowiedzi. A w dzisiejszym dałem Ci i reszcie forumowiczów dokładne ustawienia. A argumenty - na co? Na prawidłowe podłączenie pompy i dobre ustawienie sterownika?! Przy czym pytałem się, po co Ci odpowiedzi na Twoje "inteligentne" pytania i nadal odp. nie uzyskałem. Sam zarzucasz innym, że nie odpowiadają i sam tych odpowiedzi nie dajesz pisząc swoje blablabla ... to jest właśnie miedzy innymi trolowanie

 

 

ad2. "mówił dziad do obrazu a obraz do niego ani razu".powtarzam to ty masz problem a ja go już rozwiązałem. Wymień wkład.
To po co w ogóle piszesz w tym wątku, skoro nie masz nic do zaoferowania w naprawie/poprawie zaistniałej sytuacji poza "wymień sobie wkład"?

 

 

ad3. może tchnąc inne życie w nowy kominek bo ty już z lechmą dałeś popis.Szkoda kasy na którą swoją połowę naraziłeś a włosy czy ma dłuższe czy krótsze zostawiam tobie pamiętając by za bardzo półkuli nie narażać.
Co do Twoich półkul (obydwu) - szkoda gadać - nie przypuszczałem, nie wiedziałem, że wplączę się w tak idiotyczną dyskusję o niczym. Widzę (już po jednym dniu), że zarówno Ty tak jak i Twój interlokutor robicie sobie posty stając się fachowacami od ilości postów, którzy na niczym się nie znają i w niczym nie pomogą.

 

 

ad4.Konkrety masz już u siebie w chałupie.Wszystko masz,lechmę a tak na prawd[ę nie masz nic.Kupę biadolenia nad lechmą i nic więcej.
Poprosiłem, żebyś powiedział: w czym miały by pomóc i po co Ci fotki i reszta pytań o temp. - no cóż: "Gadał dziad do obrazu"...

 

 

ad5.jeśli komuś zarzucasz ,że jest trollem zobacz czy ty sam nie trollujesz.Zapomniałeś ,że tu na forum są też i ci którzy mają odwrotne zdanie na temat lechmy.Zapomniałeś o tym i dlatego cię poniosło.To nazywamy frustracją jeśli wiesz co ona oznacza.Pozostawiam to tobie.
Wręcz przeciwnie: nie chwaliłem Lechmy ani razu - pytałem się jak można polepszyć jej działanie.

 

 

i tu jak frustrat dałeś się ponieść emocjom ,zupełnie niepotrzebnie.Mając lechmę bubla wymieniasz na Elle/Effe (CTM).Jeśli przepaliła ci się żarówka to przy wymianie jaką szykujesz swojej połowie wymiana żyrandola to pikuś.Pan Pikuś.:D:D:P

No niestety nie jesteś inteligentny a tym bardziej dowcipny jezdeś za krótki bolek dla mnie witali.j

Co do inteligencji to widać ją w Twojej paplaninie bez sensu. Żadnych konkretów poza "wymień wkład". Poza tym nie pisałem, że chcę wymienić na CTM, ale że myślałem wcześniej o jej zakupie, zanim cokolwiek zrobiłem: CTMa nie mam i się nie wypowiadam. Zanim wymienię kominek to sobie sprawdzę co jest dobrego, ale nie najdroższego na rynku, ale przedtem poczytam na innych forach co inni sugerują. Bo na tym wątku poza dwoma trolami (niktspecjany i Wojtek R) nic nie ma co by dotyczyło odpowiedzi na jego temat.

 

 

p.s przeczytaj dokładnie na co wymieniasz swoją lechmę ,żeby się nie okazało by ktoś w domu musiał pracować na dwa etaty.:yes::yes::D
Patrz odp. wyżej... A co do inteligencji - no cóż - powiedzenie komuś, że jest mało inteligentny świadczy o jeszcze niższej inteligencji tego, kto tak mówi... :yes::yes::yes: . Poza tym masz rację - za cienki Bolek jestem dla Ciebie i na to Twoje trolowanie... Bo co do porad - to z kolei Ty jesteś "Cienki Bolek"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie możesz obrażać bo mi to tiko ale nie potrzebnie w to wplątałeś wojtka R.On drogi witali.ju jest na tym FM chroniony immunitetem FM :yes: Powinieneś go przeprosić bo nie dość ,że nie czytasz ze zrozumieniem tekstu pisanego to masz kłopoty i to poważne z jego interpretacja a co dalej idzie ze złym poruszaniem się wewnątrz wątku Nie chcę cię już czytać bo mi się omsknie nie na temat lechmy i stanie się jasność.Tyle z mojej strony.:mad:

 

p.s

dodam oprócz wymiany lechmy na inny model kominka powinieneś zastanowić się czy dobrze ustawiłeś charakterystyki pracy pomp.Twoja hydraulika ,którą zrobiłeś sam jak widzisz działa także do bani..Twój wymiennik ciepła chyba płytowy:D:D nie współpracuje wystarczająca z pompami.Jest przewymiarowany a o efekty grzania może wyłącznie obwiniać siebie.Nie dałeś swojej lechmie dostatecznej ilości powietrza tego zew. jak i tego co wew, i zapomniałeś co to są przekroje rur.Nie potrafisz ustawić przepustnicy albo twoja automatyka :D:D tak jak hydraulika jest nawiasem mówiąc niekompatybilna z wkładem.Twój wsad drewniany jest za bardzo przysunięty do szyby.:yes::D.Masz mokre źle sezonowane drewno. Spróbuj popalić np. brykietem.Czyli zmień paliwo.Ni rozpalaj papierami bo to lipa nad lipy.Twój system kominowy nie potrafi strawić tej ilości spalin którą tak zgrabnie poprzez dzikie ustawienia tłumisz w komorze.Wracając do pomp tej z kominka i tej na grzejniki maja filtry a ty ich nie czyściłeś co ma znaczący wpływ nawet na kopcenie w twojej lechmi .Kurna mogę dłużej ale idę rozpalać w swoim więc cie pożegnam słowem EOT

 

filtów nie czyściłeś i dlatego powroty na grzejnikach są zimne

...musiałem sam przerabiać podłączenie do komina i przestawiać pompy.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie możesz obrażać...
Póki co, to Ty mnie obraziłeś nazywając mało inteligentnym. Ja Ci tego nie powiedziałem. Więc to Ty mnie powinieneś chyba przeprosić. Ale od Ciebie niestety tego nie oczekuję, ani się nie spodziewam.

 

 

..Twój wymiennik ciepła chyba płytowy:D:D nie współpracuje wystarczająca z pompami.Jest przewymiarowany a o efekty grzania...
"itd.

"O kuźwa...", że Cię zacytuję, "...skąd Ty to wszystko wiesz?!" Ja nic o pojemności wymiennika nie pisałem, ani o tym, że mi c.o. lub c.w.u. nie grzeje. Więc chyba nie czytasz. Ja mam problem z dymieniem. CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM.

 

 

..i zapomniałeś co to są przekroje rur...
Mój komin to 24x24 i 10m wysokości. Poprzedni wkład, bez PW i bez dolotu powietrza, działał bez zarzutu na takim samym drewnie.

 

 

..Nie potrafisz ustawić przepustnicy...
No to jeśli Ty potrafisz to napisałbyś, co w moich ustawieniach jest błędne. Jeśli sam nie potrafisz powiedzieć jakie powinny być to nie mów innym, że nie potrafią PANIE FACHOWCU. Bo znowu kleciesz swoje blablabla, a żadnych konkretów. ...I to jest właśnie trolowanie na forach.

 

 

..Twój wsad drewniany jest za bardzo przysunięty do szyby.:yes::D. ...
Właśnie staram sie go odsuwać, bo logicznie rzecz biorąc - im dalej od szyby tym mniej na niej osadu.

 

 

..Masz mokre źle sezonowane drewno...
Tak jak pisałem wcześniej - sezonowane pod dachem dwa lata. A na rozpałkę małe (25-30cm) polana dębiny sezonowanej 5 lat. CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM.

 

 

..Ni rozpalaj papierami bo to lipa nad lipy...
Nie wmówisz mi, że jedna chusteczka higieniczna, czy 20cm ręcznika papierowego powoduje takie dymienie.

 

 

..Wracając do pomp tej z kominka i tej na grzejniki maja filtry a ty ich nie czyściłeś...
"O kuźwa, skąd Ty to wszystko wiesz" (że znów Cię zacyutuję), bo akurat razem z czyszczeniem komina robiony jest przegląd pieca gazowego (co roku, przed sezonem grzewczym) i wtedy filtry są czyszczone i również odkamieniane.

 

 

Baw się i obrażaj sam w tym wątku. Beze mnie. I mam nadzieję, że bez innych normalnych użytkowników, którym nie życzę spotkania na forum z Tobą - bo informacje przekazywane przez Ciebie niestety mają wartość mniej niż zerooooo oo oo. A w zasadzie to nie informacje tylko papka słowotwórcza. Poszukam forum, na którym można wymienić informację, a nie spierać się z trollami.

 

:goodnight:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za nim będzie drugi EOT po..pa..cu :sick: i za nim zajrzy tu admin.Nie wymyślaj i nie wkładaj mi w usta czegoś czego do ciebie powiedziałem.Wiem kim jesteś a nawet dynamiczne IP ci nie pomoże.Powtarzam jak pójdziesz w pinechę na inne forum to naucz sie cytowac ,bo to bardzo ważne.A teraz pal gumkę i idź trolować gdzie indziej paas.EOT.:mad::mad::mad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obrażania, to chyba Ty powinieneś się bać admina

... No niestety nie jesteś inteligentny a tym bardziej dowcipny jezdeś za krótki bolek dla mnie witali.j...
Ciszę się, że masz mój IP - ale Ty chyba nie wiesz, co to jest i jak działa.

Nie ubliżaj innym - ja tego nie robiłem i nie mam się czego obawiać. Moje odp. były konkretne - Twoje (niestety) żenujące. Ale ucieszę Cię. To mój ostatni post w tym strolowanym przez Ciebie wątku.

Bye

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie lechma ta dobra górą.I nie ma już ignorantów........ na lechmie się nie znał i odszedł w spokoju na inne forum.Nareszcie powiało świeżym powietrzem.jeśli ktoś robi przeróbki samemu to potem są efekty nawet w biednej lechmie.IP-Ingress Protection, stopień ochrony urządzenia technicznego przed ingerencją czynników zewnętrznych, namber tu :Internet Protocol, protokół komunikacyjny używany powszechnie w Internecie i sieciach lokalnych.

Kolega ma lechme i wiem ,że jest ok ale podłączali mu fachowcy a nie papruny......:D ,jak to trafnie określił mój ulubieniec.:no::yes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przynajmniej się dowiedzieliśmy , że Pan Nikt potrafi posługiwać się google i wikipedią ale nie bardzo wie jakie znaczenie przypisać do przytoczonego wyrazu :)

 

Rzeczywiście nie wiem :rolleyes:.Ale jak mam za sobą takiego fachowca od lechmy to i nie wiedzieć co znaczy skrót IP żadna hańba a wujek Google zawsze pomoże i Koleżanka Wiki też.To ja bym miał tyle.:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...