Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybuch gazu/popiołu z kominka


rafcio363

Recommended Posts

To jest troszkę za miękkie, ja używam coś takiego: http://mgkg.woehler.de/en/product/152_2_Wöhler+Viper+XL+and+XXL_Instruments.html

 

Bader, kreozot jest różny, może być smolisty, może być szklisty – kruchy, w przypadku tego pierwszego masakra... w przypadku drugiego też bywa różnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest troszkę za miękkie, ja używam coś takiego: http://mgkg.woehler.de/en/product/152_2_Wöhler+Viper+XL+and+XXL_Instruments.html

 

Bader, kreozot jest różny, może być smolisty, może być szklisty – kruchy, w przypadku tego pierwszego masakra... w przypadku drugiego też bywa różnie

 

Do tej pory raczej spotykałem kominy zawalone ( czasami na całej długości ) szklistym a smolisty spotykałem jeno w formie cienkiej warstewki na ściankach :) A że różnie bywa i z tym pierwszym - wiem :D Na takie zabawy mam gryzer :D

Ale chyba nie zaszkodzi spróbować, przecież chłopina marznie :(

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadziłem kamerę do komina na lince zamiast wyciora.

 

Podgląd

http://www15.zippyshare.com/v/1708829/file.html

Sciągniecie pliku

http://speedy.sh/DcRcy/PICT000ss6.avi

 

Interesujący moment to 3:15 do 4:50 gdzieś - widać dno tam gdzie mi dobijało, wygląda mi nato że to nie jest zatkany komin tylko faktycznie jakby potem szedł w bok kanał a nie był przelotowy.

Więc chyba będę musiał pogrzebać od strony wyczystki na kolanie nad kominkiem.

 

Próbowałem od strony kominka, bez efektu, poddaje się i czekam na kominiarza.

Edytowane przez rafcio363
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa, a już myślałem, że to Windows 8 – ka znów nawala.

 

Przewód nie jest krzywy, jest po prostu niedrożny, widocznie zalał się w tym miejscu kreozotem, przewęził, a resztę dorobiłeś udrażnianiem, czyli go zasypałeś.

 

A czy jesteś pewien, że ten kanał jest Twój? Nieraz przy niedrożnym przewodzie kominowym dym potrafi wylecieć sąsiednim kanałem przez nieszczelności między-przewodowe.

 

Kamera żyje? Nieźle się natrudziłeś.

 

Nie będzie problemu z udrożnieniem, komin jest brudny, ale tragedii nie ma, pół godzinki roboty odpowiednim sprzętem i powinien zadziałać.

 

Powodzenia.

 

Daj znać po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jednak syf a nie cegły :)

Jestem pewny że to mój kanal bo są 4 w rzędzie , na 4 mam kratkę wentylacyjną wyciągową, kominkowy jest 1szy.

Zreszta jak byłem na dachu , kazałem zapalić kartki w kominku i dymiło się z własnie z tego 1 co widać na filmiku.Pozostałe 2 są nieużywane i tylko z mojego śmierdzi dymem :)

 

Z kamerą nie było żadnego problemu 5min roboty idealnie się sprawdziła samochodowa którą posiadam,trochę za szybko ją wyjąłem ale to będę wiedział na przyszłość że trzeba wolniej ciągnąć linkę żeby dokładniej zobaczyć.

 

Niestety kominiarze mają dziś wolne, czekam do środy.

Edytowane przez rafcio363
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety znów zobaczyłem obraz typowego polskiego fachowca z papierosem w ustach wchodząc do "klienta".

Przyszedł z sprzętem jak mój, ruszył 2x kulą w kominie , stwierdził że CHYBA zasmołowany i on niema takiego sprzetu i ma się tym zająć administracja, bo on ani nikt z rejonu niema odpwoiednich narzędzi.

Po 5 prośbach łaskawie zmierzył ciąg w kominku,wyszedł zerowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eureka udało się :)

Przyszedł mi do głowy pomysł i zdał egzamin.

Wziałem sztangę (gryf) z siłowni, 1.5m 8kg ,przewierciłem go ,założyłem linkę,parę uderzeń(30min) i komin przepchany.

Niestety zatkał się poniżej mojego wlotu a dolną wyczystką,ale to wystarczy wykuć cegłę na zewnątrz i wybrać syf.

Najważniejsze że ciąg powrócił i mogę palić i pożegnać 10stopni w kuchni ::bye: :wiggle:

Dzięki za rady.

Edytowane przez rafcio363
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak nie wybierzesz to prędzej czy później zapali się i wtedy w miejsce 10 stopni w kuchni nie będziesz miał po prostu gdzie mieszkać. Inni również ... Kominy zapalają się najczęściej od przyłączy w dół a to co widać ("świeczka", "palnik") to już rzecz wtórna.

Na Twoim miejscu był bym upierdliwy do samego końca wobec zarządcy budynku i dopilnował bym dla własnego bezpieczeństwa żeby zator został usunięty.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak nie wybierzesz to prędzej czy później zapali się i wtedy w miejsce 10 stopni w kuchni nie będziesz miał po prostu gdzie mieszkać. Inni również ... Kominy zapalają się najczęściej od przyłączy w dół a to co widać ("świeczka", "palnik") to już rzecz wtórna.

Na Twoim miejscu był bym upierdliwy do samego końca wobec zarządcy budynku i dopilnował bym dla własnego bezpieczeństwa żeby zator został usunięty.

Pozdrawiam.

 

Jasne masz rację,jutro będę ich męczył z samego rana,nawet nie pomyślałem inaczej.

A jak się będą ociągać to sam cegłę wykuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy komin ma swojego kominiarza, w przenośni i dosłownie. Najważniejsze, że się udało. Pozdrawiam.

Teraz ja nim będę bo 20min roboty a święty spokój bo jak widać fachowcy tylko podbijają kartki z przeglądami (bynajmniej u mnie...)

 

Ekipa wyczyściła/rozkuła komin, zapchany był sadzą na długości jakieś 1-1.5m.

Całe szczęście że to akurat wyszło na mojej ścianie w bramie, a nie np.piętro wyżej bo nie widzę takiego kucia u kogoś w mieszkaniu :rolleyes:

 

Mam teraz taki ciąg jakiego nie było od 2lat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...