Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 317
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Mam pytanie do budujących, lub tych którzy zbudowali ten dom :

 

- czy garaż nie jest za mały na 2 samochody ? Mam jedno dośyć duże auto ( dlugość 5,21 ) dojdzie drugie i pewnie jeszcze jakieś rowery, kosiarki, miejsce do majsterkowania, itp. ?

 

- jak na " na żywo " wychodzi ta sypialnia 11,56 m, nie jest za wąska ma 2,71 x 4,25 ?

 

Zastanawiam się nad poszeżeniem domu o co najmniej pół metra, w toalecie brakuje mi prysznica, myślę nad garderobą kosztem kotłowni.

 

Mój plan na budowę to płyta fundamentowa z ogrzewaniem podłogowym wodnym, sciany z cegły ceramicznej ( bo dostałem razem z działką i stalą ) i więżba dachowa prefabrykowana, gdzie dolny pas będzie stropem, poddasze nieużytkowe z wejsciem od strony garazu.

 

Na co muszę zwrucić uwagę, jakieś rady od tych co zbudowali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Hej, ja już mieszkam od kilku miesięcy.

 

Zastanawiam się nad poszeżeniem domu o co najmniej pół metra, w toalecie brakuje mi prysznica, myślę nad garderobą kosztem kotłowni.

 

Ja wykroiłem z kotł kabinę prysznicową 90x90. Nie wyobrażam sobie jej nie mieć. W kotł (możesz zobaczyć zdjęcia w moich postach) piec gazowy z zasobnikiem jest schowany w dziurę która została. I spokojnie się mieści pralka + duża suszarka na pranie na jednej ścianie (z syp)/.

Minus to wąska szpara w łazience między jednymi drzwiczkami a płytkami (mam stand kabinę 90). czyszczenie kijem z watą :)

Teraz to może i bym poszerzył. tyle że nie wiem o ile to powiększy i tak duży dach /

 

Mój plan na budowę to płyta fundamentowa z ogrzewaniem podłogowym wodnym, sciany z cegły ceramicznej ( bo dostałem razem z działką i stalą ) i więżba dachowa prefabrykowana, gdzie dolny pas będzie stropem, poddasze nieużytkowe z wejsciem od strony garazu.

 

- czy garaż nie jest za mały na 2 samochody ? Mam jedno dośyć duże auto ( dlugość 5,21 ) dojdzie drugie i pewnie jeszcze jakieś rowery, kosiarki, miejsce do majsterkowania, itp. ?

 

Ja tam 2 samochodów nie widzę, ale mam bardzo dużo sprzętów. I tak wydaje się idealnie, jakieś szafy na sprzęt, biurko robocze itp. Nie lepiej na drugi samochód zrobić altankę?

Ja na ścianie (do syp) będę miał schody (castorama sowosz za 1328 , jeden zabieg na samym dole)

 

- jak na " na żywo " wychodzi ta sypialnia 11,56 m, nie jest za wąska ma 2,71 x 4,25 ?

Według mnie w zupełności wystarczajhąca, mam jeszcze biurko z komputerem, witrynę, a na ścianie (do kotł) dużą szafę na wymiar, łóżeczko dziecka no i łóżko.

Na co muszę zwrucić uwagę, jakieś rady od tych co zbudowali ?

Zbieram się od kilku miesięcy zeby coś więcej napisać :) Na szybko to jeśli zamierzasz wykorzystywać górę to trzeba podnieść, ale wtedy bryła będzie dużo brzydsza. Tak ma idealne proporcje, pięknie się prezentuje.

I MOŻE zrobiłbym normalny strop a nie drewniany. ( zeby nie robić sufitów pdwieszanych, choć tak mam nawalone niskim kosztem ocieplenia w strop)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam użytkowników forum.

 

Mam pytanie do Krzycha konkretnie, czy masz może więcej fotek z więźby? Przyznam że lepiej dach wygląda z nadbitką niż podbitką, tylko ciekawi mnie rozwiązanie montażu krokwi pomijając skręcanie płytą osb. Tak też chciałbym aby wyglądał mój dach. Jeżeli jest to możliwe to proszę o kilka fotek. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników forum.

 

Mam pytanie do Krzycha konkretnie, czy masz może więcej fotek z więźby? Przyznam że lepiej dach wygląda z nadbitką niż podbitką, tylko ciekawi mnie rozwiązanie montażu krokwi pomijając skręcanie płytą osb. Tak też chciałbym aby wyglądał mój dach. Jeżeli jest to możliwe to proszę o kilka fotek. Pozdrawiam.

 

 

Ja nie mam żadnych płyt osb

Próbowałem dodać zdjęcia ale coś nie idzie. Jutro spróbuję dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na ost zdjęciu mam dodaną drugą poziomą belkę dla wzmocnienia konstrukcji nad tarasem. I dobrze bo słyszałem, że może się ugiąć pod ciężarem dachówki, rozpiętość jest duża.

Niektóre krokwie tarasowe są połączone na "zamek" z dachowymi. Ale czy wszystkie nie pamiętam, pozostałe może łąpane na wkręty farmerski. Nie pamiętam a więźba już zasłoniona.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy robiłeś końcową kalkulację wydatków? (pytanie do Krzycha), ja dopiero po ciężkich przygodach papierkowych (trwających od marca) wychodzę z ziemi mam nadzieję, że pogoda pozwoli mi podgonić prace, a tak przy okazji trochę zasięgam porad i opinij. Fajnie że po wybudowaniu odwiedzasz jeszcze forum i można liczyć na jakąś poradę od Ciebie. Innym chyba się już nie chce pisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na ost zdjęciu mam dodaną drugą poziomą belkę dla wzmocnienia konstrukcji nad tarasem. I dobrze bo słyszałem, że może się ugiąć pod ciężarem dachówki, rozpiętość jest duża.

Niektóre krokwie tarasowe są połączone na "zamek" z dachowymi. Ale czy wszystkie nie pamiętam, pozostałe może łąpane na wkręty farmerski. Nie pamiętam a więźba już zasłoniona.

pozdrawiam

 

_krzychu dobrze widzę, że majstrowie robili Ci więźbę ? Myślałeś o prefabrykowanej, porównywałeś koszty ? Zastanawiam się nad tym daszkiem nad tarasem, bo chcę taras przenieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam subskrypcję tematu -> info na maila o zmianach. Spłacam dług wobec tych, których dzienniki budowy czytałem ;)

 

Postaram się wrzucić przybliżone koszty w tym tyg, ale nie obiecuję.

Nie wiem ile kosztował sam strop drewniany. Ściany szczytowe też drewniane - właściwie kilka belek pionowych + dookoła okien, na tym miałem robioną konstrukcję do elewacji dr.

Więżba była prefabrykowana (ale nie z "kratownic", po prostu docinana w zakładzie, samo złożenie 1 dzień, ale całość czekania zajęłą pewnie tyle co normalna. Nie wierzcie w ściemy o kilku dniach - chyba że wam zagwarantują na piśmie. Firma Tatarczuch, ale niestety nie jestem w pełni zadowolony - długa historia.

Podejrzewam że to drogi wariant, ale akurat wtedy nie miałem czasu sprawdzać. Porównywałem z inną firmą z prefab. i tamta była droższa.

 

W skrócie

więźba na dach i strop, droga dachówka, rynny tytancynk, robocizna - prawie 100tys. Zdecydowanie największy koszt na budowie.

 

Schody na górę kupione w castoramie (sowosz 1330 zl + platforma na podwyższenie ~200 + lakier ~200 + bardoz dużo roboty (ale to daltego że wcześniej nie mając schodów w ciemno zrobiłem zabudowę k-g)

 

Taras drewniany na poziomie podłogi - cudowna sprawa, jak przedłużenie domu. Ja mam od północy i razem z zadaszeniem to coś wspaniałego, w upały najbardziej wykorzystywana część domu. Nie wiem po co ludzie (mając wybór) robią od południa, bo na płytkach (a i na drewnie pewnie też) można tylko jajka smażyć a nie wypoczywać.

 

IMG_20140913_154842_1k.jpgIMG_20140916_172109k.jpgschody.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje KRZYCHU za odpowiedz mam jeszcze jedno pytanko miałbyś może jakieś fotki stropu drewnianego z okresu budowy, chcialbym zobaczyć jak są belki ułożone ,z góry dziękuje i Pozdrawiam

 

Nad salonem, kuchnią i nad garażem belki są hmmm "po szerokości". nad resztą prostopadleP1010541.jpgP1010551.jpgP1010552.jpgP1010565.jpgP1010566.jpg

Wymiary, odstępy itp gdzieś mam , ale trochę brak czasu na szukanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...