Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 317
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam mam pytanie czy ktoś może mi podać wymiary zaznaczone na fotce powyżej.

 

Jak przeczytałem te pytanie to się załamałem a teraz mam dobry humor na cały dzień.

 

Kolego jest taka strona

 

http://archetyp.pl/projekt_abra/

 

a na tej stronie po prawej stronie, poniżej wymiarów jest taki napis " wymiary szczegółowe " i jak na ten napis klikniesz to otworzy Ci się rysunek

 

http://archetyp.pl/projekt_abra/archetyp.pl/projects/abra/rysunki.pdf

 

Mam nadzieję że pomogłem, ale na przyszłość warto skorzystać opcję szukaj i myśl bo informacja była już chyba w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kolego ale poco te nerwy , jestem tu nowy zbieram tylko informacje bo planuje zakupić taki projekt ale muszę przemyśleć jeszcze kilka rzeczy .Jeszcze raz dziękuje za pomoc i pozdrawiam

 

Nerwów wcale tu nie było.

 

Fajnie że pomogłem, pozdrawiam i mam nadzieję że będziemy wymielani się doświadczeniami.

Jak dostanę Warunki to też zamierzam projekt kupić i wprowadzić drobne zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Cześć PaRa i jak tak kopiłeś już projekt? nie myślałeś czasem o stropie żelbetowym i ewentualnie w jakim miejscu zrobiłbyś wejście na strych ?

 

 

 

Pozdrawiam.:)

 

Nie, na ma sensu się spieszyć, na razie się uczę i podglądam. O stropie nie myślałem bo to dodatkowy nie mały koszt, chcę mieć natomiast strych do którego wejście będzie od strony garażu.

 

W tym momencie czekam na zniesienie współwłasności i przepisanie gruntu, i jak to będę miał zrobione to dalej reszta papierów.

Woda na działce już jest, prąd się robi, a gazu i kanalizacji i tak nie ma w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witam budujacych abrę 2. również buduje ten domek, konkretniej w kutnie (woj.łodzkie) obecnie dom jest w stanie surowym zamkniętym bez tynków. niedługo prześle kilka fotek jak obecnie wygląda dom oraz postaram się wam przedstawić jakie zmiany w projekcie dokonaliśmy, jakie ponieśliśmy koszty itd:) ogólnie na tą chwilę koszty razem z oknami, bramą garażową itd to 150 tyś. (bez działki) pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. oto nasze zmiany. tak to mniej więcej wygląda:) wiadomo na projekcie jest to pokazane dokładniej:) dodatkowo zrezygnowaliśmy ze stropu teriva w garażu gdyż zrobie lekki podwieszany, rezygnacja z kominka, na poddaszu w szycztach wstawiliśmy okna dwuskrzydłowe 150x150, wiadomo, jeszcze jakieś nieistotne zmiany byly ale to zawsze na bieżąco podczas budowy wychodzi i decyzje trzebą podejmować na szybko aczkolwiek żadnej nie żałujemy. musieliśmy dokonac zamiany usytuowania bramy garażowej gdyż wjazd na posesję będziemy mieć z bocznej, nieutwardzonej drogi, lecz mimo to dom i tak stoi jakby frontem do drogi głównej asfaltowej:) niedługo prześle fotki, służę radami i liczę na wasze wskazówki również, po nowym roku wchodzą elektrycy także ruszamy ostro żeby za rok, swięta spędzić juz w nowym domku:) pozdrawiam wszystkich abra zmiany eleven11.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie nie orientowałem się co do kosztów stropu/sufitu w garażu. nie sądzę żeby było to jakoś bardzo kosztowne. zamierzam zrobic drewnianą konstrukcje od spodu podwiesić płyty kartongps, a od góry może kilka płyt osb żeby ewentualnie gromadzić sobie tam jakieś lekkie rzeczy. a ty jak widzisz zrobienie tego stropu?pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie.Zamierzam w tym roku budować dom abre2.Posiadam już działkę i mam już umówioną ekipę za stan surowy otwarty za cenę 50tyś.Moje pytanie to ile będzie kosztować sso(chodzi mi o materiały,dachówka ceramiczna i inne)Nie mam też jeszcze pozwolenia ale bardziej chodzi mi o koszty materiałów.Jeżeli może mi ktoś napisać ile około będzie to kosztować będę wdzięczny.Materiał będę kupował sam.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących abrę

 

Buduję abrę 2 pod toruniem. Może ktoś z okolicy???

Startuję wiosną. Chłonę wszystko, co piszecie. Najbardziej interesują mnie konkrety. Koszty. Kto już zakończył i ma jakieś podsumowanie??? Myślę o ogrezwaniu... Nie mam podjętej decyzji.. Na pewno nie ekogroszek. Czy ktoś zastosował pompę ciepla?? a może jakieś inne wariacje typu połączenie grzania kominkiem z czyms innym??

 

pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, chciałbym przedstawić wam jak w chwili obecnej wygląda nasza abra:

P1080859.jpg

P1080861.jpg

P1080862.jpg

P1080865.jpg

P1080867.jpg

dom w tym stanie byl już na początku grudnia, a zaczęliśmy w polowie września, czyli lekko ponad 2 miesiące i jakoś specjalnie się nie spieszyliśmy, wszystko szło po kolei, troche ekipa od dachu sie ociągala ale daliśmy radę:) jak tylko będzie na plusie wchodzą elektrycy i dzialamy dalej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...