Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ponownie,

dziękujemy krydolom za możliwość obejrzenia domu w bardzo sympatycznej atmosferze. Dom jest naprawdę ładny i utwierdził nas w przekonaniu, że wybór ABRY 2 był naprawdę trafny:) Będziemy wrzucać też nasze fotki, ale dopiero zaczynamy, więc wszystko przed nami...;)

pozdrawiamy serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 317
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam wszystkich, chciałbym przedstawić wam jak w chwili obecnej wygląda nasza abra:

[ATTACH=CONFIG]297773[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]297774[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]297775[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]297776[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]297777[/ATTACH]

dom w tym stanie byl już na początku grudnia, a zaczęliśmy w polowie września, czyli lekko ponad 2 miesiące i jakoś specjalnie się nie spieszyliśmy, wszystko szło po kolei, troche ekipa od dachu sie ociągala ale daliśmy radę:) jak tylko będzie na plusie wchodzą elektrycy i dzialamy dalej:)

 

Witam ,

 

mam pytanie, ile wyniosły Was fundamenty?Planujemy ruszyć z budową w Czerwcu

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Abramowiczke,

 

mam pytanie, ile wyniosły Was fundamenty?

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Witam,

 

koparka 750 zł

40 m sześć. betonu za 8400 zł

i zbrojenie za 1600 zł

robocizny majstra nie liczę bo bierze za cały dom.

Zaznaczam, że fundamenty nie były lane zgodnie z projektem.

 

Pozdrawiam.

 

 

20150421_154914-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

koparka 750 zł

40 m sześć. betonu za 8400 zł

i zbrojenie za 1600 zł

robocizny majstra nie liczę bo bierze za cały dom.

Zaznaczam, że fundamenty nie były lane zgodnie z projektem.

 

Pozdrawiam.

 

 

[ATTACH=CONFIG]315113[/ATTACH]

 

Zmienialiście, fundament na lżejsze, (czyli mniej betonu?) bo Wg Nas to jak pod bunkier były, wiec nie ma potrzeby aż takich stawiać.

Wy budujecie Abre 2? Tak?A duże zmiany robiliście w projekcie?

 

Pozdrawiam z gór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to Abra 2 w odbiciu lustrzanym. Zmian nie robiliśmy prawie żadnych - powiększyliśmy WC kosztem kotłowni i wiatrołap - w obu pomieszczeniach zamierzamy przesunąć ściankę działową o 30 cm. Zmieniliśmy również strop na terive. Betonu poszło więcej, gdyż zalewaliśmy fundament tradycyjnie, ale zrekompensuje nam to później mniejsza ilość bloczków fundamentowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to Abra 2 w odbiciu lustrzanym. Zmian nie robiliśmy prawie żadnych - powiększyliśmy WC kosztem kotłowni i wiatrołap - w obu pomieszczeniach zamierzamy przesunąć ściankę działową o 30 cm. Zmieniliśmy również strop na terive. Betonu poszło więcej, gdyż zalewaliśmy fundament tradycyjnie, ale zrekompensuje nam to później mniejsza ilość bloczków fundamentowych.

 

 

Rozumem, czyli u Nas wyjdzie Mniej, Ponieważ budujemy Abre, ale szkielet drewniany :)

Po weekendzie majowym bede dokładnie wiedziała ile Nas to wyniesie

 

Miłego weekendu życzę :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
  • 3 weeks później...
Witam koszty jakie poniosłem do tej pory to ok. 110 tys. Domek wydłużyłem i poszerzyłem o 1m. Dzięki temu zyskałem większe pomieszczenia. Zmieniłem także wiatrołap - zrobiłem miejsce na szafkę ok. 60cm głęboka. Kosztem mniejszej sypialni zrobiliśmy garderobę ok. 6m2. W garażu mam drzwi zamiast tego jednego okna.

 

Sebastianie mam prośbę, mógłbyś wrzucić na forum albo podesłać schemat/szkic zmian jakie dokonałeś w swoim projekcie? Głównie zależy mi na tej garderobie w sypialni (tego mi brakuje i nie mam pomysłu jak ją sensownie ulokować), ale również chciałbym zobaczyć jak wyglądają powiększone pomieszczenia (również zastanawiam się nad "rozciągnięciem" projektu). Chciałbym mieć pewność, że po zakupie projektu wszystko co chciałem zmienić da się fizycznie wykonać (a część z tych zmian już wprowadziłeś do swojego projektu ;)).

 

witam

czy można obejrzeć Abrę 2 w Lubelskiem? My właśnie zaczynamy i chętnie posłuchalibyśmy dobrych rad:)

pozdrawiam

 

Witam abrowiczka, też noszę się z zakupem tego projektu, a jako, że jesteśmy po sąsiedzku... byłaby możliwość rzucenia okiem na Wasze postępy :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w ostatnim czasie wybudował http://www.domo.com.pl/projekt-abra-2?msb ?

Jaki wyniósł całkowity koszt realizacji? Bardzo podoba mi się ten projekt, jednak zastanawiam się nad kwestią finansową.

 

Witam,

 

Jeśli chodzi o koszta Abry to każdy ma inne koszta, Ja np buduje Abrę w górach i same fundamenty wyniosły Mnie 56 000 zł, bo mam teren nierówny.

Nie ma co sie sugerować kosztorysem z projektu.

Koszt budowy zależy też od tego czy zrobisz wiele rzeczy Sam czy firma za Ciebie zrobi, 50 % kosztów domu to robocina :(.

Wiec 250 000 zł to minimum, jakie musisz szykować.

 

 

Pozdrawiam

K.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nasz projekt powiększyliśmy po 1mb na długości ściany tarasu oraz 1mb na długości sciany od strony kuchni z salonem.

 

Witam krydole, mógłbyś przesłać mi/wrzucić na forumi szkic zmian jakie wprowdziliście do swojego projektu domu (głównie zależy mi na poszerzeniu i schodach na poddasze)? Może po poszerzeniu znalazłeś gdzieś miejsce na prysznic ;)? Jakie są szacunkowe koszty takich zmian w projekcie (poszerzenie w 2 strony, schody i zmiana konstr. stropu)? Mam podobne zapędy, z góry dziękuję więc za info w tym temacie i... oczywiście pozdrawiam ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...