Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 317
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Jeśli chodzi o koszta Abry to każdy ma inne koszta, Ja np buduje Abrę w górach i same fundamenty wyniosły Mnie 56 000 zł, bo mam teren nierówny.

Nie ma co sie sugerować kosztorysem z projektu.

Koszt budowy zależy też od tego czy zrobisz wiele rzeczy Sam czy firma za Ciebie zrobi, 50 % kosztów domu to robocina :(.

Wiec 250 000 zł to minimum, jakie musisz szykować.

 

 

Pozdrawiam

K.K.

 

Dziękuję za odpowiedź. Chcemy jak najwięcej zrobić sami, mam nadzieję, że się uda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Drodzy Abrowicze :)

Widzę że pojawiają się ciągle pytania o koszty budowy - sam też głowiłem się nad tematem dwa lata temu (wpisy z pierwszych stron wątku) optymistycznie zakładając 250 tys. Mówię dziś wam uczciwie - to se ne da. Najtaniej zbudowana Abra (nie Abra 2 a więc bez garażu) to 300 tys. o jakiej wiem - przy tańszych materiałach i dużym wkładzie własnym.

Nam stan surowy otwarty wyszedł 128 000. Dziś, nie licząc ogrodzenia i umeblowania kuchni i reszty pomieszczeń ale licząc łazienki - Abra bez garażu przy materiałach z wyższej średniej półki ( pustak Wienenberger, dachówka Nibra, pompa ciepła) - kręcimy się wokół 380 000.

Można taniej - wybierając tańsze materiały. Ale jeżeli wierzycie w zamknięcie się w 250 tys. - to przestańcie ;) Sam też wierzyłem. A potem przyszły niespodziewane wydatki o których się nie myśli na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących Abrę:)

 

Również przyglądałem się temu wątkowi jeszcze przed początkiem mojej budowy. Obecnie jestem na etapie instalacji. Mogę więc powiedzieć coś o kosztach z jakimi mam do czynienia budując na lubelszczyźnie. Buduję systemem gospodarczym. Niewiele rzeczy robię sam. Skupiam się na rozsądnym zaopatrywaniu budowy i dobrych fachowcach (póki co mam do takich rękę i oby to się nie zmieniło). Moja Abra w stanie SSO kosztowała mnie 100 000 zł. Materiał to beton komórkowy, standardowa izolacja fundamentów, jeden komin, dach w panelu na rąbek stojący w dobrej powłoce. Co do kwoty 250 tys. odnoszę się z rezerwą... ale czas pokaże ile osiągnę w tych pieniądzach. W planach mam kotłownię na ekogroszek, CWU pompa powietzre woda, przydomową oczyszczalnię. Mimo, że nie planuję rekuperacji, centralnego odkurzacza czy innych "nowinek" nie zamierzam wykończeniówki robić po nainiższej linii oporu. Raczej dobre materiały. Czas zweryfikuje te plany.

 

Pozdrawiam budujących Abrę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd

[ATTACH=CONFIG]325245[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]325246[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]325247[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]325248[/ATTACH]

 

Czy dokonałeś zmian w ukladzie pomieszczeń? Jestem zainteresowana tym projektem: chciałabym uzyskać na tej przestrzeni 2 sypialnie ,salon, kuchnię, łazienkę, kotłownia na ekogroszek i własnie do tej kotłowni mini przejście coś na styl spiżarki ... ehhh nic nie moge wymyślić

Edytowane przez Nas Troje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dokonałeś zmian w ukladzie pomieszczeń? Jestem zainteresowana tym projektem: chciałabym uzyskać na tej przestrzeni 2 sypialnie ,salon, kuchnię, łazienkę, kotłownia na ekogroszek i własnie do tej kotłowni mini przejście coś na styl spiżarki ... ehhh nic nie moge wymyślić

 

Witam,

 

ja moją Abrę wydłużyłem o 7 cm i mam podobne rozwiązanie wewnątrz o którym piszesz, idealnie dostosowane do ekogroszku z kotłownią wysuniętą w róg domu, z małym pomieszczeniem przechodnim (kantorek gospodarczy). Z mojej kotłowni jest tez wyjście na zewnątrz.. Postaram się pokazać to zaraz na zdjęciu.

abra parter_m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja moją Abrę wydłużyłem o 7 cm i mam podobne rozwiązanie wewnątrz o którym piszesz, idealnie dostosowane do ekogroszku z kotłownią wysuniętą w róg domu, z małym pomieszczeniem przechodnim (kantorek gospodarczy). Z mojej kotłowni jest tez wyjście na zewnątrz.. Postaram się pokazać to zaraz na zdjęciu.

 

 

 

 

Wlasnie chciałabym kotłownię umiejscowić dokładnie w tym samym miejscu co Ty i też wyjście na dwór :)

Edytowane przez Nas Troje
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co chciałabym wprowadzic jeszcze, to w pokojach okna do podłogi; w kuchni okno panoramiczne czy tez horyzontalne; zrezygnowalibyśmy z kominka.

 

Ciekawa jestem jak wygląda średni koszt postawienia takiego domku. Jak czytam wcześniejsze wpisy to jest spora rozpiętość i niektóre koszty sa z 2013roku wiec trudno to ocenić. Sami robilibyśmy tylko elektrykę, resztę przez ekipy. Co myślicie o podłogówce dawać wszędzie?

 

abra_rz01 (1).jpg

 

trzebaby to pomierzyć, ale to moja wizja

 

Pozdrawiam wszystkich czytających :)

Edytowane przez Nas Troje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co chciałabym wprowadzic jeszcze, to w pokojach okna do podłogi; w kuchni okno panoramiczne czy tez horyzontalne; zrezygnowalibyśmy z kominka.

 

Ciekawa jestem jak wygląda średni koszt postawienia takiego domku. Jak czytam wcześniejsze wpisy to jest spora rozpiętość i niektóre koszty sa z 2013roku wiec trudno to ocenić. Sami robilibyśmy tylko elektrykę, resztę przez ekipy. Co myślicie o podłogówce dawać wszędzie?

 

[ATTACH=CONFIG]328641[/ATTACH]

 

trzebaby to pomierzyć, ale to moja wizja :)

 

Nie uważam się za specjalistę ale podłogówkę na całym domu warto przemyśleć. Zależy to od tego czym zamierzasz wykańczać podłogi, parkiet, deska, czy gres,terakota. Jeśli zdecydujesz się na okna do podłogi tym samym nie zainstalujesz tam grzejników. Jeśli tylko podłogówka i brak kaloryferów bo z takimi rozwiązaniami też można się spotkać, to w przypadku domu bardzo energooszczędnego/pasywanego a budowa takiego to duże koszty i najczęściej ograniczanie zbyt wielu dużych przeszkleń, które powodują duże straty ciepła. Oczywiście w tak "szczelnym" domu aż prosi się montaż rekuperacji z odzyskiem ciepła - kolejny koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam się za specjalistę ale podłogówkę na całym domu warto przemyśleć. Zależy to od tego czym zamierzasz wykańczać podłogi, parkiet, deska, czy gres,terakota. Jeśli zdecydujesz się na okna do podłogi tym samym nie zainstalujesz tam grzejników. Jeśli tylko podłogówka i brak kaloryferów bo z takimi rozwiązaniami też można się spotkać, to w przypadku domu bardzo energooszczędnego/pasywanego a budowa takiego to duże koszty i najczęściej ograniczanie zbyt wielu dużych przeszkleń, które powodują duże straty ciepła. Oczywiście w tak "szczelnym" domu aż prosi się montaż rekuperacji z odzyskiem ciepła - kolejny koszt.

 

 

 

Jestem bardzo ciekawa jak Abra wygląda po wykończeniu w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wygląda na wykończoną, a jak to zależy od Ciebie lub tego, kto wykańcza lub za to płaci.

 

Ty masz wizualizacje

 

http://archetyp.pl/projekt_abra/

 

Hmm widziałam wizualizacje; ale dzieki za podpowiedź;

Raczej chodziło mi o to, czy wnętrze nie sprawia wrażenia ciasnego, 'naciupanego" malymi pomieszczeniami;

109m2 jak na dom to nie duzo, ale biorąc pod uwagę mieszkanie 50m2 , w którym teraz mieszkam to Abra to po prostu "wylla" ;)

Edytowane przez Nas Troje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...