Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak sobie myślę, że na razie może być Was troje. Indywidualna sprawa czy tak pozostanie ale dom z dwiema sypialniami z czego zakładam jedna jest miejscem odpoczynku gospodarzy domu to trochę mało. Warto zauważyć że w projektach domów powyżej 160m2 sypialnie dziecięce na ogół nie mają więcej niż maks 12-14m2. Dziecku nie potrzeba więcej przestrzeni dla zachowania intymności odpoczynku zabawy czy nauki (moje subiektywne zdanie) Doradzałbym zachować 3 sypialnie jedna większa Wasza plus dwie pozostałe, jedna np. dla gości, którzy w salonie z otwartą kuchnią nie będą czuć się dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 317
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak sobie myślę, że na razie może być Was troje. Indywidualna sprawa czy tak pozostanie ale dom z dwiema sypialniami z czego zakładam jedna jest miejscem odpoczynku gospodarzy domu to trochę mało. Warto zauważyć że w projektach domów powyżej 160m2 sypialnie dziecięce na ogół nie mają więcej niż maks 12-14m2. Dziecku nie potrzeba więcej przestrzeni dla zachowania intymności odpoczynku zabawy czy nauki (moje subiektywne zdanie) Doradzałbym zachować 3 sypialnie jedna większa Wasza plus dwie pozostałe, jedna np. dla gości, którzy w salonie z otwartą kuchnią nie będą czuć się dobrze.

 

Wszystkie sugestie notuję i bedzie nad czym główkować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam wszystkich Abrowiczow,

 

Z mezem zdecydowalismy sie na budowe Abra 2 z podwojnym garazem. Nasze zmiany w projekcie to klatka schodowa przy kuchni, poddasze do adaptacji, strop - zel/beton i okna na poddaszu. Projekt domu jest klasyczny, nie za duzy i praktyczny.:cool:

 

W przyszlym tygodniu kupujemy projekt!

 

Na wiosne ruszamy z budowa :)

 

Pozdrawiam i czekamy na wiecej zdjec,

 

The Beatles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lalcia 83 jakiej firmy kładziecie dachówkę i jakie są to koszty ile ekipa i ile sam materiał?

 

Witam,

 

Wybraliśmy dachówkę Firmy Brass celtycką - grafit.

Koszta dachówki z obróbkami i rynnami to koszt 10 000 zł.

Jeśli chodzi o koszta robocizny to Mnie to nie dotyczy, ponieważ Mój mąż to robi, więc Naszym kosztem jest tylko materiał :).

A jakie koszta ponieśliście do tej pory?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rechot dach dokładnie taki jak nam się podoba. Jakie były jego koszta? Deskowałeś go całego? Pozdrawiam.

 

Nie zastosowałem pełnego deskowania, łaty kontrłaty w miarę gęsto co 25cm. Nie ma konieczności pełnego deskowania choć niektórzy zalecają pod płaskie pokrycia. Przy montażu pokrycia nie sposób uniknąć minimalnych załamań widocznych przy określonym padaniu światła. Jeśli ktoś jest ultra estetą i ma ekipę niesprawdzoną to nie polecę rąbka, zwłaszcza na łatach. Koszt całego dachu to łącznie 29 tys. z robocizną. Rąbek w powłoce Granite STORM gwarancja 30 lat. 35zł/m2. Więźba 700zł/m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

20151007_171900.jpg

20151007_171801.jpg

20151007_171809.jpg

20151007_171648.jpg

20151007_171659.jpg

ktoś zastanawiał się jak wygląda wykończona Abra w środku - o tak ;) Uwaga, zdjęcia robione suszarką do włosów. Bez większych modyfikacji - jest przestrzennie. Mała łazienka jest powiększona o długość wanny i w sumie wyszła całkiem przyzwoicie jak na jej metraż - nie ma co się bać tych 109 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...