Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 317
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

P1010528.jpgP1010563.jpgP1010564.jpgP1010566.jpg

 

Zdjęcie 1 - dzień 1

reszta - dzień 2

dzisiaj kończenie łacenia i początek kładzenia dachówki

 

Więźba prefabrykowana (ale nie wiązary). Miało być ładnie - jest, szybko - nie jest, robota owszem idzie szybko ale wliczając czekanie na docięcie ekipę itp już tak nie jest. Co do ceny wypowiem się później. Na pewno jak ktoś chce tanio postawić dom to tylko jedna ekipa do SSO (jak u gmi), o wiele niższe ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Coś cicho tutaj.

U mnie od kilku dni dach skończony (jeszcze do angobowania cięte dachówki)

dachówka Meyer Holsen Piano (czerń łupkowa, z przesunięciem)

komin otynkowany, u góry czapa z blachy do obróbek.

We wrześniu założę dziennik (wsteczny), może komuś się przyda

Jak ktoś chce płaską dachówkę to mogę tylko polecić, dla mnie wygląda rewelacyjnie.

 

Z ważniejszych rzeczy: zrezygnowałem z kominka a więc i jednego komina. Został w kotłowni systemowy :SW + 2W. (S - piec, wentylacja kotłowni, wentylacja małej łaz, + piecyk gaz w wentylacji). Będzie mały piec na pal. stałe (w koninie systemowym), a piecyk gazowy z zamk. komorą podłączony do rury w jednej wentylacji. Trzeba było trochę kombinować z małąłaz żeby wcisnąć prysznic.

 

Zaczęte ścianki działowe, w tym tyg. będą okna. Muszę szybko zrobić elewację drewnianą na szczytach, żeby zamknąć dom, bo jak widać mam dziury.

 

Mam problem ze schodami, mają być zabiegowe w garażu , ale będzie na wyjściu bardzo nisko. Co tu robić?

 

 

P1010656.jpgP1010832.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dachówka niecałe 27 000 netto, w tym 5 oryginalnych kominków wentylacyjnych. Inne płaskie były droższe a brzydsze. Ja z efektu jestem bardzo zadowolony. Nawet nie wiem ile bym zapłacił za bardziej standardową dachówkę, w sumie teraz to wolę nie wiedzieć :) Nie da się ukryć że przy domu jest dużo decyzji typu: co lepsze coś co się bardzo podoba czy 5000 na wakacje.

4370 szt dachówek po 3,85 16800

 

 

Od jakiegoś czasu mam okna i drzwi tarasowe (uchylno-przesuwne, bez tzw automatu dzięki czemu się nie zatrzasnę na zewnątrz, a i tak nie zauważyłem ułatwienia w przesuwaniu). Dobrze radzę kupować od jakiegoś lokalnego małego producenta. Ja mam okna Michalski (Strawczyn k/ Kielc). Zdjęć nie wkleję bo na razie zachowuję folię.

Za 3szybowe na profilu Veka Alphaline plus (9cm z klinem docieplającym, kolor winchester) zapłaciłem zaledwie 12 tys z montażem. A wyceny w pktach sprzedaży w mieście były od ok. 16 (np Oknoplast) do 21 (Vetrex - dokładnie ten sam profil, albo MS). Mam dodatkowe 2 okna na poddaszu, na dole jeden fix w salonie, i wszystkie 150x150 są w jednym skrzydle, za to z regulowanym uchyłem (nie są to okna do otwierania, za duża dźwignia na zawias). Długo się nad tym zastanawiałem ale teraz mam tzw świat bez krat. Słupek zabiera jednak bardzo dużo miejsca. Zobaczymy co powiem za kilka lat hehe

Za to jak ktoś koniecznie chce często otwierać to radzę przemyśleć powiększenie otworów do szer. 180

Edytowane przez _krzychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was robił już bramę garażową? W proj. mamy otwór 2,70 - 2x 10cm ocieplenia i zostaje wjazd 4,5 . Czy to nie za mało na garaż dwustanowiskowy?

Na razie mam otwór 4,73 i się zastanawiam czy nie skuć, dać mniej ocieplenia najlepszym styropianem (np 2x5cm lambda 0,31-0,33) żeby wjazd został 4,75 po ociepleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dreamerx odnośnie kosztów to jak nie będziesz szalał to spokojnie, ja jestem na 180,000 oczywiście łącznie ze wszystkimi projektami, zezwoleniami kierownikami przyłączami itp. a zostało mi tylko zrobienie sufitów podwieszanych na to wełna i przykrycie tego płytami osb. jak to zrobię to zaczynam kafelki ,malowanie,panele,drzwi wewnętrzne, i zmontowanie kotłowni czyli na moje oko jeszcze max 50,000 . na chwile obecną już mam tynki , posadzki, ocieplony cały dom oczywiście bez tynku zewnętrznego tylko zaciągnięta siatka klejem, zrobioną podbitkę, wstawione drzwi zewetrze , parapety na zewnątrz i wewnątrz ,okna, zrobione wszystkie instalacje, założone gniazdka wyłączniki, zmontowana szafa elektryczna, kupione wszystkie grzejniki, także śmiało możesz za tą kwotę budować , jak bym chciał to bym jeszcze mógł zaoszczędzić z 20000 kupując np, tańsze okna a nie trzyszybowe, zwykłą dachówkę a nie glazure itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko sie da tylko trzeba chciec , miec czas i wiedze o budownictwie . mi bedzie stawiala dom ( abra) jedna zaufana i sprawdzona ekipa cena 40 tys. SSO . Dolowanie i krecenie wiecow bede robil sam wiec wyjdzie jeszcze taniej :)

material 37 tys wiezba ok 15 tys dachowka ceramiczna 18 tys . dzialke mam 18 ar wiec bedzie miejsce na gruntowa pompe ciepla z ogrzewaniem podlogowym wiec odejdzie jeden komin . kominek zostanie tak na wszelki wypadek . tynki , prad i posadzki tez bedzie robile jedna ekipa . do tego dojdzie przydomowa oczyszczalnia sciekow . wykonczeniowke zrobie sam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Długo się tutaj nie udzielałem, gdyż natłok robót budowlanych mi to uniemożliwił. Ale pomyślałem, że wypada od czasu do czasu wrzucić jakieś zdjątko.

 

20130923_145727.jpg

 

A więc, moja Abra 2 jest odbiciem lustrzanym wraz z podwójnym garażem. Strop żel-bet, oraz ścianka kolankowa podniesiona na domu o 3 maxy a na garażu o 2 maksy, co pozwoliło mi zaadoptować poddasze. Oczywiście zrobiłem to na przyszłość, jak kiedyś na parterze zabraknie pokoi dla potomków :)

Kąt dachu zwiększyłem o 4 stopnie co pozwoliło mi zrobić dwa stolce zamiast jednego - szczytowego. Dzięki temu ciężar dachówki cementowej (18ton) lepiej rozłoży się na cały dach (stolce narazie podparte są słupkami, ale jak wymuruje ścianki działowe na górze to oczywiście je usunę). Nad wejściem do domu krokwy są wysunięte i zrobią zadaszenie wejścia (lepiej widoczne będzie to jak wrzucę zdjęcia już z przykrytym dachem). W przyszłym tygodniu zaczynam kładzenie dachówki (BRASS germańska grafit lumino) i jak już będzie zakończone to wrzucę pare zdjątek. Pare osób pytało mnie też jak rozplanowałem poddasze. A więc, ścianki działowe na poddaszu będę murował na początku listopada i wtedy powrzucam pare fotek albo zrobię filmik.

 

Mam też do was pytanie odnośnie grzejnika kanałowego, który jest w planie pod dużym oknem tarasowym. Z tego co się orientowałem koszt takiego grzejnika zaczyna się od 1800,00 zł, co za jeden grzejnik jest dla mnie za dużo, więc zastanawiam się nad ogrzewaniem podłogowym w salonie. A Wy kupujecie ten grzejnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też do was pytanie odnośnie grzejnika kanałowego, który jest w planie pod dużym oknem tarasowym. Z tego co się orientowałem koszt takiego grzejnika zaczyna się od 1800,00 zł, co za jeden grzejnik jest dla mnie za dużo, więc zastanawiam się nad ogrzewaniem podłogowym w salonie. A Wy kupujecie ten grzejnik?

Ja nie robię. Mam duży pod oknem (jak w proj, tylko trochę zmniejszony), i w części kuchennej podłogówkę. Myślę że przy 3szybowych oknach i tak nie będzie zimno. Ale zobaczymy.

 

U mnie zrobiona drewniana elewacja na szczytach i wylewki, robię ocieplenie z zewn, czekam aż wylewki podeschną i wchodzą z tynkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do mojego początkowego pytania :-) skoro idzie już wam tak dobrze budowa - myslicie że da radę się zamknąć z Abrą w 250k? Bez garazu i poddasza oczywiście :)

 

Moim zdaniem bez problemu. Ja praktycznie nic nie robię samemu, z uwagi na tempo prac raczej ceny też rynkowe, za całą górę (drewno i dach) dałem kupę kasy, materiały jak na razie z górnej półki, a i tak wszystko wskazuje że da radę się w 300 tys. zmieścić.

250tys na Abrę bez garażu to moim zdanie jak najbardziej realne (i to z dachówką, ekipami i generalnie porządnymi materiałami). Ale wiadomo że niektórzy potrafią kilkadziesiąt tys przepuścić na remont mieszkania w bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...