Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 317
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dach już zrobiony, niestety, zabrakło mi dachówki więc czekam na transport.

Dom wydaje się wysoki, gdyż jeszcze rozrównałem ziemi którą przywiozłem na podniesienie działki.

 

20131031_085657.jpg

 

Jak tylko pogoda dopisze to w listopadzie zrobię ścianki działowe na poddaszu aby oprzeć stolce, gdyż narazie stoją na ślepych słupkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

bardzo podoba mi się projekt domu ABRA, tylko rzeczywiście ta kotłownia wg mnie w niefortunnym trochę miejscu. Jako świeżak w tym temacie mam (może trochę głupie) pytanie. Czy zamawiając ten projekt istnieje możliwość (np przez architekta adaptacyjnego, albo podczas zamawiania) zamiana kotłowni z łazienką na miejsca i rezygnacja z kominka w salonie? W kotłowni (w nowym miejscu) oczywiście komin by musiał być, więc albo po prostu ten z salonu przerzucić przez ścianę, albo no nie wiem.. Zastanawiam się tylko, czy jest taka możliwość.

Byłabym bardzo wdzięczna za jakiekolwiek sugestie.

Pozdrawiam serdecznie

 

edit: No i zapomniałabym o zmianie kąta nachylenia dachu, gdyż tam, gdzie zamierzam się budować kąt nachylenia niestety musi wynosić min. 40stopni.

Edytowane przez Gingerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Takie zmiany w typówkach to norma, można je zrobić przy adaptacji, kąt dachu to już trochę więcej roboty ale też się da. Ta kotłownia z wiatrołapu jest dostępna pewnie dlatego że jak ktoś zechce palić paliwem stałym to ewentualny pył z kotłowni zabrudzi tylko wiatrołap a nie hol w domu.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za informacje.

Odnośnie kotłowni, to w niefortunnym miejscu, bo chciałam mieć sypialnię połączoną z łazienką. A w miejscu nowej kotłowni (ogrzewanie gazowe) będzie też pralnia z wyjściem na taras, aby latem na zewnątrz bez problemu pranie suszyć. Ja niestety (mimo, iż takie na początku miałam założenie) nie mogę palić paliwem stałym. MPZP tego nie dopuszcza.

Natomiast, po lekturze

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?18808-Czego-w-urz%C4%85dzaniu-domu-nie-zrobiliby%C5%9Bcie-ponownie

nie daje mi spokoju kilka rzeczy.

Biorąc pod uwagę doświadczenia forumowiczów, oraz w planie śniadania na tarasie, chciałam okno w salonie przy kuchni przekształcić na drzwi tarasowe. Kuchnię odzielić od salonu (dostawić metrową ściankę przy ścianie i zrobić krótszy barek) i zastanawiam się gdzie zrobić jadalnię. Niby salon i kuchnia nienajmniejsze, ale jakoś tak nieustawne. Po radach forumowych wiem, że zlewozmywak przy oknie nie jest najlepszym rozwiązaniem (okno się zachlapuje, brak możliwości otworzenia go).

Zastanawialiście się, na poziomie projektu, nad urządzeniem tego domku w praktyce?

Przepraszam, jeżeli nie na temat trochę, ale wątek dotyczy projektu ABRA i właśnie w tym projekcie mam te zagwózdki i mam nadzieję, że uda mi się je jakoś rozwiązać, bo domek po prostu przepiękny a nadodatek po przeglądnieciu tysięcy projektów, najbardziej spełniający moje wymagania. Może jeszcze brakuje garderoby przy sypialni, ale tę funkcję będzie pełnił najwyżej pokój sąsiadujący z nią.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej szczegółowe rysunki tego domu znalazłam tutaj: http://archetyp.pl/projects/abra/rysunki.pdf

Jeżeli chodzi już o jakieś konretniejsze, to pewnie trzeba kupić projekt. Ja w 100% jeszcze się nie zdecydowałam, więc projektu jeszcze nie zakupiłam (uważam, że w takich sprawach co nagle to po diable, wolę najpierw dojrzeć do tego, oswoić się z projektem), więc bardziej nie mogę pomóc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

czołem Abrzanie!

Jak budowy wam się posuwają? Szczęściarze pewnie przymierzają się już do wprowadzki. My zaczynamy przygodę, własnie tłuczemy głowy nad wyborem ekipy. I oto się pojawia pytanie do was - budujemy Abrę bez garażu, dostaliśmy wycenę robót pod SSO (z dachem) na 41 000zł. Dużo? Mało? Ile wam wyszła robota za ten etap?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam my jestesmy własnie na etapie wykonczeniówki abry 2 oktualnie naciagamy klej na domek a w srodku zostało pomalowac sciany ,polozyc panele i poobsadzac drzwi kosz jaki ponieslismy do tej pory to 180tys, imysle ze w 20 tys,wyrobie sie w meblach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam my jestesmy własnie na etapie wykonczeniówki abry 2 oktualnie naciagamy klej na domek a w srodku zostało pomalowac sciany ,polozyc panele i poobsadzac drzwi kosz jaki ponieslismy do tej pory to 180tys, imysle ze w 20 tys,wyrobie sie w meblach.

 

180 tys. materiał z robocizną? Z instalacjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...