Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jak zerwać umowę na budowę domu?


bielik77

Recommended Posts

Witam,

 

Podpisaliśmy umowę na przebudowę budynku gospodarczego na mieszkalny. Mamy znajomego który zajmuje się remontami, przebudowami itp. Właściwie to wiedzieliśmy o tym tylko ze słyszenia, żadnych konkretów. Wiadomo, pomyśleliśmy dobry znajomy, więc po co szukać obcego...

Po podpisaniu umowy zaczęły się problemy. Brak ludzi do pracy. Później jak przyszli ludzie, brak materiałów. W końcu brak zapłaty pracownikom, brak zapłaty za dowóz betonu itp. Brak rozliczeń za faktury ( daliśmy zaliczkę na materiały i robociznę ). Notorycznie nie odbiera telefonów. Ciągłe przestoje w pracy z powodu braku płatności lub materiałów. Pieniądze zostały zapłacone wykonawcy a on jakby ich już nie miał, a na pewno nie zdołał do tej pory wszystkiego wydać. Wygląda na to że zrobił nas w jajo... Tak to dziś wyglądają znajomości. Umowa została podpisana na początku listopada tego roku. Chcielibyśmy ją zerwać i rozpocząć prace z nowym wykonawcą, który tylko czeka na wyjaśnienie sprawy. Zapisy w umowie dotyczą czasy wykonania prac (90 dni) oraz łącznego kosztu. Czy może nam ktoś pomóc rozwikłać problem?

 

Z góry dziękuję.

 

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie były zapisy w umowie dotyczące ew. jej rozwiązania? I kar umownych? Jak nie bylo, to tylko kodeks cywilny:

Art.*635.*Jeżeli przyjmujący zamówienie opóźnia się z rozpoczęciem lub wykończeniem dzieła tak dalece, że nie jest prawdopodobne, żeby zdołał je ukończyć w czasie umówionym, zamawiający może bez wyznaczenia terminu dodatkowego od umowy odstąpić jeszcze przed upływem terminu do wykonania dzieła.

Art.*636.*§*1.*Jeżeli przyjmujący zamówienie wykonywa dzieło w sposób wadliwy albo sprzeczny z umową, zamawiający może wezwać go do zmiany sposobu wykonania i wyznaczyć mu w tym celu odpowiedni termin. Po bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu zamawiający może od umowy odstąpić albo powierzyć poprawienie lub dalsze wykonanie dzieła innej osobie na koszt i niebezpieczeństwo przyjmującego zamówienie.

§*2.*Jeżeli zamawiający sam dostarczył materiału, może on w razie odstąpienia od umowy lub powierzenia wykonania dzieła innej osobie żądać zwrotu materiału i wydania rozpoczętego dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...