Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szkoła! - ręce opadają


firewall

Recommended Posts

Nawet nie mam czasu czytać o działaniach pani Szumilas. Od tygodnia siedzę i piszę to co wymaga dyrekcja od nas na nowy rok szkolny. Polega to na udowodnieniu że program z którego korzystam ( zatwierdzony przez MEN) , oraz ksiązki dla uczniów ( zatwierdzone przez MEN) spełniają podstawę programową. Następnie każdą lekcję która realizowana jest wg tego programu muszę opisać że spełnia ten program oraz co będę na niej robił i co chcę osiągnąć a co w tym czasie zrobi uczeń. Ponieważ co roku wymyślają inny system tworzenia papierkologii to co roku trzeba robic to od nowa.

Według nich to pomaga w podnoszeniu efektów kształcenia.

Zauważam jednak, że im więcej tworzenia papierów tym gorsze efekty kształcenia.Ale na papierze wszystko wygląda wspaniale. I w dodatku dyrektorzy mogą błysnąć swoimi pomysłami przed swoją władzą zwierzchnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 463
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mnie się na usta same cisną wyrazy, co to ich trzeba szukać w słowniku wulgaryzmów...

Mały zaś szkołę zaczyna.

Nic tam nie robią, tylko czytają od strony do strony...

Na wiarę to można starego testamentu uczyć a nie fizyki czy chemii.

Jak czego razem nie podziałamy to będzie miał kolejny stracony rok.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu mamy XXI wiek i w pracowniach "pomoce naukowe" pamiętające naszych pradziadków i dziadków. Ale w wielu szkołach i tak jest lepiej - nie ma pracowni, więc i nie ma wstydu.

W naszym technikum rozwiązano problemy młodzieży z zakresu fizyki i chemii. Od zeszłego roku (reforma IV stopnia edukacji) mają tylko jedną godzinę i tylko w pierwszej klasie.

Jak widać problemy nasze ministerstwo rozwiązuje gruntownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nauczycielem (niepraktykującym, poza własnym łebkiem), synem nauczycielki...

Jak widzę, co się ze szkołą dzieje to mnie trzęsie...

Żeby nawet głupiego magnesu opiłkami nie posypać przez kartkę papieru dla pokazania pojęcia POLA?

Dywersję nam jakąś robią, bo takiej głupoty wyobrazić sobie nie umiem!

Wychowują pokolenie roboli do prac prostych i kredytobiorców - konsumentów a nie ludzi myślących.

Komuś na tym zależy.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to by się zgadzało. technikum o poziomie dawniejszej zasadniczej, liceum w zasadzie uczy ciut więcej, ale niewiele, studia przyjmują matołów i licencjat to dawne LO mniej więcej, resztę wiedzy z Lo zdobywa się na magisterskich a jaka taka wiedza zaczyna się (lub nie) na doktoranckich - nie bez powodu nazwanych teraz STUDIAMI III stopnia. W ten sposób władza dba, zeby ci, co coś umieją nie stanowili zbyt licznej grupy. Tylko zastanawiam się, kiedy zachód połapie się w tym szwindlu i zrozumie, że polskie dr nie jest równorzędne z angielskim phD :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to by się zgadzało. technikum o poziomie dawniejszej zasadniczej, liceum w zasadzie uczy ciut więcej, ale niewiele, studia przyjmują matołów i licencjat to dawne LO mniej więcej, resztę wiedzy z Lo zdobywa się na magisterskich a jaka taka wiedza zaczyna się (lub nie) na doktoranckich - nie bez powodu nazwanych teraz STUDIAMI III stopnia. W ten sposób władza dba, zeby ci, co coś umieją nie stanowili zbyt licznej grupy. Tylko zastanawiam się, kiedy zachód połapie się w tym szwindlu i zrozumie, że polskie dr nie jest równorzędne z angielskim phD :(

 

Dawno, dawno temu pamiętam jak nas wkurzało że niemiecki dr ing. dysponował taką samą wiedzą co nasz mgr inż. a nosa zadzierał że on lepiej wykształcony ( tu nie uogólniam, jedynie stwierdzam to co obserwowałem z kolegami w swojej dziedzinie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wiedzę mieliśmy większą a jedynie umiejętność pracy naukowej, czyli warsztat naukowy mieliśmy byle jaki. Teraz wiedza nam spada a warsztat - różnie, są ośrodki - rodzynki, ale ogólnie coś nie wzrasta (co widać po mizernej liczbie publikacji w czasopismach z IF).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złomowisko to bardzo fajne miejsce.

Tam najlepiej widać w którą stronę sprawy się posuwają.

Przecież każdy śmietnik jest kopalnią wiedzy dla archeologów.

 

Na moich lokalnych złomowiskach zaopatrzyłem się w nieomalże komplet sprzętu laboratoryjnego.

Sprzętu, który znam i często sam ściągałem do uczelnianych pracowni ...

Wiem, ze na miejsce tego sprzętu nowego się nie ściąga.

Po co? Jak wystarczy do pracy internet, Google i kopiuj-wklej.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielskie PhD niekoniecznie jest lepsze od polskiego. Szczególnie na kierunkach ścisłych.

 

Co do reszty to niestety absolutna zgoda.

Medycyna to też kierunek ścisły :)

Wiem, co potrzeba na doktorat u nas a co w takim Londynie czy HongKongu. Nie chodzi o wiedzę ale o umiejętność planowania badań, rzetelność, umiejętność sprzedania wyników (publikacje). Tam phD to rzetelny, samodzielny naukowiec, który potem szlifuje warsztat na postdocu. U nas dr to często przepchnięty układami niesamodzielny człowieczek, który rzadko jest w stanie zdobyć dobry postdoc w prawdziwej konkurencji. Są oczywiście wyjątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, faktycznie nie uwzględniłam medycyny.

 

Ja jestem zafascynowana ukraińskimi studentami kierunków mat-fiz. Niejednokrotnie w wieku 19-20 lat potrafią rzeczy, których ich zachodni koledzy uczą się pięc-sześć lat później.W konfrontacjach wypadają znakomicie, ale ich zmorą jest niższy poziom znajomości np. angielskiego i nie potrafią się często dobrze sprzedać. Dotyczy to jednak nie średniej, tylko faktycznie wybitnych łebków (ale z drugiej strony całkiem licznych grup)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...