Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szkoła! - ręce opadają


firewall

Recommended Posts

Nowy artykuł:

"Dziewczyna wykorzystała moment, kiedy nauczycielka odwróciła się do niej plecami i wyciągnęła zapalniczkę. Spaliły się włosy na tylnej części głowy nauczycielki

Do zdarzenia doszło w piątek w Zespole Szkół Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku Śląskim. To placówka specjalna, w której uczą się dzieci sprawiające problemy wychowawcze. Dziewczyna weszła na salę lekcyjną, gdzie odbywały się zajęcia jednej z klas. Nauczycielka próbowała ją wyprosić i kazała jej wrócić na jej własne zajęcia, ale 13-latka nie posłuchała. Usiadła na ławce i przeszkadzała w prowadzeniu lekcji, więc nauczycielka poprosiła ją do tablicy, by dziewczyna zajęła się wyznaczonym zadaniem.

 

Gdy się odwróciła, uczennica wyciągnęła zapalniczkę i podpaliła długie włosy nauczycielki. Spaliły się włosy z całej tylnej części głowy kobiety. Na szczęście nie musiała trafić do szpitala.

 

Dyrekcja szkoły od razu wezwała policję, która przesłuchała dziewczynę w obecności psychologa.

 

Dziewczyna zeznała, że podpaliła włosy nauczycielce, bo chciała jej zrobić na złość. Zdenerwowała się, gdy ta wyprosiła ją z sali i postanowiła się zemścić.

 

Jak się także okazało, półtora miesiąca temu dziewczyna próbowała podpalić włosy także swojemu koledze. Chłopak miał jednak krótkie włosy i nie zajęły się ogniem. Nie zgłaszał tego nawet wychowawcom.

 

Cały tekst: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,13022942,13_latka_podpalila_wlosy_nauczycielce__Chciala_zrobic.html#ixzz2FLBYMgRl

 

Jak zaczniemy wyciągać wszystkie patologie i utożsamiać je z przeciętną szkoła, przeciętnymi dzieciakami i przeciętnymi nauczycielami, daleko nie zajdziemy. To trąci wiadomościami z Bild Zeitung....Patologie zawsze były, są i będą. Spec komando też. Nauczyciel który decyduje się na prace w takiej szkole na coś liczył, więc i zagrożenia pewnie skalkulował. Ten przykład akurat w naszej dyskusji może więcej złego niż dobrego zrobić. Dostępność informacji nie zawsze przynosi korzyść czytającemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 463
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czyli włoskie obyczaje do Polski przenikają?

Z pracodawcami masz rację. Ostatnio również usłyszałam dość dziwaczną tezę, że lepiej zwolnić doświadczonego pracownika, który zna się i generuje zyski, bo on dużo zarabia. Jak się zwolni taniego, to trzeba kilku, żeby firma poczuła, a drogiego wystarczy jednego, dwóch. A ci tani zaczną się wysilać mając na uwadze możliwość awansu, więc nawet jak nie umieją, to mają dużo siły i zapału :)

 

To bardzo powierzchowne zgłębienie tematu. Przedsiębiorca który zwalnia doświadczonego, generującego zyski pracownika, to :

1.Spekulant

2.Facet nie radzący sobie z załogą (a tenże pracownik był prowodyrem)

3.Idiota

 

 

Z perspektywy małej firmy, opierającej swój byt na pracy innych, trzeba być rzeczywiście idiotą by zwolnić pracownika, nie mając na względzie punktów 1 i 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korporacyjne zasady to głównie wyścig szczurów. Jak dwa lata nie awansujesz, lepiej samemu się ewakuować. Kolejne awanse jednak, po czasie, za bardzo zbliżają Cie do "wierchuszki" i stajesz się zagrożeniem. Tyle ze CV mając mocno urozmaicone , gdzieś zawsze zakotwiczysz....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eniu, pisałam raczej o korporacjach. Mało znam małych firm a duzo mam do czynienia z pracownikami korpo. ten ich świat jest bardzo dziwny

 

Dziwny??? Nie bardzo...

Polak na wyjeździe integracyjnym: kac, zdrady i wstyd [WYZNANIA PILOTKI]

 

http://podroze.gazeta.pl/podroze/1,114158,13021243,Polak_na_wyjezdzie_integracyjnym__kac__zdrady_i_wstyd.html#BoxLSTxt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny??? Nie bardzo...

Polak na wyjeździe integracyjnym: kac, zdrady i wstyd [WYZNANIA PILOTKI]

 

http://podroze.gazeta.pl/podroze/1,114158,13021243,Polak_na_wyjezdzie_integracyjnym__kac__zdrady_i_wstyd.html#BoxLSTxt

 

Takie zachowania to są nawet na urlopie. Także czy to korporacja, wczasy, sylwester, suto zakrapiana komunia, wesele, wieczór kawalerski czy panieński - hormony i emocje są zawsze z nami, ludziami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam czasy kiedy chodziłem do podstawki, tez było u mnie 2 takich kolesi... policja bardzo często bywała u nas na lekcjach... W sumie co się dziwić że nauczycielka nie wytrzymała i puściły jej nerwy... ja bym od razu z kijem się rzucił na takiego. taki margines trzeba eliminować w zarodku.. albo do ciężkich robót albo eutanazję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega tez na tym, ze niektorzy maja uklad nerwowy zbudowany tak, ze polaczenie mozgu z uchem jest duzo dluzsze nizby sie wydawalo i prowadzi szeroka obwodnica, a z kolei synapsy miedzy zadkiem a mozgiem sa zadziwiajaco krotkie. Moznaby wrocic do metod stosowanych z powodzeniem przez tysiaclecia, ale w schylkowej cywilizacji jest to wybitnie passe. Edytowane przez dorkaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mieliśmy Bratni Naród...

Oni wiedzieli jak sobie radzić z takimi.

Zbierał się kolektyw, radził... a potem delikwent wyjeżdżał na półroczne wczasy resocjalizacyjne.

Wracał wzór cnót i zalet!!!

Latami mu się te zalety SAME utrzymywały!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam czasy kiedy chodziłem do podstawki, tez było u mnie 2 takich kolesi... policja bardzo często bywała u nas na lekcjach... W sumie co się dziwić że nauczycielka nie wytrzymała i puściły jej nerwy... ja bym od razu z kijem się rzucił na takiego. taki margines trzeba eliminować w zarodku.. albo do ciężkich robót albo eutanazję...

 

...po czym wytłumaczył,że wpierdoliłeś mu za przemoc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...po czym wytłumaczył,że wpierdoliłeś mu za przemoc....

Ta metoda jest oczywiście wewnętrznie sprzeczna, ale na niektórych osobników działa.

Skoro już przy wspomnieniach jesteśmy.

Opowiastka z LWP. Jakiś tam początkujący chojrak wyskakuje do podoficera z żyletką. W odpowiedzi bez słowa dostaje piąchą w twarz, a cała grupa (ze 20 chłopa) ma godzinną jazdę - biegi z ekwipunkiem, czołganie i inne typowe wojskowe szykany.

Mamy tu i zapobiegawczy cios (za samą groźbę) i odpowiedzialność zbiorową. Wszystko passe.

A na dziś. W omawianym przypadku (podpalenie włosów) jest już za późno na wychowywanie, to już trzeba resocjalizacji. Rzecz się nie działa w zwykłej szkole, a w ośrodku wychowawczym, gdzie nauczyciele muszą się liczyć z większym ryzykiem agresji. A zapobieganie, co z tym fantem zrobić? Metoda "ja bym się od razu z kijem rzucił na takiego", po czym wytłumaczył, "że w... mu za przemoc" będzie skuteczna doraźnie - da sygnał, że to nauczyciel jest samcem alfa i nie będzie tolerować podskakiwania. Ale to ma sens tylko natychmiastowy jako zapobieganie, w trakcie, a nie zemsta. A kwestia kary jest trudniejsza. Repertuar kar szkolnych - obniżone sprawowanie, zwrócenie uwagi w obecności klasy itd. raczej się nie sprawdza. Ja bym był za wprowadzeniem karnych prac (do przemyślenia jakich) z ostrym i bardzo konsekwentnym systemem egzekwowania. Tylko to znowu wymagałoby systemu izolowania, wiązałoby się z kosztami, sądownictwem szkolnym, systemem odwoławczym i mielibyśmy z tego jedną wielką farsę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o podpalenie włosów, a o mentalność tego typu młodych ludzi. Dla takiej dziewczyny to żaden problem taka sytuacja, w końcu zdenerwowała ją, nauczycielka sama prosiła się o to, a ponadto z pewnością powiedziała przepraszam więc o co chodzi? Tacy młodzi ludzie mają zupełnie inny system wartości i dlatego system szkolny na nich nie działa. Ale władze oświatowe nie przyjmują tego do wiadomości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...