Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pozbycie się wilgoci z posadzek.


Recommended Posts

Mam 3 tygodnie po zalaniu posadzek. Dom przez lato wysechł. Delikatnie ogrzewam pompą ciepła i mam tylko podłogówkę bo nastały mrozy. W domu z posadzek wychodzi woda i wchodzi w ściany, na okna, klamki, wszędzie. W ciągu dnia otwieram okna i wietrzę, w nocy zamykam przed mrozem. Co jeszcze radzicie zrobić aby polepszyć odparowanie i schnięcie posadzek ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moi tesciowie zeby szybciej osuszyc tynki wypozyczyli taka specjalna maszyne do osuszania. Stawia sie ja na srodku pokoju i podlancza do pradu. Potrzymali to kilka dni w zamknietym domu i kilka wiader wody wyciaglo :) mysle ze powinno sie nadac :) Mysle ze mozesz takie cos dostac w wiekszosci wypozyczalni sprzetu budowalnego. :)

 

Pozdraiwam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówki nie wolno włączać jak jest posadzka mokra.A w tej posadzce nie ma kilka wiader wody tylko cysterna.A taką cysternę u siebie usunąłem nagrzewnicą elektryczna.Wystawiłem najmniejsze okno.Wstawiłem płytę OSB.W niej dziura a w tej dziurze nagrzewnica(czym mocniejsza tym szybciej wyschnie).W najdalszym pomieszczeniu odpływ tego wilgotnego powietrza.Teraz masz mróz,a więc prawie zero wilgoci.Podgrzane powietrze w nagrzewnicy idealnie pochłania wilgoć w budynku.Mnie to kosztowało prawie 2000PLN (nagrzewnica+prąd) ale jest skuteczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z tą ilością wody w wylewce. Na pewno jest jest dużo dużo mniej niż w tynkach. Przecież w wylewce zależy aby stosunek wody do cementu był jak najmniejszy. Po drugie nie wiem czy powinieneś ją grzać przez ok. 30 dni od dnia wylania. Beton nie lubi wysokich temp. przy dojrzewaniu tym bardziej że sam takową wytwarza bo jest to reakcja egzotermiczna. Zima idzie sroga wszystko samo powoli wyschnie. Zbyt gwałtowne osuszenie też nie jest wskazane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje grzanie polega na puszczeniu wody w podłodze o temp 16'C i powrotu 10'C. W domu trzymam temp 5'C. Chodzi o to aby woda w instalacjach CO i CWU nie zamarzła. Czy przy temp zewnętrznej np -5..-7'C mogę mieć uchylone okna aby wietrzyć ? Nie wejdzie mi mróz do domu ? Dodatkowo mam otwarte drzwi na strychowe dla ruchu powietrza, wentylatory pokojowe w pokojach. Aktualnie mam 60% wilgotności i sporo wody na oknach i szybach, w ścianach też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo wody wynika też z temperatury jakbyś miał +20 to by mniej się odkładało na oknach i więcej uciekało na zewnątrz. Kontroluj wilgotność na zewnątrz nie wiem jak u Ciebie ale u mnie obecnie jest dość wilgotno. Co do otwierania okien wydaje mi sie ze lepiej wpuścić na 15 min dość dużo powietrza niż ciągle oziębiać poprzez uchylanie. Może tzw. mikro wentylacja w oknach by wystarczyła?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam uchylone okna na poddaszu i rozszczelnione na parterze. Na zewnątrz -6,5'C. W domu przeciągi, dlatego dziś po całej nocy nie było ani kropli wody na szybach i ramach. Na ścianach zanika widok mokrych fug między suporexami. Cały czas PC grzeje wodę w podłogówce 18/10'C. Wygląda jakby było bardziej sucho.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...