Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Krokusi komentarze Pod Dębami


Recommended Posts

Danusiu - no i widzisz - znowu super wizualka :):yes:

 

Ja z instalacją to raczej poczekam , Ty tak świetnie robisz

a ja sobie i tak już wszystko koduję !

Jak coś to , do Ciebie jak w dym i będzie pięknie !:D

 

Wiesz co - z tym lotkiem to ja tak samo myślę , że coś kręcą !:sick:

Bo to nie możliwe :cool:

 

Może teraz się uda - co ? Będę czarować !:yes::stirthepot::stirthepot::stirthepot::stirthepot:

To musi się udać !:D

 

Danusiu z pracowniami które sprzedają projekty , wiem

że można poprosić , po uprzednich ich ustaleniach z już

budującymi. tak zrobili moja córka z zięciem !

i udało im się zobaczyć dom w trakcie budowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 494
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Krokusia, chwilę człowiek nie zagląda i już tyle do nadrabiania ;)

Wszystko na Twoich wizualkach trzyma się kupy - pożyczenie metra na prysznic wyszło na dobre i łazience, i gościnnemu (sama zresztą też pożyczyłam już na etapie rysowania projektu wnękę prysznicową z kotłowni ;) - mam jeszcze mniejsze łazienki). U Ciebie dzięki temu gościowa kanapa fajnie się chowa we wnęce. W łazience wszystko stoi we właściwych miejscach.

Sypialnia też ok - układ zaskakujący nie jest, ale będzie wygodny. Najwięcej zależy od samego wykończenia :)

No i niezmiennie zazdroszczę Ci działki - jest po prostu boska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kendra ja też wygrałam w totka ponad 200 zł i to dwukrotnie w ciągu 2 tygodni :) teraz liczę na to samo ale jeszcze z czterema dodatkowymi zerami :lol2:

 

Kocurku, fajnie, że zajrzałaś :hug: miło, że podobają Ci się moje wizualki. Domek planuję nie duży więc muszę racjonalnie wykorzystać powierzchnię aby było jak najwygodniej. A do budowy to jeszcze daleko to mogę puszczać wodze fantazji. Coś może z tego wyjdzie dobrego :)

Myślę, że działka to nawet mi się udała :) Pewnie, że można znaleźć kilka mankamentów ale jej urok niewątpliwie usuwa w cień wszelkie minusy. Zresztą ideałów nie ma a najważniejsze aby dobrze czuć się w wybranym miejscu a ja tam bardzo lubię być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danusiu witaj !

 

Czytałam o Twych zakupach nasienno - ziołowych - świetnie - masz kupione

i rozplanowane to , co uważasz za najlepsze w ogrodzie.

 

Co do ziół - to dałabym je w pewnym oddaleniu od zwyczajnych warzyw,

bo mięta bardzo się rozrasta, więc daj w takim miejscu, gdzie to

rozrastanie nie będzie Ci przeszkadzało .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze coś sobie przypomniałam . Pomidory wspaniałe

owocują w towarzystwie selera , nie imają się ich choroby.

A i seler bujnie i zdrowy wyrośnie.:yes:

Kapustę , kalarepę , kalafiory , przedziel innymi warzywami

bo to jest ta sama rodzina i mogą Ci chorować.

 

Nasza DPS - zna się na tym doskonale , ja też

jeszcze do niej będę zaglądać :D

 

Pa !:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Krokusiu!! ja też w piatek nie wytrzymałam i nasion pokupiłam :D

tak się zastanawiam czy się pomieścisz ze wszystkim w ogródku. mój ma podobny metraż i ledwo ledwo upchałam na niego dużo mniej warzyw niż Ty planujesz. a jakbym miała zachowywać odległości zalecane na opakowaniu to bym chyba połowy nie posadziła.

u mnie czosnek w ogóle nie wyszedł, ale ogórki się rozrosły jak szalone i mało im było miejsca ( a dostały dużą grządkę z 70cm na 70 cm), buraki ćwikłowe chyba za późno posadziłam i wyszły ale maleńkie. mało miejsca też miały i się nie rozrosły chyba jak należy. cukinie potrzebują więcej miejsca - też się bardzo rozrastają. moje usytuowałam przy siatce ogródka i w słoneczku - ładnie uosły :) ale jak chcesz mieć duże cukinie to musisz im dużo miejsca dać :) kapustę mi robale zjadły, bo nie pryskałam ich niczym, w tym roku już nie sadzę. kalafiory mi w ogóle nie wyszły ( sadzi się je chyba w odległości po 20 cm - u mnie było za ciasno. a kapustę też się chyba sadzi w takiej odległości. musza mieć dużo miejsca.)

 

oj i zwierzaczki uchwyciłaś pieknie.. ale Ty tam ślicznie masz :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kendra to będzie mój debiut ogrodniczy, zobaczymy co mi tam pójdzie. Liczę się z tym, że w pierwszym roku plony mogą być marne lub nieudane bo do tej pory tylko zboże tam rosło. Ale będę walczyć ;) Ziemia wygląda nie najgorzej, jeszcze muszę ją ponawozić. Na razie pomidorki już wychylają sie powoli z ziemi. Teraz przekonuję do tego samego paprykę :D Jak moja przygoda w uprawą warzyw będzie udana to strasznie dumna z siebie będę :lol:

 

A czy ktoś z Was ma doświadczenia z takim TAKIM lub TAKIM nawozem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krokusiu plany ogródkowe ambitne , ale jestem pewna że dasz radę ;)

Trening czyni mistrza wiadomo co rok to będzie lepiej.

To ptaszysko to być może sójka, albo sroka.

Mój M. uwielbia ptaki , i szkoda że nie widziałaś jego uśmiechu , gdy zobaczył Twoje zdjęcia i to jeszcze opisane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krokusiu oczywiście trzymam kciuki za Twój ogródeczek!! :hug: jaka to jest radość jak zaczynają pojawiać sie pierwsze roślinki!! potem przychodzi pora na ważne zakupy - konewka albo wąż ogrodowy :D no właśnie - musisz wodę sobie na działce robić :D my woziliśmy do ogródka w takich butlach 5l - wiecznie było mało. a jak juz wodę na działce mieliśmy to rewelacja :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danusiu Witaj !

Wczoraj wieczorem napisałam duuugachny post - i wcięło

internet !:bash:

Danuś widoki z działki cudne ! Życzę nam wszystkim szybkiej

wiosny i rozpoczęcia prac w ogrodach!

Niech ta wiosna już przyjdzie - a tu za oknem śnieg i zawieje !:(

 

Nawozy z kur , Danusiu nigdy nie kupuj ! Tam jest najgorsze

świństwo ! a w ogóle to staraj się jakieś organiczne - zielone .

Ja staram się jak najmniej chemicznych! Zawsze coś w sklepach

po składzie takiego nawozu znajdę ! Co mi tam akurat wydaje

się dobre ! Ale te ze składnikami z ferm zwierzęcych odrzucam !

 

Danusiu - potem napiszę Ci relację z pobytu w wybudowanej Okinawie !

:bye::bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatko bardzo mi miło, że sprawiłam przyjemność Twemu M ;) Co do tajemniczego głosu to sójka to nie jest, sójki to ja akurat znam dobrze :) A i sroka na pewno też nie. Głos musiał należeć do czegoś znacznie większego. Podejrzewam parę kruków o te dziwne głosy bo wydaje mi się, że jesienią widziałam w niedalekiej okolicy takowe. Ale pewności nie mam. Może Twój M podpowie czy w naszych okolicach mogą występować kruki :)

 

Kendruniu moje pomidorki oszalały ;) będę musiała tylko kota pilnować bo lubi podżerać młode roślinki ;) a o wodę na działce już walczę z naszymi wodociągami, może do kwietnia zdążę :)

 

Oj Danusiu, takie to czasem te łącza złośliwe :evil: I to Twojego posta do mnie wcięło! :mad::mad:

A co do nawozów, o które pytam to ja myślałam, że to są właśnie nawozy naturalne :eek: kurcze to ja już nie wiem :( a ten drugi nawóz? czytałam o nim bardzo dobre opinie, zresztą o tym kurzym też. Teraz to mi ćwieka do głowy wbiłaś. Możesz mi podrzucić jakieś konkretne nazwy dobrych nawozów? A sztucznych nawozów nie mam najmniejszego zamiaru używać :no: nie po to mam własną działkę żeby chemię jeść.

To już obejrzałaś Okinawę? Ale masz fajniutko :) Z niecierpliwością czekam na relację :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana ;) Mój znawca mówi ,że kruki jak najbardziej mogą występować , ale to rzadki ptak. Może to gawrony?

To dopiero ciekawostka , trzeba to wyjaśnić nic tylko zajechać i wyśledzić ;)

A nie myślałaś o naturalnym nawozie? Tyle gospodarstw dookoła że ktoś się podzieli , a wiadomo że co natural to natural ;)

Tyle że śmierdzi :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogły to być gawrony, tylko bardzo duże mi się wydawały. No i jeśli dobrze się orientuję to gawrony lubią być w grupach a ja widywałam zawsze dwa, może parę? Przelatywały raczej szybko i siadały gdzieś w sosnach.Ciężko było dokładniej im się przyjrzeć. A czarne....jak kruki ;) Naturalny nawóz na wiosnę to już za późno :no: nie zdąży się rozłożyć. A te granulowane to ponoć właśnie to takie "swojskie" tylko, że w granulkach :) Cóż muszę to przemyśleć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze fajnie tak przy lesie ....

A jeśli to kruki to większe szczęście , a my widzimy że na ptakach to się znasz ;)

Dla mnie prawie wszystkie to wróble, a śpiew rozróżniam tylko kosa i już nie mogę się doczekać kiedy zaczną śpiewać ......

Racja z tym nawozem , to nie ten czas, ale na jesień kto wie.

Znajomy kupował jakieś granulki i wszystkie grządki tym traktował. A warzywka miał jak ta lala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danusiu !

Ja w domu mam ornitologa - rozpoznaje wszystko

co lata ! Ja nie za bardzo - ale działkę macie cudną.

A jeszcze wkoło i ptaki i sarny - nic tylko ogród i przebywanie

w nim jak najwięcej !!:yes::yes:

 

Z nawozami Danusiu to wrócę do tych granulowanych.

Nawozy te mieszają z pomiotem ptasim czy innym obornikiem

ale z ferm przemysłowych . Fermy przemysłowe "jadą" na

antybiotykach, wszelakiej maści chemicznych odżywkach , by

zwierzęta jak najszybciej rosły ! Następnie ludzie jedzą to niby:mad:

mięso ! A jeszcze im mało - to na dokładkę sprzedają odchody z tych

ferm jako super nawóz !!:mad::mad: Mnie brakuje słów na określenie

tego procederu ! no dobra - już nic nie piszę - Danusiu :yes::yes:

 

Najważniejsze - proszę nie kupuj tego ! Tak jak Renia pisze jesienią

kupisz dobrze przefermentowanego obornika na wsi od gospodarza

taki rolnik nie ma pieniędzy na różności i przekopiesz na zimę !

A tej wiosny ,to podlewaj zrobionym nawozem z roślin . Jeszcze wrócimy

do tego. A DPS-ia ma gospodarstwo ekologiczne to wie najlepiej !:)

 

A teraz opiszę CI moje oglądanie Okinawy :) Danusiu warto zobaczyć

swoje plany na żywo !

Domek zgrabny,zmienione wejście to dzięki temu pomieszczenie

gospodarcze prawie 6m2, stał tam piec na ekogroszek , półki na narzędzia.

Łazienka jak dla mnie to za duża nawet. Salon duży bo 27 m2 w sam raz. ustawny.

Kominek i też kuchnia 7 m 2 - też wystarczająca.Pokoje w kwadracie dobrze

do ustawienia. Twoje wizualki jak dla mnie !:D

W wejściu takie podnoszone składane schody na stryszek . A zamiast wiązarów

więźba i kąt dachu do 30 stopni, to na stryszku dzięki temu można chodzić prosto,

bez garbienia się - po całej długości strychu na szerokości około 3m. Czyli miejsce

na sanki, narty pudła itp.

Mam od Pana który wybudował Okinawę pomoc wielką ! Cieszę się, spisane mam

kolejne etapy - no super !

Ma też zrobioną oczyszczalnię (POŚ) to znalazł firmę sprawdzoną i tańszą.

Danusiu - po takiej wizycie - to wiem co i jak !

Namawiam Cię gorąco - znajdź swój projekt - warto !!:yes:

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze coś sobie przypomniałam . Pomidory wspaniałe

owocują w towarzystwie selera , nie imają się ich choroby.

A i seler bujnie i zdrowy wyrośnie.:yes:

 

jak można to ja sobie to skopuję do swojego dziennika, co by nie zapomnieć

 

 

Krokusiu jak to dobrze, że takie piękne zdjęcia wstawiłaś. Może ta wiosna jednak przyjdzie. U mnie dziś wróciła zima.

Edytowane przez nita83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie tu nie było ale wypoczywałam na feriach w rodzinnych stronach, czyli byłam na garnuszku u mamusi ;)

Oczywiście pobyt był bardzo owocny :) W sklepie ogrodniczym trafiliśmy na fajne promocje i za jedyne 102 zł zakupiliśmy z mężem: szpadel, grabie, sekator ręczny, sekator do gałęzi, pazurki do spulchniania gleby, małą łopatkę do sadzenia małych roślin.

Poza tym mój rodzony tata drobił dla nas 2 budki lęgowe, jedną dla szpaków, drugą dla sikorek :)

 

A co do naturalnych nawozów zamówiłam naturalny humus od dżdżownic, mam nadzieję, że roślinki będą po tym śmigać zdrowo w górę :)

 

Dzisiaj słoneczko pięknie świeciło na działce. Już czuć w powietrzu wiosnę a ptaszki szaleją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...