Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Filtr DGP


GL35

Recommended Posts

Witam.

Poszukuję dobrego filtra do systemu DGP o małym oporze przepływu z podłączeniami 150mm. (do turbiny ANeco 2 od Darco).Jaki polecacie?

Po co szukasz skoro Darco ma do swoich wentylatorów kominkowych dedykowane filtry ... ?

Nic w tym względzie lepszego nie znajdziesz bo do kominków wszyscy producenci robią to samo - stalowe filtry siatkowe, ze względu właśnie na jak najmniejsze opory powietrza i dużą lepkość podgrzanego kurzu (łatwe do bieżącej konserwacji).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram się umieścić fotę.

Jest to zgrzane pudło (350x350mm) z blachy ocynk. 0,7mm. Od czoła zrobiłem trzy wyciągane szuflady:

1. stopień, podwójna siatka ocynk z oczkami 1,5mm,

2. stopień - 1mm,

3. stopień - 0,5mm,

 

Pomiędzy warstwami siatki daje różne takie wynalazki jak siatkę z włókna szklanego, włókninę szlifierską ze stali nierdzewnej i badam...

Wczoraj kot mi się nawinął. Wełnę do izolacji obsikał i już miałem sierściucha do szuflady zaaplikować, ale dzieciak larum zrobił i po eksperymencie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img145.imageshack.us/img145/2328/kominekfiltr006.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Obiecane zdjęcie filtra

Na ścianie wisi pierwszy stopień filtracji - najwięcej zbiera, czyszczony 2 razy na m-c.

 

Jeżeli chcesz zmniejszyć opory przepływu powietrza zmień kształt samej skrzynki. Obecny stanowi niezłą tamę - przypomina Darcowskie skrzynki z Bananów . Spróbuj bazować na innym kształcie , np. cóś takiego. ( ilość zastosowanych wkładek to już Twój problem )

 

pzdr.

 

ps. kiedyś były na rynku jeszcze lepsze - wejście- wyjście 150 a w miejscu mocowania filtra rozszerzone do 200 i wszystko utrzymane w łagodnym lejku.

 

ps2. kota ostaw w spokoju , bo Cię psem poszczuję :D

1534845203.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zmniejszyć opory przepływu powietrza zmień kształt samej skrzynki. Obecny stanowi niezłą tamę - przypomina Darcowskie skrzynki z Bananów . Spróbuj bazować na innym kształcie , np. cóś takiego. ( ilość zastosowanych wkładek to już Twój problem )

 

pzdr.

 

ps. kiedyś były na rynku jeszcze lepsze - wejście- wyjście 150 a w miejscu mocowania filtra rozszerzone do 200 i wszystko utrzymane w łagodnym lejku.

 

ps2. kota ostaw w spokoju , bo Cię psem poszczuję :D

 

I ta rurka ma obsługiwać cały system? Czyszczenie co drugi dzień ? Chociaż nie , jak dasz luźną siatkę , większość syfu przeleci i można nie czyścić wcale. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bader, świadomie zastosowałem skrzynkę rozprężną. Podwojona wielkość przekroju i stopnie filtracji są po to, aby zmniejszyć opory przepływu oraz faktycznie przefiltrować powietrze, nie tylko z kłaczków śierściucha/ - ów.

 

Forest, nie mam sprzętu. Działam odsłuchowo - mam bypas i porównuje przepływ z filtrem i bez niego.

 

Filtrowanie gorącego powietrza to trudny temat i często traktowany jako ewentualny dodatek.

Jak czyszczę wkłady, to uświadamiam sobie, że jest z czym walczyć - tyle tego świństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Ja z lenistwa zacząłem od drugiej strony; tj zacząłem dbać, żeby nie brudzić. Na początek rozpałka do góry nogami i drzewo bardzo suche. Drzwi do kominka uchylam wolno , otwiera mi się pół automatycznie szyber. Teraz czyszczę filtr co 3 miesiące, raczej dla zasady niż z potrzeby.

Przy tych zasadach myję jedynie szybę co 3 dni, bo moja druga połowa do tego się w ogóle nie stosuje. Przedtem mogłem czyścić szybę i 2 x dziennie,

P.S. Mam dmuchawę Darco 800m/h, ale bez bypassu. Ciepło (kominkowo) pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Oskary rozdane...I znowu złoty cielec do mnie nie trafił:(

W walce z kurzem jest już lepiej! The winner is........:

 

Tkanina poliamidowa, tzw. welur. Używana jako ta "miększa" w połączeniach tkaninowych typu "rzep".

Zastosowałem ją w ostatnim stopniu i ona już nic nie przepuści.

Najważniejsze, to temperatura!

W karcie charakterystyki piszą o temp. mięknięcia 180*C oraz topnienia 220, więc tutaj trzeba uważać!

Punkt zapłonu 450*C:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...